forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Pentax k 50 - Nikon D 5300

hazard2 - Wto 06 Cze, 2017
Temat postu: Pentax k 50 - Nikon D 5300
Witam serdecznie mam pytanie .Zamierzam kupić aparat i mam 2 typy Pentax k-50 lub Nikon D 5300 . Oba aparaty z kitowymi obiektywami co byście mi polecili?
Wojmistrz - Wto 06 Cze, 2017

Ja wybrałbym Nikona.
PDamian - Wto 06 Cze, 2017

Ja bym wybrał D5300 z kitowym 18-105mm
-bo warto
i z tak niewielką dopłatą do 18-55 u konkurencji nie ma.

hazard2 - Wto 06 Cze, 2017

Czyli na Pentaxa nawet nie patrzeć zastanawiałem się nad nim bo ma uszczelnienia.
Wojmistrz - Wto 06 Cze, 2017

Pentaxy to super aparaty, niestety rozwój w ich jest ograniczony, podobnie niektóre funkcje, przez co są to produkty dla bardzo świadomych użytkowników lub tych, którzy kupują raz i nie będą się zbytnio rozwijać, oraz nie będą szukać specjalistycznego sprzętu. Dla przykładu zdalne wyzwalanie lamp TTL i HSS. W Canonie lampę z wbudowanym wyzwalaczem kupisz od 200zł, a całkiem dobry sprzęt pokroju YN600rt za 350zł sam wyzwalacz/nadajnik od 70zł, do którego podłączysz każdą z posiadanych lamp. Za komplet 4x yn 622c zapłacisz około 350zł co da ci możliwość przyłączenia 3 lamp np yn585 po około 250zł. Dziesiątki ofert na serwisach aukcyjnych i sklepach online. Takie rozwiązanie daje ci np automat do portretu w każdych warunkach oświetleniowych. W Pentaxie możesz o tym pomażyć. Za nadajnik i jeden odbiornik zapłacisz ponad 500zł i około 300 za kolejne odbiorniki. Dolicz dostawę z USA, cło i vat. Zaraz przeczytamy obrońców systemu, albo że to nieprawda, ale bez argumentów lub argument "po co ci to, to nie potrzebne" :D Uwierz, przydaje się.
Negatyw - Sro 07 Cze, 2017

Wojmistrz napisał/a:
Pentaxy to super aparaty, niestety rozwój w ich jest ograniczony,...
Ale ten ograniczony rozwój chyba nie dotyczy Pentaxa? Nie trzeba jechać do Ameryki by kupić wyzwalacz radiowy do Pentaxa:
http://afe.pl/wyzwalacz-l...kat-1-2442.html
Bywam w tym sklepie bo czasami przejeżdżam obok niego, więc wiedziałem, że tam można kupić. Ale pewnie takich sklepów jest więcej.
Poza tym nie wierz w to, że wyzwalacz radiowy Ci się do czegoś przyda. Wątpię byś budował studio fotograficzne, kupował wyzwalacze radiowe i lampy studyjne. Jak rzeczywiście jest potrzeba wyzwolenia dodatkowej lampy (w co wątpię) to wystarczy zwykła fotocela. Kiedyś zrobiłem taką fotocelę (było to 40 lat temu) do wyzwalania dodatkowej lampy, później zrobiłem drugą do wyzwalanie 4 lamp. Czy mi się to przydało? Niestety nie (fotocele działały bez zarzutu).

hazard2 - Sro 07 Cze, 2017

Aparat jest mi potrzebny w podróży . Więc większość zdjęć bede robił z reki .
Tutejszyn - Sro 07 Cze, 2017

Negatyw napisał/a:
Nie trzeba jechać do Ameryki by kupić wyzwalacz radiowy do Pentaxa:
Wpisałem na Allegro "Yongnuo Pentax" i "Yongnuo Canon". Dla Pentaxa otrzymałem niecałą stronę wyników wyszukania, w tym 1 (jeden) wyzwalacz. Dla Canona dostałem 15 stron wyników wyszukania...

