forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Firmware do Canon 40D

slawo10 - Sob 10 Sty, 2009
Temat postu: Firmware do Canon 40D
Witam wszystkich
chciałem się podzielić uwagami po wgraniu nowego firmware

łażąc po Internecie natrafiłem na informacje o nowym firmware do C40D, które posiadają serwisy na świecie i w Polsce również i które otrzymuje aparat po „naprawie”
przejrzałem mnóstwo forów, jedni jak zwykle pisali, że jak nie ma na oficjalnej stronie to nie instalują – to kij im w ...
ale są też normalni, którzy nie boją się wyzwań i wgrali sobie zarówno wersję 1.1.0 i 1.1.1
ktoś podał również adres:
http://support-asia.canon...c&page=firmware
gdzie niby istnieje wersja Ver. 1.1.0 ale odnośnik prowadzi do starej 1.0.8 – czyli coś jest na rzeczy
o tym, dlaczego nie zawsze producent upublicznia niektóre firmware powinien być założony dla dyskutantów oddzielny temat
to co wyczytałem: znaczących różnic nie ma, no bo niby jakie mają być, kolor czerwony ma się zrobić zielony, ale kilka osób napisało, że poprawiła się ostrość, aparat lepiej ustawia ekspozycję no i że szum na 1600 stał się bardziej jednorodny, bardziej akceptowalny
to dotyczy wersji 1.1.0, niestety było kilka negatywnych opinii o wersji 1.1.1 – nie znaczy to, że aparat łapał zwisy, czy coś takiego – ponoć aparat trochę „zwolnił”
zdecydowałem więc, że wgram sobie wersję 1.1.0
język polski bez zmian, wszystkie ustawienia bez zmian
ostrość ustawiona standardowo na 3 poprawiła się, tak że można się pochlastać;) , ekspozycja też na +
czyli uwagi wiarygodne
z ciekawości zrobiłem też test na auto fokus dla mojego tamrona17-50, który miał na 17mm lekki bf (akceptowalny) a na 50mm miał ff na ok. 15mm
ponieważ zimą aparat prawie jest nieużywany chciałem tamrona wysłać na kalibrację do Niemiec, ale teraz tego nie zrobię
tamron na 17mm ma jeszcze mniejszy bf a na 50mm ff wynosi tylko 1-2mm
wnioski – zostaję przy Ver. 1.1.0

życzę udanej zabawy

OSTRZEŻENIE !!!
KAŻDY ŚCIĄGA I INSTALUJE NOWE FRIMWARE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

mój plik to 40d00110.fir
CRC32 5016DB58
MD5 38FE16A6139BF92027E8A051302F4DB3
SHA-1 B809C30347BE22705EF132B776425A1D19069EDF

razthaman - Sob 10 Sty, 2009
Temat postu: Re: Nowe "serwisowe" firmware Ver. 1.1.0 do Canon
slawo10 napisał/a:

język polski bez zmian, wszystkie ustawienia bez zmian
ostrość ustawiona standardowo na 3 poprawiła się, tak że można się pochlastać;) , ekspozycja też na +
czyli uwagi wiarygodne


poważnie, odczuwalna różnica?

komor - Sob 10 Sty, 2009
Temat postu: Re: Nowe "serwisowe" firmware Ver. 1.1.0 do Canon
slawo10 napisał/a:
ostrość ustawiona standardowo na 3 poprawiła się, tak że można się pochlastać


Możesz uścilić nieco? Pochlastać się można czyli pociąć, bo jest takie ostre, czy też jest takie beznadziejnie nieostre, że nic tylko się pochlastać? :)

slawo10 - Sob 10 Sty, 2009

mam wgrane to firmware od kilku dni, jak wspomniałem zimą nie za dużo robię zdjęć więc i nie mam za dużego porównania do fotek w plenerze
zrobiłem kilka zdjęć w domu i kilka przez okno
po wgraniu softu nie zmieniałem żadnych ustawień, ponieważ wszystko pozostało bez zmian
zdjęcia są ostrzejsze, tzn że ten efekt osiagałem zawsze obrabiając je w programie graficznym
zniknęło specyficzne dla Canona rozmycie
być może Canon poszedł "pod publiczkę" z obróbką jotpegów
Nikon przecież znany jest z tego, że poważnie ingeruje w obraz, gdzie niegdzie można nawet przeczytać, że ingeruje w RAWy
dodam też, nie wiem czy to dobrze czy źle, że jotpegi są nieco mniejsze
posiadam tylko jeden obiektyw, wspomniany wyżej tamron i tu miłe zaskoczenie
współpraca poprawiła się zdecydowanie pozytywnie

z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to niektórzy bezproblemowo wracali do fir1.0.8

proponuję więc poeksperymentować i podzielić się uwagami

jakby co, żeby nie było na mnie - wszystkie zmiany każdy robi na własną odpowiedzialność!

