forum.optyczne.pl

Wolne tematy - Lightroom 6.10.1

Wojmistrz - Pon 17 Lip, 2017
Temat postu: Lightroom 6.10.1
Słuchajcie, czy ostatnia odsłona Lr działa Wam stabilnie? No zapłakać się można, do niedawna wszystko działało jak ta lala (poza akceleracją OpenCL, ale to inny temat), aż do ostatniego patcha. No nie da się pracować. 2-3 zdjęcia, byle przeskok z na kolejne zdjęcie nim coś zrobił z poprzednim ... bam, program przestał odpowiadać i nastąpi jego zamknięcie. Czy to tylko ja tak mam czy Adobe wysadziło Lr w powietrze?
fatman - Sro 19 Lip, 2017

Wiesza się po kilku minutach pracy u mnie a przy niektórych zdjęciach po próbie wejścia z trybu przeglądania w tryb wywoływania.
W zwiazku z tym pozostaje w trybie wywoływania aż całą sesję zrobię i dopoero wtedy jak sie zwali porządkuję w przeglądarce.
Masakra ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. :cry:

Wojmistrz - Czw 20 Lip, 2017

Wywala się od wszystkiego, nawet tego, że film był w plikach do obróbki... :( ale zwała...
Ciekawe, czy to nie zagrywka na uśmiercenie wersji nie abonamentowej.

fatman - Czw 20 Lip, 2017

Może masz Radeona?
Ja mam na grafie. Zobaczę czy cos się zmieni po updacie sterów.

http://www.fotopolis.pl/n...ow-i-obiektywow

Wojmistrz - Czw 20 Lip, 2017

Mam Radeona, ale ciężko R290X nazwać starą kartą. Wcześniej miałem HD6850 w crossfire i śmigało.
fatman - Pią 21 Lip, 2017

Nie pisałem, że masz starą kartę tylko, że warto może spróbować zainstalować nowe sterowniki jak posali w tym artykule, który podlinkowałem.
A poza tym to głównie procek na płycie głownej pracuje przy obróbce zdjęć a nie karta.
Dlatego mam Radeona HD7770

Wojmistrz - Pią 21 Lip, 2017

Widzę, że 6.11 wcale nie było :) Testuję 6.12.
karel212 - Sro 02 Sie, 2017

I jak? Przetestowane?
___
Pozdrawiam Anna

Wojmistrz - Czw 02 Lis, 2017
Temat postu: Lightroom 6.13
Nie wiem jak wam, ale mi tak zaczął chodzić 6.13 że załamka. Uznałem, że to pożegnalna aktualizacja i musieli napsuć tak, by wymusić abonament, bo cache 20GB na bardzo szybkim SSD, podgląd 1:1 a ślimak że szkoda gadać. Co ciekawe, na szczęście wyłączyli tylko wsparcie obróbki przez kartę graficzną, więc wystarczyło kliknąć w ustawieniach i znowu jest nie najgorzej, chociaż optymalizacji, aby Lr potrafił działać na więcej niż 2 rdzeniach już się nie doczekamy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group