[ Dodano: Sro 07 Cze, 2017 10:18 ]
Negatyw napisał/a:
Poza tym nie wierz w to, że wyzwalacz radiowy Ci się do czegoś przyda.
Jeśli to jest argument zachęcający do zakupu Pentaxa... :)
Negatyw - Sro 07 Cze, 2017

hazard2 napisał/a:
Aparat jest mi potrzebny w podróży . Więc większość zdjęć bede robił z reki .
Wiadomo, że z ręki. Tylko jest pytanie czy w podróż będziesz zabierał 4 lampy błyskowe? Jeżeli tak to musisz dokupić wyzwalacz radiowy. :mrgreen:

Hazard2 z pewnością nie odczuje "braków" w dostępności akcesoriów gdy kupi Pentaxa. Za Nikonem przemawia (rzekoma lub nie) awaryjność modułu przysłony w Pentaxie K-50. Ale trudno jest powiedzieć na ile problem jest realny z na ile przesadzony.

Tutejszyn - Sro 07 Cze, 2017

Negatyw napisał/a:
Wiadomo, że z ręki. Tylko jest pytanie czy w podróż będziesz zabierał 4 lampy błyskowe?
Jeśli mowa o Pentaxie, to nie mam zdania... to znaczy, że wisi mi to, czym kto fotografuje, albo czym ma zamiar fotografować. Mimo to polecenie komuś nieświadomemu Pentaksa, wskazując jedną znalezioną ofertę, nie mówiąc przy tym, o dużo mniejszej popularności, a tym samym dostępności akcesoriów, jest trochę nie w porządku. To, że hazard2, robi zdjęcia z ręki, jeszcze o niczym nie mówi. Pentax może okazać się strzałem w dziesiątkę, jednak kupujący powinien lepiej przeanalizować wyzwanie, jakim będzie ewentualna rozbudowa systemu o obiektywy i akcesoria.
hazard2 - Sro 07 Cze, 2017

Lamp raczej nie bedę używał chyba że tej wbudowaniej . Do tej pory mialem Nikona D40 ale niestety się popsuł .Do niego miałem obiektyw 18-200 vr . I byłem już prawie zdecydowany na zakup tego nikona d 5300 body i to tego dokupić stałke 35 , ale jedna osoba podpowiedziala mi żebym poczytał o Pentaxach . I jak się okazało ma sporo pozytywnych opiń , czasami nawet piszą że robi ładniejsze zdjęcia jak nikon. Przyznam się że namieszał mi ten aparat troche w glowie .
Wujek_Pstrykacz - Sro 07 Cze, 2017

Zdjęcia to robi fotograf, aparat mu tylko w tym pomaga. Jeden lepiej drugi gorzej :zalamany:

Jpg prosto z puszki to każdy zrobi"ładne" jak się podkręci kontrast i nasycenie :wink:

Tutejszyn - Sro 07 Cze, 2017

...i założy dobry obiektyw.
hazard2 - Sro 07 Cze, 2017

To wiem ale załóżmy że bierzemy2 te aparaty z kitowymi obiektywami. Po nikonie wiem czego moge się spodziewać Pentaxa nie miałem nawet nie miałem w ręku. Nie wiem jak jest z awaryjnością . Jeśli chodzi o dokupowanie sprzętu to raczej nie będę nic więcej kupował.
Tutejszyn - Sro 07 Cze, 2017

hazard2 napisał/a:
To wiem ale załóżmy że bierzemy2 te aparaty z kitowymi obiektywami.
Obiektyw "kitowy" znaczy tylko tyle, że został kupiony razem z aparatem. KIT to inaczej zestaw. Obiektywy sprzedawane w zestawie z aparatem, też różnią się jakością. Są lepsze i gorsze.
Ale wiem, o co Ci chodzi... Przypinając do Nikona i Pentaxa obiektywy o podobnych cechach, dostaniesz podobne zdjęcia.

hazard2 - Sro 07 Cze, 2017

Czyli jak dużej różnicy nie ma to lepiej może zostać przy nikonie , tym bardziej że zostanie mi po d 40 18-200 i dokupić chcestałke 35
Tutejszyn - Sro 07 Cze, 2017

Mając już obiektyw do Nikona, rozsądnie jest wziąć Nikona.
Wujek_Pstrykacz - Sro 07 Cze, 2017

I tak jak już wcześniej wspomniałem, podobna ergonomia obsługi przemawia za pozostaniem w marce.
Samo 18-200 nie jest wiążącym szkłem, ale jednak to już coś. 35/1,8 fajny jest i niedrogi. :grin:

Wojmistrz - Sro 07 Cze, 2017

Negatyw, czytać nie umiesz? Nie chodzi o BYLE wyzwalacze, a obsługujące TTL i HSS. Byle wyzwalacze były od dawna dostępne.
hazard2 - Sro 07 Cze, 2017

Wielkie dzięki za pomoc to jednak zostanę przy nikonie za waszą radą . Jeszcze raz dziękuję .
Wojmistrz - Sro 07 Cze, 2017