po 4 dniach nic się nie stało, aparat żyje, dalej robi zdjęcia:)

novy - Sob 10 Sty, 2009

slawo10, jak tak się lubisz bawić to może zrobisz update do 3.9.0 67 lub 3.6.6 64 :wink:

cały czas się łudzę że ktoś jednak wykombinuje AF microadjustment w 40D :mrgreen:

slawo10 - Nie 11 Sty, 2009

a pewnie, że się lubię bawić;) inaczej bym o tym nie pisał

ale wiecie co, ten strach w oczach u forumowiczów to widać na odległość (związany oczywiście z nowym oprogramowaniem)

odnośniki, które podałeś odnoszą się do zhackowanego oprogramowania
kiedyś też podałem link http://chdk.wikia.com/wiki/40D do strony Canon Hacker DK w oczekiwaniu przede wszystkim na microadjustment, ale i tak na nic by mi się nie zdał ponieważ mój zoom inaczej ustawiał ostrość na 17mm a inaczej na 50mm, a teraz mam dobrze, więc inne oprogramowanie mnie już nie interesuje - dobrego się nie poprawia

wszystkie znaki na górze i dole wskazują na to, że wersja softu którą podałem jest jak najbardziej wersją sprawdzoną, legalną i pochodzącą co najważniejsze od samego Canona, zbyt wiele osób na świecie i w Polsce potwierdziło informację iż po wizycie w serwisie (różne naprawy, kalibracja etc.) w aparacie było wgrane oprogramowanie z numerkiem który podałem
dlaczego Canon pewnych funkcji (np. licznik zdjęć w exifie który dodaje Nikon) nie udostępnia? - no bo to są sprawy marketingowe, microadjustment na teraz posiada 50D i ten właśnie model ma być kupowany

co do pochodzenia nowego firmware, to wydaje mi się, że ktoś je po prostu wyniósł np. na pendrivie z jakiegoś serwisu
z ogromu informacji (większość to niestety bełkot) wyciągnąłem takie a nie inne wnioski, uznałem że można bez obawy wgrać tą wersję softu i po osobistej weryfikacji wrzuciłem temat na forum
w tym temacie więcej nie będę już zabierał głosu
pozdrawiam

novy - Nie 11 Sty, 2009

slawo10 napisał/a:
odnośniki, które podałeś odnoszą się do zhackowanego oprogramowania


zhackowanego softu do 40D jeszcze nie ma, wszyscy tutaj go oczekują i nie wiadomo czy kiedykolwiek się pojawi. To o czym mowa pod linkami które wysłałem to oryginalny serwisowy soft canona.

jaad75 - Nie 11 Sty, 2009

slawo10, ten test na FF/BF był robiony w takich samych warunkach oświetleniowych? Chodzi mi o barwę światła?
slawo10 - Nie 11 Sty, 2009

novy sorki, moje niedopatrzenie, nie czytałem tego tylko zasugerowałem się odnośnikami prowadzącymi ogólnie do strony http://chdk...

jaad75 to zdjęcie z lewej to pozostałość, której nie zdążyłem skasować i było podświetlone lampką do czytania - tamrona to mogę pochwalić za powtarzalność trafień AF
kiedyś wykonałem chyba z setkę testów na AF, różne światło, różna pora dnia i zawsze przy 50mm miał ff na poziomie 12-14mm
nauczyłem się przez to szybko korzystać z LV
po wgraniu nowego softu zdjęcia były ogólnie ostrzejsze, dla eksperymentu zrobiłem zdjęcie dla książek stojących na półce z AF, następnie szybko ta sama scena z LV i nie zobaczyłem różnicy w ostrości, było dobrze, więc dla potwierdzenia czy ja dobrze widzę zrobiłem jeszcze test z kartką 45 stopni, no i to jest to – po prawej to świeży test przy świetle „dziennym” stąd ta różnica w kolorach tej samej białej kartki

[ Dodano: Nie 11 Sty, 2009 10:22 ]
novy zapomniałem dodać że w tytle postu słowo serwisowy ubrałem w cudzysłów i chodziło mi o to że wgrywają go serwisy:)

jaad75 - Nie 11 Sty, 2009

slawo10 napisał/a:
po prawej to świeży test przy świetle „dziennym” stąd ta różnica w kolorach tej samej białej kartki

Więc masz odpowiedź. AF działa różnie w zależności od barwy światła. W silnie żółtym świetle słabych żarówek jest zawsze tendencja do FF.
slawo10 napisał/a:
nauczyłem się przez to szybko korzystać z LV

