forum.optyczne.pl

Wolne tematy - Lightroom i Samsung NX

Amator79 - Sro 13 Kwi, 2022
Temat postu: Lightroom i Samsung NX
Temat mało aktualny, z uwagi na zakończenie produkcji bezlusterkowców przez Samsunga dobre 8 lat temu, ale zastanawia mnie, co sprawia, że dołączony do aparatu Lightroom na płycie nie czyta samsungowych rawów (.srw), tylko dng, ale konwertera też na płycie nie znalazłem i trzeba ściągać samemu.
Dziwne to, albo ja nie potrafię obsługiwać lightrooma. Zresztą nigdy nie był dla mnie zrozumiały, wolę PSE, który w mojej, starej wersji (8), też SRW nie rozpoznaje.

Negatyw - Sro 13 Kwi, 2022

To pytanie powinno być skierowane do producenta, czyli firmy Samsung.
ekspedykt - Nie 17 Kwi, 2022

Lightroom sam konwertuje srw na dng. Trzeba zaimportować pliki i coś zaznaczyć. Jutro to sprawdzę bo dawno nie importowałem srw.
ekspedykt - Pon 18 Kwi, 2022

A jaką wersje masz lightroom'a? Do nx była 5 i tam nie ma nic skomplikowanego. Importujesz i wybierasz co chcesz zrobić: opcje dodaj jako dng, kopiuj lub dodaj i czyta pliki rsw bez problemu. Wcześniejszej wersji nie znam.
Amator79 - Pią 13 Maj, 2022

Mam właśnie L5. Ale generalnie Lightroom i wszystkie programy, które wymagają "Importu" mi nie pasują. Czym jest ten import? Robieniem kolejnej kopii na dysku, jak kiedyś robiła Picasa, zapisując każdą zmianę w oddzielnym folderze, a potem znikała pojemność dysku w zastraszającym tempie :twisted:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group