Proszę :)
Negatyw - Czw 08 Cze, 2017

Wojmistrz napisał/a:
Negatyw, czytać nie umiesz? Nie chodzi o BYLE wyzwalacze, a obsługujące TTL i HSS. Byle wyzwalacze były od dawna dostępne.
Umiem czytać i dlatego wiem bo przeczytałem, że hazard2 nie będzie kupował wyzwalaczy radiowych, zarówno BYLE wyzwalaczy jak i tych obsługujących TTL i HSS.
Wojmistrz - Czw 08 Cze, 2017

Tak, ale ja pisałem przykład z czym może mieć problemy Pentax, a to że OP nie będzie używał lamp napisał 163 minuty po tobie. Telepata :?: :razz:
Negatyw - Czw 08 Cze, 2017

Nie trzeba być telepatą by wiedzieć, że ktoś kto kupuje aparat typu Pentax K-50, w sensie najtańszą lustrzankę Pentaxa lub najtańszą (jedną z najtańszych) lustrzankę Nikona nie będzie kupował wyzwalaczy radiowych TTL, HSS. A jeżeli nawet, co jest mało prawdopodobne, będzie chciał zrobić studio fotograficzne to koszt zakupu i sprowadzenia odpowiednich wyzwalaczy radiowych z USA lub Chin czy Japonii będzie niewielkim procentem całkowitej inwestycji. Kupowanie wyzwalaczy radiowych tylko po to by mieć jest bez sensu.
Wojmistrz - Czw 08 Cze, 2017

Serio? Ja mam inne doświadczenia. I znowu przypominam, wyzwalanie TTL z HSS podałem jako przykład takiego ograniczenia, które może ale nie musi mieć znaczenia.
Znam takich i przez nich cholery dostawałem, bo najpierw jak proponowałem kup Canona, to było nie, nie, oni czytali że to syf, zdzierstwo i takie tam, brali Pentaxa a potem były rozterki, że oni to chcą właśnie wszystko zdalnie, ustawiane z puszki, a tu qpa - nie da się. Znam też takich, co zaczęli od pospolitego Canona np 550D, a teraz potrafią z takim byle aparatem kosić kasę np na imprezach okolicznościowych, gdzie właśnie z braku czasu na ustawianie robi to z jakimiś Neewerami z TTL, wyzwalaczami yn622 i czasem kawałkiem ściery zamiast tła. Argument, że biznes i studio to wielkie koszty i sprowadzanie z USA jest niewielkim procentem inwestycji uważam za bzdurny. Ludzie potrafią fotografować i robić kasę naprawdę niskim kosztem, co widać u tych którzy robią studio w swoich mieszkaniach, nawet amatorskie, a jak ty musisz mieć 1000000zł na rozpoczęcie zamiast 1000zł, to już świadczy tylko o tobie. Liczę, że każde twoje zdjęcie jest rozchwytywane i płacą ci za nie krocie, przez co taka kasa to dla ciebie drobne. Poza tym ja nie siedzę w głowie osób wchodzących na to forum i nie znam ich planów na fotografię. Każdy jakość zaczynał i coś z tym tematem robi. Jedni po kilkunastu latach potrafią odłożyć aparat na półkę, a inni po kilku miesiącach otwierają swój kwitnący biznes.

Negatyw - Czw 08 Cze, 2017

Podejrzewam, że ponad 99% ludzi kupujących aparaty to amatorzy bez większych ambicji fotograficznych i hobbyści. Czyli są to ludzie, którzy wydają pieniądze na fotografię i na fotografii nie zarabiają. Gdy pominie się te przypadki gdy ktoś zaczyna, próbuje swoich sił jako fotograf zawodowy i robi to sprzętem amatorskim, to fotografowanie sprzętem amatorskim by zarabiać pieniądze jest bez sensu z punktu widzenia biznesowego. Tak więc sprzęt amatorski, zwłaszcza z tzw. z dolnej półki kupują amatorzy, sprzęt profesjonalny kupują amatorzy i profesjonaliści. Oczywiście za wyjątkiem nielicznych przypadków gdy ktoś próbuje swych sił jako zawodowiec, czy jakiś wiejskich papraków. Niepoważne jest wmawianie komuś, kto potrzebuje aparat na urlopowe podróże, że jest mu niezbędny wyzwalacz radiowy TTL lub HSS.
Andrzej.M. - Czw 08 Cze, 2017

Wojmistrz napisał/a:
BYLE wyzwalacze, a obsługujące TTL i HSS.

