forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - 1DS Mk III czy 6D

Wojmistrz - Sob 19 Sie, 2017
Temat postu: 1DS Mk III czy 6D
Jak w temacie. Aparat pod reporterke.
komor - Sob 19 Sie, 2017

Wojmistrz, ktoś Ci się włamał na konto i zadaje takie pytania? :)

6D, ze względu na bardziej współczesną matrycę, ale jeszcze zależy do jakiej reporterki, bo raczej nie do sportu czy innych wymagających wobec AF wyzwań. Może używany 5DIII będzie kompromisem między jedynką-staruszkiem, a świeższym, ale amatorskim korpusem FF?

Wojmistrz - Sob 19 Sie, 2017

Nie, po prostu okazja 1ds iii, za nieco ponad 600 funtow z gwarancja i fakturą. 6d mam nadal, ale moze warto by zmienic. Reporterka różna, np koncerty. Juz w zyciu mialem dwa razy 1ds ale pierwszy.
Wujek_Pstrykacz - Sob 19 Sie, 2017

Oprócz obrazka z matrycy to we wszystkim jest lepszy 1Ds III. :razz:
komor - Nie 20 Sie, 2017

No, maksymalne ISO 1600 w tej staruszkowej jedynce wymiata. ;)
Arek - Nie 20 Sie, 2017

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Oprócz obrazka z matrycy to we wszystkim jest lepszy 1Ds III.


1Ds III ma jeszcze fatalny wyświetlacz, na którym nijak nie daje się ocenić tego czy kolorystyka i naświetlenie zdjęcia jest OK.

Wujek_Pstrykacz - Pon 21 Sie, 2017

Dokładnie, mam taki sam wyświetlacz w 1dIII, w 1dIV jest już lajcik. komor właśnie ten obrazek ma związek z ISO.
Wojmistrz - Wto 22 Sie, 2017

Na dzień dzisiejszy 1Ds MkIII ma 10 lat i 3 dni. Warto się w niego jeszcze bawić, czy lepiej odpuścić?
Ku objaśnieniu sytuacji.
Mam 6D, działa i służy do wszystkiego od zdjęć dziecka bawiącego się zabawką, po mecze piłkarskie. Teoretycznie 6D brałem jako połączenie nowoczesności 60D i pełnej klatki 1Ds (pierwszy), do tego jeszcze spodobał mi się jako aparat pod filmowanie. Dziś mam do filmowania zupełnie inne sprzęty, więc 6D jest wyłącznie pod fotografię.

komor - Wto 22 Sie, 2017

Wojmistrz napisał/a:
Na dzień dzisiejszy 1Ds MkIII ma 10 lat i 3 dni. Warto się w niego jeszcze bawić, czy lepiej odpuścić?

Masz jeszcze co do tego jakiekolwiek wątpliwości? Chyba że zdarza Ci się robić sporty wymagające dobrego AF i trybu seryjnego, które robisz przy oświetleniu pozwalającym używać ISO 400…

Wujek_Pstrykacz - Wto 22 Sie, 2017

Ja bym wziął tego Dsa, nie jest przecież taki tragiczny i nie przesadzajmy z tym ISO400max. Ja na APSH z tego samego czasu śmiało ISO1000 używam.
komor - Wto 22 Sie, 2017

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Ja na APSH z tego samego czasu śmiało ISO1000 używam.

A ja ISO 6400. :)

Wujek_Pstrykacz - Wto 22 Sie, 2017

Tia, na zdjęcia do netu to może i jakość wystarczy. Z tego 6400. :razz:
Arek - Wto 22 Sie, 2017

ISO1000 trochę bez sensu. Pewnie ISO1600 szumi tam mniej niż ISO1000. W Canonach tak jest, że ze względu na dodatkowy wzmaciacz nie opłaca się używać pośrednich czulości.
komor - Wto 22 Sie, 2017

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Tia, na zdjęcia do netu to może i jakość wystarczy. Z tego 6400. :razz:

Do netu trzeba lepsze pliki niż do druku, bo w druku wszystko i tak się rozmywa. :razz:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group