forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Aparat do fotografowania rękopisów/archiwaliów w Archiwum

Mably - Pon 21 Sie, 2023
Temat postu: Aparat do fotografowania rękopisów/archiwaliów w Archiwum
Cześć!

Z racji zawodu sporo czasu przeznaczam na kwerendy w archiwach. Niestety, aparat w telefonie nie zawsze daje zadowalające efekty, dlatego poszukuję aparatu do zdjęć rękopisów w archiwach (słabe światło), a także do zdjęć mikrofilmów wyświetlanych na ekranie monitora. Częściej nawet będą to zdjęcia tych mikrofilmów, ponieważ większość rękopisów jest w taki sposób udostępniania.
Będą to zdjęcia głównie "z ręki", ponieważ większość placówek nie pozwala na wykorzystanie statywu.

Początkowo myślałem o Sony A6100 z tym oryginalnie dołączonym obiektywem (stąd wybór działu na założenie tematu). Jednakże jestem otwarty na wszelkie propozycje aparatów, które spełnią moje oczekiwania.

Budżet to powiedzmy 3000 złotych.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

_Tomek_ - Pon 21 Sie, 2023

Skoro rękopisy z ręki i słabe światło, to absolutnie musi być jak najlepsza stabilizacja w obiektywie lub aparacie (a najlepiej obie, współpracujące ze sobą). To powinno zawęzić krąg poszukiwań. Nie wiem czy ten Sony ma stabilizację.

Mikrofilmy na ekranie - nie mam pojęcia. Zastanawiam się tylko w czym telefon nie daje rady. Przecież na zdjęciach ekranu zrobionych smartfonem widać strukturę pikseli monitora, czy czegoś więcej potrzeba?

Szkoda, że nie ze statywu... Jakiś mini-statyw typu Grillapod nie wchodzi w grę? Pamiętam jak robiłem facsmile podpisu i miałem prośbę, by to był skan, a nie marne zdjęcie. Zrobiłem fotę szkłem makro M. Zuiko 60/2.8 podpiętym do Olympusa E-M5 II w trybie hi-res. Szczęka długo była na podłodze, bo można było nurzać się w strukturze pojedynczej linii podpisu :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group