A co ? Czego brakuje wyzwalaczom do Pentaxa? No oczywiście ! Przecież Pentax nie ma HSS ani P-TTL, :zalamany:
Wojmistrz napisał/a:
z czym może mieć problemy Pentax,

No z czym? :lol: :lol: :lol:
Widzisz , akurat tak się składa że często używam obydwu... I to nawet bez radia... A jak potrzeba z radiem to są Acon i Cactus... Jakieś pytania?

A przy okazji - Nikon D5300 ma HSS? Jesteś pewny?
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=282005
Więc nie pisz bzdur. Chyba że użytkownicy nikona je wypisują...

PDamian - Czw 08 Cze, 2017

Cytat:
A jak potrzeba z radiem to są Acon i Cactus... Jakieś pytania?

-za ile w Polsce?

Andrzej.M. - Czw 08 Cze, 2017

400zł cactus , 150$ -acon, jak ktoś już musi. Tyle że w D5300 HSS nie będziesz miał... nawet za 1000$... :razz:
Wojmistrz - Czw 08 Cze, 2017

Negatyw napisał/a:
ponad 99% ludzi kupujących aparaty to amatorzy bez większych ambicji fotograficznych i hobbyści.
Tak i ci nie szukają pomocy na tym forum. Ci bez ambicji idą do sklepu i kupują grzecznie to, na co ich namówi sprzedawca.
Negatyw napisał/a:
Gdy pominie się te przypadki gdy ktoś zaczyna, próbuje swoich sił jako fotograf zawodowy i robi to sprzętem amatorskim, to fotografowanie sprzętem amatorskim by zarabiać pieniądze jest bez sensu z punktu widzenia biznesowego.
Mam odmienne doświadczenia. Każdy kto choć trochę złapał bakcyla, stara się rozwijać. Kierunki rozwoju są różne, ale nawet na tym forum pamiętam ludzi, którzy kupowali całe zestawy lamp choćby po to by samemu zrobić piękne, pamiątkowe zdjęcia własnych pociech.
Negatyw napisał/a:
że jest mu niezbędny wyzwalacz radiowy TTL lub HSS.
Nie pisałem, że niezbędny, ale faktem jest, że zwłaszcza amatorom niesamowicie ułatwia zrobienie dobrze naświetlonego kadru.
Andrzej.M. napisał/a:
Widzisz , akurat tak się składa że często używam obydwu... I to nawet bez radia... A jak potrzeba z radiem to są Acon i Cactus... Jakieś pytania?
No to smartfonem jeszcze nakręć film poglądowy, jak sterujesz z aparatu tymi lampami.
Andrzej.M. napisał/a:
400zł cactus , 150$ -acon, jak ktoś już musi.
Potwierdzasz jedynie to co pisałem. Cactus w UK też jest, właśnie sprawdziłem, skromne £89.99 sztuka, a do tego jeszcze dokup lampę...
Andrzej.M. napisał/a:
Tyle że w D5300 HSS nie będziesz miał... nawet za 1000$... :razz:
Tak, masz rację, nie będzie miał, tak jak i w Canonach xxxxD i xxxD oraz 77D. W Nikonach HSS masz od D80 tak wiec i D90 oraz cała seria D7000 no i lepszych. W Pentaxie HSS jest jak czytam tylko w 4 modelach:k-1, k-3, k-3II i KP. Niewiele tego :)
muzyk - Pią 09 Cze, 2017

Rozsądek podpowiada wybór d5300.

Jeśli Pentax to używany k5lls.

Negatyw - Pią 09 Cze, 2017

Wojmistrz napisał/a:
Negatyw napisał/a:
ponad 99% ludzi kupujących aparaty to amatorzy bez większych ambicji fotograficznych i hobbyści.
Tak i ci nie szukają pomocy na tym forum. Ci bez ambicji idą do sklepu i kupują grzecznie to, na co ich namówi sprzedawca...
Tak? To kto zadaje pytania na tym Forum? Tylko profesjonaliści? O, właśnie zadałem pytanie, stałem się profesjonalistą? :mrgreen:
Wojmistrz - Pią 09 Cze, 2017

Nie kolego Negatyw, ci co tu zaglądają, mają jakieś ambicje.
komor - Pią 09 Cze, 2017

Wojmistrz, przecież wiele zwykłych osób przychodzi na forum i szuka porady do kupna zwykłego pstryka. Nieprawdą jest, że tylko świadomi i planujący dalszy rozwój, obecnie ludzie szukają na forach tematycznych porady w wielu sprawach.