Nie wiem, czy się orientujesz, ale 40D w trybie LV również ostrzy przy pomocy detekcji fazy, więc korzystasz z tego samego układu AF...

slawo10 - Nie 11 Sty, 2009

jaad75 nie zrozumiałeś mnie
napisałem że przeprowadziłem naprawdę bardzo dużo prób na sprawdzenie AF
wykorzystywałem test NikonD70, Pentax ten z owalem i ten, który widać na obrazku, czyli wzorowany na Optyczne
zdjecia robiłem o różnej porze dnia i nocy, z różnym światłem - dziennym, z żarówki, świetlówki i niestety zawsze miałem dość duży ff przy 50mm, przy jasnym dziennym świetle ff wynosił nie mniej niż 12mm, przy ciemniejszym świetle wzrastał do 14-15mm
korzystając z LV zawsze korzystałem z MF, ale to tylko z tego powodu, że AF nie trafiał tam gdzie chciałem - dotyczyło to przede wszystkim płaskich powierzchni typu obraz na ścianie
a to zdjęcie z lewej to pozostałość po testach, zdjęcie którego przez przypadek nie usunąłem, no bo po co one komu, testy te przeprowadzałem dość dawno
robienie przecież co miesiąc testu na AF niczego nie zmieni
wierzcie lub nie ale autentycznie, problemy z AF w tamronie zniknęły:)
należy pamietać, że kolejne firmaware zazwyczaj poprawia podstawowe błędy obsługi, czasami tłumaczenia i poprawia współpracę z osprzętem - lampy, obiektywy i czasami dodaje obsługę nowych obiektywów
a co porawiono w tym firmware to wiedzą tylko w serwisie

pepto - Czw 15 Sty, 2009

Czy ktoś następny zainstalował nowe oprogramowanie ? Powiem szczerze ja sie narazie wacham.
edmun - Czw 15 Sty, 2009

ja nic nie robiłem. mam od zakupu 1.0.8... nie widzę na razie potrzeby zmieniać cokolwiek. to nie lumix, w którym nie szkoda było mi cokolwiek kombinować :D
MC - Czw 15 Sty, 2009

pepto napisał/a:
Powiem szczerze ja sie narazie wacham.

Jesli juz to mozesz sie wahac :evil:

xneon - Czw 15 Sty, 2009

jest już i 1.11
ale lepiej poczekać na oficjalne info od C, co tak naprawdę poprawiają

