forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Canon 28-300mm vs Tamron 28-300mm

Wojmistrz - Czw 20 Lip, 2017
Temat postu: Canon 28-300mm vs Tamron 28-300mm
Zastanawiam się co kupić, bo szukam czegoś uniwersalniejszego pod FF.
Mam do kupienia używanego Canona 28-300L za £950 oraz nowego Tamrona 28-300 PZD za £599
Do czego mi takie uniwersalne szkło. Powód jest taki, że np na koncertach nie mam jak/nie chcę zmienić szkła i/lub chodzić z dwoma puszkami. Teraz jest tak, że albo mam jeden korpus, zmieniam szkła i po jednej zmianie mam tonę syfu na lustrze i szkle, albo biorę dwie puszki, na FF daję uniwersalnego 28-135, a na APS-C 70-200/2.8. Głębi mi nie brak na FF, światła też raczej nie, bo mogę spokojnie użyć wysokie ISO, za to zawodzi APS-C nawet z f/2.8. Byłem zdecydowany na Canona, ale spotkałem się z wieloma pochlebnymi ocenami tego nowego Tamrona i nie wiem co myśleć. Canona mam zabukowanego do niedzieli więc mało czasu.

Help :)

PDamian - Czw 20 Lip, 2017

Jakość wykonania się nie liczy?

Miałem krótko tego Canona i sporo dłużej, pod kliszę jeszcze -35-350mm. Wątpię żeby jakiś kundel (szczególnie Tamron -znany z papierowych obiektywów) chociaż zbliżył się jakością do tak popularnego "na safari" obiektywu.

Wojmistrz - Czw 20 Lip, 2017

PDamian, na Sigmę też ludzie psioczyli, ale modele EX były pancerne i często prześcigały jakością systemowe równoważniki (patrzy np Canon 50mm/1.4 vs Sigma EX 50/1.4), a obecne modele A są rozchwytywane. Podobnie tu, nie chodzi o stare zawodne Tamrony, a o te nowe. Powiem ci, że jestem na prawdę zakręcony, zwłaszcza, że ponoć mają 5 lat gwarancji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group