Wojmistrz napisał/a:
Mam odmienne doświadczenia. Każdy kto choć trochę złapał bakcyla, stara się rozwijać. Kierunki rozwoju są różne, ale nawet na tym forum pamiętam ludzi, którzy kupowali całe zestawy lamp choćby po to by samemu zrobić piękne, pamiątkowe zdjęcia własnych pociech.

To prawda, dlatego rzetelne pokazywanie wad i zalet poszczególnych systemów czy aparatów oczywiście jest potrzebne. Ale nie dla każdego te określone wady/zalety będą istotne. To jak z testami Optycznych – w podsumowaniu jest lista zalet/wad, ale samemu należy przyłożyć odpowiednie wagi do tego, co dla nas jest ważne.

hazard2 - Pią 09 Cze, 2017

A jeszcze jedno mam pytanie .Jaki obiektyw do tego nikona byście mi jeszcze polecili .Obecnie mam nikora 18-200 i myślałem o nikorze 35 tak do 1000 zł. Może jakąś sigme albo coś innego. głównie fotografuje przyrodę ,dzieci, architektura itd. Po prostu nie roztaje się z aparatem raczej.
komor - Pią 09 Cze, 2017

Nikkor 35/1.8G jest najtańszym sposobem na fajną jasną stałkę w Nikonie. Przyroda/dzieci/architektura – to moim zdaniem przesądza, żeby to było 35mm a nie zbliżony cenowo 50/1.8G. Trochę szerzej i jaśniej (i chyba ostrzej) jest jeszcze Sigma A 30/1.4, ale to nieco większa cena.
Negatyw - Pią 09 Cze, 2017

komor napisał/a:
Wojmistrz, przecież wiele zwykłych osób przychodzi na forum i szuka porady do kupna zwykłego pstryka. Nieprawdą jest, że tylko świadomi i planujący dalszy rozwój, obecnie ludzie szukają na forach tematycznych porady w wielu sprawach...
Dokładnie. Obecnie większość ludzi kupuje aparaty fotograficzne przez Internet i szuka porad w Internecie. Sklepy fotograficzne stacjonarne zniknęły, został tylko Fotojoker i kilka mniejszych, oczywiście wspomagających się sprzedażą w Internecie bo bez tego by nie przetrwały. No i oczywiście są markety, gdzie raczej nie można liczyć na fachową poradę.

Hazard2, masz Nikkora 18-200, więc obiektyw uniwersalny, dobry do zastosowań, które wymieniłeś. Ja widzę gdzie indziej lukę w obiektywach. Brakuje Ci obiektywu do portretu. Wskazana tu będzie ognikowa od 50mm do 120mm i duża jasność. Tak więc celuj w obiektywy 50/1,8 lub 85/1,8 oraz podobne. 85/1,8 to typowa portretówka.

Wojmistrz - Pią 09 Cze, 2017

komor napisał/a:
Wojmistrz, przecież wiele zwykłych osób przychodzi na forum i szuka porady do kupna zwykłego pstryka. Nieprawdą jest, że tylko świadomi i planujący dalszy rozwój, obecnie ludzie szukają na forach tematycznych porady w wielu sprawach.
Nie neguję przecież tego. Nic nie pisałem o tym, że jedynie świadomi i planujący dalszy rozwój odwiedzają to forum. Pisałem o ambicji. Jeśli ktoś się pofatygował zaczerpnąć wiedzy i poradzić się na takim forum jak to, udowadnia swoją ambicję. Nie musi być ona wygórowana, nie musi ktoś chcieć od razu być fotografem z pierwszych stron gazet, ale nawet ten nieco wyższy poziom godności, by nie być kolejnym matołkiem w sklepie ze sprzętem foto i po prostu wiedzieć czego się chce.
Negatyw napisał/a:
Obecnie większość ludzi kupuje aparaty fotograficzne przez Internet i szuka porad w Internecie. Sklepy fotograficzne stacjonarne zniknęły, został tylko Fotojoker i kilka mniejszych, oczywiście wspomagających się sprzedażą w Internecie bo bez tego by nie przetrwały. No i oczywiście są markety, gdzie raczej nie można liczyć na fachową poradę.
No i tu się nie zgodzę. Takie dane są publikowane. To nadal tylko naście % rynku. Większość jednak idzie do byle sklepu i kupuje co mu doradzą.
Negatyw - Pią 09 Cze, 2017

