forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Sony DSC-HX350 - ustawienie wizjera

yta - Nie 11 Kwi, 2021
Temat postu: Sony DSC-HX350 - ustawienie wizjera
Witam,
od wczoraj bawię używanym Sony DSC-HX350. I pierwsze o się rzuca w oczy i z czym mam problem to wizjer / ekran LCD. Samo z siebie się przełącza, często nawet podczas robienia zdjęć. Jest to irytujące i denerwuje.

Nie znalazłem żadnych ustawień które to regulują. Obraz znika z LCD i jest tylko w wizjerze albo odwrotnie. Da się jakoś tą funkcję wyłączyć by zawsze był LCD, a jeśli będę chciał to zmienić to sobie włączę wizjer?

A może to jakiś problem z samym aparatem? Testuję go od wczoraj. Jest używany to fakt. Jeśli jednak byłyby problemy to mogę zwrócić do poniedziałku. Stąd prośba o waszą opinię jako o fachowców. Wszystko inne zdaje się, że działa ok. Optyka itd.

Jar - Wto 13 Kwi, 2021

Pewnie da się wyłączyć, ale to kwestia grzebania w instrukcji (w pdf), dość głęboko. Za efekty przełączania, o których piszesz, odpowiada sensor optyczny w oprawie wizjera, wykrywajacy przyłożenie oka do wizjera. Jeśli jest zanieczyszczony, to efekty mogą być podobne do tego, co opisujesz. Zdarzało mi się to w aparacie innej marki. Warto czasem przeczyścić. Jeśli zaś sensor jest dość czuły / ma spory zasięg, to może być nawet tak, że próba patrzenia na LCD ze zbyt małej odległości powoduje przełączenie. Tutaj mocno podejrzewam wpływ noszenia okularów przez użytkownika (wystający element przed twarzą).
Pozdrawiam
-J.

Rudolfo766 - Pon 23 Paź, 2023
Temat postu: wyjazdy do czarnobyla
Gorąco polecam skorzystanie z serwisu wyjazdy do czarnobyla podczas podróży do Czarnobyla. Zapewniają doskonałe wycieczki do strefy wykluczenia i wokół Prypeci. Wielu z nas było bardzo zadowolonych z ich usług, w tym z bezpieczeństwa i informacyjnego charakteru wycieczek. To doskonały wybór na wizytę w Czarnobylu.
olka411 - Czw 26 Paź, 2023

hej,
slyszalem o podobnych problemach z Sony DSC-HX350. to co opisujesz, to moze byc funkcja czujnika oka, który automatycznie przełącza między LCD a wizjerem, kiedy zbliżasz oko do aparatu. 😉 jednak jeśli tego nie robisz, a on się nadal przełącza, to moze byc uszkodzenie. sprawdz w menu aparatu, czy jest opcja, by wyłączyć ten czujnik i zostawić tylko LCD. jesli nie pomoze, to moze byc jakas awaria. skoro masz opcję zwrotu do poniedzialku, to moze warto to rozwazyc. ale jesli wszystko inne dziala ok, to moze warto zostawic aparat i zwracac uwage tylko na ten jedyny problem. trzymaj sie! 📷


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group