forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Aparat do fotografii wnętrz

Krzysztoftec - Czw 21 Wrz, 2017
Temat postu: Aparat do fotografii wnętrz
Cześć,chcę was zapytać o opinie i radę.Mianowicie jaki aparat do fotografowania wnętrz możecie polecić powiedzmy w cenie do 2 tys złotych.
Głównie chodzi mi o dobrą jakoś zdjęć,zachowane proporcje,zachowanie odpowiedniej głębi kiedy będę robił zdjęcie w małym pomieszczeniu.
Jakieś rady ?

komor - Czw 21 Wrz, 2017

Przeniosłem z nieprawidłowego działu. Przeniosłem do kompaktów, z uwagi na założony budżet.
Kompakt z szerokim kątem o ekwiwalencie 24 mm plus w miarę przyzwoity statyw i zdjęcia na długim czasie. Może być nawet z użyciem funkcji HDR prosto z aparatu, jeśli będzie działać przyzwoicie. Canon G7 X Mark I lub II, jeśli uda się w dobrej cenie. Sony DSC-RX100 III też prawie w budżecie (wersja II nie ma 24 mm). Panasonic LX100.

ryszardo - Pią 22 Wrz, 2017

komor, nie wiem czemu w tej cenie od razu musi być kompakt. Nigdzie nie było napisane, że sprzęt ma być nowy.
Do wnętrz szerszy kąt raczej będzie lepszy, a w tej cenie bez problemów kupi się na przykład używany korpus Canona + nowego 10-18 IS STM. Jak się człowiek postara, to jeszcze nawet jakiś 18-55 się zmieści. W innych systemach też powinno się dać podobny zestaw skombinować (możliwe, że obiektyw też trzeba będzie brać używany).

TS - Pią 22 Wrz, 2017
Temat postu: Re: Aparat do fotografii wnętrz
Może komorowi chodziło o:
Krzysztoftec napisał/a:
zachowane proporcje


Czego mając UWA nie da się otrzymać w małym pomieszczeniu, jak na załączonym obrazku.

A w ogóle do czego te zdjęcia? Agentów sprzedaży czy wynajmu nieruchomości widziałem z kompaktami z szerokim kątem, statyw też z tego co pytałem im niepotrzebny - wystarczy stabilizacja szkła lub matrycy.

komor - Pią 22 Wrz, 2017

TS, nie, nie chodziło mi o to, żeby nie było zniekształceń, bo one często działają na korzyść pomieszczenia, które wydaje się wtedy większe, pośrednicy nieruchomości są zadowoleni.

Można i bez statywu, ale to zależy na ile komuś zależy na jakości i czy potrafi zrobić nieporuszone zdjęcie, bo nie wszystkim to wychodzi, nawet przy obecności stabilizacji.

Jeśli ktoś potrafi kupić używany sprzęt w tej cenie, to oczywiście lustro z 10-18 jest dobrą propozycją. Pytanie, czy Krzysztoftec może i chce kupić sprzęt używany.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group