Wojmistrz napisał/a:
..Takie dane są publikowane. To nadal tylko naście % rynku. Większość jednak idzie do byle sklepu i kupuje co mu doradzą.
To proszę mi wskazać taką publikację.
Wojmistrz - Sob 10 Cze, 2017

Serio? http://bfy.tw/CHuE
Negatyw - Sob 10 Cze, 2017

Pytałem o statystykę kupowania aparatów fotograficznych przez Internet a nie kupowanie np. pieczywa, ziemniaków, samochodów itd. przez Internet.
Statystyka zakupów przez Internet nie ma nic wspólnego ze statystyką kupowania tylko aparatów fotograficznych. Ja ostatni aparat kupiłem w sklepie stacjonarnym w latach 90-tych. Był to Zenit 122. Później kupowałem na giełdzie w Warszawie (trudno giełdę nazwać sklepem stacjonarnym, ale też nie był to Internet bo w Polsce wtedy jeszcze Internetu nie było.
W moim przypadku od kiedy istnieje Internet w Polsce, zakupy aparatów fotograficznych to 100% zakupy przez Internet, czyli 0% w sklepach stacjonarnych. Najczęściej kupuję z odbiorem w sklepie stacjonarnym lub w punkcie odbioru. Pozostałe zakupy w zasadzie 99,99% to sklepy stacjonarne. (Dla wyjaśnienia: piszę o wartości zakupów a nie o sztukach towaru.) Aparaty fotograficzne mogą stanowić od 0% do 3% ogółem zakupów w ciągu roku. Tak więc przy stuprocentowych zakupach aparatów fotograficznych przez Internet, zakupy ogółem przez Internet w moim przypadku nie przekroczą 3%.

Wojmistrz - Nie 11 Cze, 2017

Ale to co dla ciebie jest 100% jak w przypadku aparatów, dla pani Iksińskiej będzie 100% w sklepie i już statystyka się zmieni na 50%. Za to ta sama pani Iksińska kupuje 50% swoich kosmetyków przez internet, a ja np 95% i znowu statystyka się zmienia. Ponad połowa ludzi na mojej ulicy nie ma samochodu i zamawia spożywkę przez internet, a ja jeszcze nie zrobiłem tego nawet raz w życiu, to o czym to świadczy? Jeśli w całym rynku światowym 8.3% to udział sprzedaży przez internet, jak podaje jakaś tam firma monitorująca, to w skali globalnej twoje 100% aparatów w internecie ma się nijak, a nawet jeśli dla aparatów fotograficznych odchylenie procentowe wyniesie więcej, to myślisz, że będzie to odraz jakaś przewaga? Kolejna sprawa to te wchodzenie na forum. Dam ci kolejny przykład. W mojej nieco dalszej rodzinie od maja 2016 przybyły 2 kamery i 3 aparaty, a przynajmniej o tylu wiem. Wszyscy wiedzą, że zajmuję się fotografią i logiczne było by zapytać mnie o opinię, a jednak nikt tego nie zrobił. Statystycznie 100% olało moją wiedzę, zapytało się dopiero o opinię lub poradę po zakupie. Nie kupiłbym ani jednego sprzętu z tych, które wybrali. Cztery osoby były namawiane w sklepie na zakup z czego trzy kupiły. Jedna osoba znalazła informacje w reklamie internetowej i kupiła w sklepie stacjonarnym i zaledwie jedna osoba była namawiana w sklepie i kupiła przez internet. Tadam! Jak to się ma do statystyk? Mocny argument, aż 20% kupiło przez internet :)
Andrzej.M. - Nie 11 Cze, 2017

Wojmistrz napisał/a:
W Pentaxie HSS jest jak czytam tylko w 4 modelach:k-1, k-3, k-3II i KP. Niewiele tego

Oczywiście znowu masz "rację" tak jak z tym że nie ma do pentaxa szkieł, AF, i w ogóle takiej marki... :zalamany:
Skoro stawiasz tezę że przed K-3 w Pentaxie nie było HSS - to po jakiego licha od wielu lat pakowali tryb synchronizacji z krótkimi czasami do FGZ360 i AFZ 540? Nie wspomnę o tym że moim K-5 już robiłem zdjęcia z tą opcją z Metzem 48AF-1... i chyba nawet z K-x...

hazard2 - Nie 11 Cze, 2017

A jeszcze jedno pytanie czy między nikonem d 5300 a d 7100 jest duża różnica czy np opłaci się trochę poczekać i dołożyć do tego d 7100
Andrzej.M. - Nie 11 Cze, 2017

hazard2 napisał/a:
d 5300 a d 7100 jest duża różnica

Mechanicznie - tak - uszczelnienia , rolki itp , matrycowo niewielka d7100 ma problemy z bandingiem w cieniach , nie wiem jak d5300.

Tutejszyn - Nie 11 Cze, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
d7100 ma problemy z bandingiem w cieniach , nie wiem jak d5300.
To nie tak. Nie ma bandingu w cieniach. Mowa jest o zepsutym zdjęciach. Jeśli zdjęcie jest zepsute, totalnie niedoświetlone, wtedy istnieje pokusa, aby je uratować w wołarce RAW. Na takim ratowanym zdjeciu, przy wyciąganych z cieni szczegółach, pojawia się banding. Jednak takie zdjęcie, ratowane, czy nie, z matrycy D7100, czy innego aparatu, nadaje się jedynie do wyrzucenia. Nie ma w tym momencie znaczenia, czy jest tam banding, czy nie.
PDamian - Nie 11 Cze, 2017

Można znaleźć w dobrej cenie D7100 z małym przebiegiem z drugiej ręki...
hazard2 - Nie 11 Cze, 2017

No własnie znalazłem nikona D7100 za 2400 zł podobno 3 letni troche się boje kupić używanego bo aparat chce mieć na lata jak starego nikona D 40. I teraz nie wiem czy zaryzykować kupić tą używkę czy nie ryzykować i kupić D5300 czy ewentualnie poczekać i kupić nawego nikona D7100 .Czy warto dokładać ponad 1000 zł do nowego .
PDamian - Pon 12 Cze, 2017

Zobacz też na olx, sprzedajemy.pl i wyprzedaże.
Andrzej.M. - Pon 12 Cze, 2017

hazard2 napisał/a:
I teraz nie wiem czy zaryzykować kupić tą używkę czy nie ryzykować i kupić D5300 czy ewentualnie poczekać i kupić nawego nikona D7100 .


Wczoraj jeden z pytających kupił D7100 na wyprzedaży za 3677 zł , Pentax K-50 można kupić już za około 1900 zł. http://www.photospecialis...5gFQQ#group1033
Można wydać mnóstwo kasy na puszkę ale nie czarujmy się - zdjęcia robi się obiektywami. Zwykle najlepsze są jasne stałki. I tu trzeba dodkonywać wyborów - albo ładujemy kasę w drogie szkła, albo kupujemy stałki manualne. Z maualnymi Pentax zawsze współpracował wzorcowo i jest ich sporo z mocowaniem K różnych marek (w przeszłości pentax użyczał mocowania K wielu brandom). No i oczywiście szkła m42. Pominąłem tanie stałki jak DA 50 i 35 które są równie dobre ale tańsze niż w nikonie. No i niektórych szkieł analogowych Nikona, lepiej do cyfry nie podpinać - bo można uszkodzić korpus (seria A).

[ Dodano: Pon 12 Cze, 2017 13:41 ]
Dziś na grupie Pentax Polska na fejsie - ktoś ma Pentax k-3 za 2200zł z przebiegiem 20 000 - więc spokojnie jeszcze 180 tysięcy zostało. Puszka świetna!

[ Dodano: Pon 12 Cze, 2017 13:44 ]
aha, gwarancja do listopada br. bo kupiony listopad 2015.

Wojmistrz - Pon 12 Cze, 2017

Pokaż takie zdjęcie z k-5 z hss. Może mój jest popsuty :)
Andrzej.M. - Wto 13 Cze, 2017

Mój nie był... :lol:
A masz lampę? :lol:

hazard2 - Sro 14 Cze, 2017

A czy np Nikona d 7100 za 2500 zl z przebiegiem trochę ponad 2000 zdjęć opłaci się dać tyle że ma 3 lata czy lepiej kupić nowego 5300body
Wojmistrz - Sro 14 Cze, 2017

D7100 do wyższa półka i wyższa żywotność migawki. Gdybym miał wybrać używany D7100 w stanie jak piszesz, a nowy D5300, biorę D7100. To naprawdę inna klasa sprzętu. Mowa tu o innym pentapryzmatycznym wizjerze, dwóch pokrętłach, metalowej obudowie, współpracy z obiektywami wymagającymi silnika w korpusie itp.
muzyk - Sro 14 Cze, 2017

d7100 to przede wszystkim inna ergonomia w porównaniu do d5300 - lepsza ergonomia (obsługo/guziko/trzymaniologia)...
Andrzej.M. - Pią 16 Cze, 2017

hazard2 napisał/a:
Nikona d 7100 za 2500 zl z przebiegiem trochę ponad 2000 zdjęć

To żaden przebieg - po mojemu nówka... Jeśli faktycznie.

Negatyw - Pią 16 Cze, 2017

Zawsze nowy aparat w porównaniu z używanym w tej samej cenie wypada gorzej. Używany, ale prawie jak nowy, wyższa półka ... Tylko nigdy nie wiadomo czy ten używany nie jest po przejściach.
hazard2 - Sob 17 Cze, 2017

Kolega mi go oglądał i mówił ze nie ma śladu używania . Osoba co go sprzedaje kupuje pełną klatkę . Kolega zrobił mi tez tym aparatem kilka zdjęć w rawie i mi podesłał , wyszło że aparat ma dokładnie 2015 zdjęć.
Andrzej.M. - Nie 18 Cze, 2017

hazard2 napisał/a:
Pentax k-50
To mój wybór.
hazard2 napisał/a:
zastanawiałem się nad nim bo ma uszczelnienia.

Nie patrz, uszczelek nie widać, widać za to dobrze drugie pokrętło ustawień i przyciski do ustawień różnych parametrów bez odrywania oka od wizjera.
hazard2 napisał/a:
Po nikonie wiem czego moge się spodziewać Pentaxa nie miałem nawet nie miałem w ręku

Masz praktycznie taki sam obrazek. "kity"specjalnie się nie róznią, chyba tylko tym że Pentaxowe są uszczelnione za to nikkory mają własny silnik (korpusy serii 3xxxi 5xxx nie mają wbudowanych silników jak D7x00).
Co do wyzwalaczy radiowych - cóż, można się spierać czy wyzwalacz z PTTL i HSS za 120S to dużo , tylko po co skoro D5x00 HSS nie mają. Jak ktoś nie zamierza się bawić obróbką - to w puszce Pentaxa ustawi wszystkie potrzebne parametry od korekty kolorystyki każdego trybu balansu bieli plus kilka własnych ustawień po korektę każdego szkła Pentax oraz stabilizację każdego podłączonego nawet obcego szkła.

Negatyw - Pią 23 Cze, 2017

Wszystko przemawia za tym by kupić Nikona. Z tą wadą fabryczną popychacza przysłony potwierdziło się w moim przypadku w aparacie: Pentax K-S1. Szkoda bo naprawdę super aparat (zanim się zepsuł).
http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#532957
Tak więc modele K-50, K-S1, K-S2 z elektromagnesem w module popychacza przysłony będą dotknięte tą wadą. Wyższe modele K5 i następne, K3 i następne, KP, K-1, mają rozwiązania z silnikiem, ale to inna cena. Nie wiem jak jest z K-70?

PDamian - Pią 23 Cze, 2017

K-70 ma rozwiązanie z K-S1.
Pewnie będą się psuć.

Negatyw - Sro 28 Cze, 2017

Jest jeszcze szansa, że wrócili do jakości elektromagnesu z przed K-30. W starszych aparatach niż K-30 tej wady elektromagnesu nie stwierdzono.
Andrzej.M. - Sro 28 Cze, 2017

Negatyw napisał/a:
est jeszcze szansa, że wrócili do jakości elektromagnesu z przed K-30.

Te same elektromagnesy były "od zawsze" i jak popatrzeć na ilość wadliwych - to naprawdę nie ma o czym mówić. Tak jak wcześniej o tym jakoś się nie pisało. To że kilka osób (na ponad tysiąc użytkowników Pentaxa) doświadczyło tej wady o niczym niepokojącym nie świadczy - jedynie o ich pechu, pewnie kupując Nikona mieliby chlapiącą olejem na matrycę migawkę, albo canona z zawieszającą się migawką (obie naprawy nieco droższe i poważniejsze). Na forum gdzie się te osoby skarżyły były również porady jak w prosty i tani sposób zaopatrzyć się w ów element i jak go wymienić. Skoda że nie skorzystałeś.
PDamian napisał/a:
K-70 ma rozwiązanie z K-S1.
Pewnie będą się psuć.

W oczywisty sposób Ty już się zepsułeś - płyta ci się zacięła... odpocznij od forum bo nazwa Pentax ci szkodzi... a tu co chwilę będziesz musiał ją widzieć... :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group