slawo10 - Pią 16 Sty, 2009

oj ludziska, ludziska
jak czytam te wpisy, to nic tylko widzę zabobony, gusła, przesądy…
każdy trzyma w rękach najnowsze produkty mikrotechnologii, a świadomość techniczna pozostaje w czasach Dziadów Mickiewicza
a bierze się to tylko z jednego – strach przed nieznanym, niezrozumianym
ponieważ zawodowo zajmuję się obsługą, serwisowaniem i trochę programowaniem elektroniki przemysłowej bez obaw podchodzę do tego softu – po oczywiście weryfikacji na podstawie własnej wiedzy
pisząc, że każdy robi update softu na własną odpowiedzialność nie miałem na myśli szkód, które może wyrządzić to oprogramowanie, ponieważ takiego nie wyrządzi, a obawiam się o niektórych użytkowników, którzy potrafią czasami sknocić nawet najprostszą rzecz
czasami bywa tak, że przeglądarka niedociąga do końca pliku, a otrzymujemy komunikat o poprawnym zakończeniu pobierania, dlatego podałem sumy kontrolne pliku – to jeden z powodów
kiedyś podałem ten odnośnik http://chdk.wikia.com/wiki/40D z informacjami o możliwości zhackowania softu – tj. „odkryciu pewnych zaszytych” funkcji
jak się okazało, do dzisiaj nic z tego nie wyszło z prostego powodu, wprowadzanie zaawansowanych zmian na pliku wynikowym, już skompilowanym jest bardzo, bardzo trudne, a nawet przeważnie niemożliwe
zmiany takie jak, dodanie obsługi nowych urządzeń, zmiana algorytmu zapisywania JPG etc, etc jest tylko możliwa, gdy jest się w posiadaniu kodu źródłowego, a do tego ma dostęp tylko garstka programistów Canona, całkiem inaczej jest z dostępem do gotowego firmware
czego więc można się obawiać – trojana? i telepatycznego przesyłania zdjęć na body hackera – to nie ten system
fotografia i ewentualne przeróbki softu to jest hobby bardzo niewielkiej liczby pasjonatów – np. licznik migawki do DIGIC III i IV
przypomnijcie sobie jaki numer nosiło oficjalne oprogramowanie udostępnione na stronie internetowej przed pojawieniem się v.1.0.8, czy to było 1.0.7?
czy ktoś popatrzył na sufit i powiedział: a teraz soft nazwiemy 1.0.8
wszystko się rozwija i ma różne wersje
Win 3,1; 95; 98; ME; 2000 itd.
Canon 20D; 30D; 40D; 50D
firmware 1.0.0 ………………1.0.8 ………… i ostatnie 1.1.1
zastanówcie się teraz, kiedy producent oficjalnie udostępnia nowy soft, a no wtedy gdy jest do tego zmuszony niepoprawną pracą urządzenia
czy to, że poda, iż w konkretnym oprogramowaniu poprawiono 3 błędy, są to rzeczywiście tylko 3 błędy – buahahaha – przepraszam za mój wybuch śmiechu
od jakiegoś czasu w instrukcjach obsługi można znaleźć regułkę typu * producent zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian technicznych bez uprzedniego informowania
najprawdopodobniej wersja 1.1.1 jest jedną z ostatnich, ponieważ 40D już chyba nie jest produkowany
jeżeli nowe produkty wypuszczone przez Canona np. lampa będą w 100% kompatybilne wstecz, to nigdy na oficjalnej stronie nie pojawi się nowy soft
odpowiedzcie sami sobie na pytanie, dlaczego osoby, które kupiły 40D w grudniu mają wgrane 1.1.0, dlaczego na całym świecie serwisy do grudnia wgrywały wersję 1.1.0, a od grudnia wgrywają 1.1.1 – jak nic, można dojść do wniosku, że traktują użytkowników jak króliki doświadczalne;)
wgrywając nowy soft, zastanówcie się, czego od niego oczekujecie
po wgraniu nowego softu 40D na pewno nie stanie się 1DMKIII, na pewno matryca nie rozciągnie się do 35mm, nie będzie miała 21mlpks, wyświetlacz nie zyska na rozdzielczości itp.
obecnie zauważone zmiany są bez wątpienia pozytywne, ale nie należy też sugerować się liczbą, większa wcale nie musi oznaczać, że w każdym aspekcie będzie lepiej, chodzi mi o 1.1.0->1.1.1
na zagranicznym forum czytam jedne z uwag, forumowicz wymienia zauważone zalety 1.0 względem 0.8 i „wady” wersji 1.1 a na koniec dodaje, że wrócił do 0.8, ponieważ na stronie Canon nie ma informacji o zaimplementowanych poprawkach – czasami ręce opadają
ale wiecie co? niewiedza jest niedobra, ale o wiele gorsi są dywersanci, którzy zamiast cicho siedzieć i nie chwalić się publicznie swoja niewiedzą niepotrzebnie rozsiewają strach
zakładam, że co niektórym rozwiałem wątpliwości z tym związane
i co najważniejsze
OSTRZEŻENIE !!!
KAŻDY ŚCIĄGA I INSTALUJE NOWE FIRMWARE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ:)

novy - Pią 16 Sty, 2009

Myślę że za bardzo to przeżywasz. Jak byś miał w tym duże doświadczenia to byś wiedział że kolejne update firmware-u szczególnie dla produktu który istnieje już długo na rynku obejmują tak drobne i mało istotne zmiany że szkoda sobie tym głowy zawracać.

slawo10 napisał/a:
kiedyś podałem ten odnośnik http://chdk.wikia.com/wiki/40D z informacjami o możliwości zhackowania softu – tj. „odkryciu pewnych zaszytych” funkcji
jak się okazało, do dzisiaj nic z tego nie wyszło z prostego powodu, wprowadzanie zaawansowanych zmian na pliku wynikowym, już skompilowanym jest bardzo, bardzo trudne, a nawet przeważnie niemożliwe


Akurat z tym się zgodzę i przestałem się łudzić że na tej stronie kiedykolwiek pojawi się firmware do 40D

edmun - Pią 16 Sty, 2009

slawo10, gdybys chcial wiedziec sam jestem i programista, informatykiem i przez 3 lata zajmowalem sie mikroelektronika, a jako hobby mialem flashowanie telefonow od starych i poczciwych nokii, do nowszych modeli SonyEricsson'a...

i wiesz co ?

czytam Twoją długą wypowiedź i to właśnie mi ręce opadają.
czemu aż tak się z tym unosisz?
nie wiem... masz jakiś problem że ludzie nie padają Ci pod nogami bo napisałeś coś na forum co może być przydatne?

Ja stoję po drugiej stronie barykady... widzę wpis od zupełnie nieznanej mi osoby, która zachwala nowy soft.. ok bardzo fajnie, ale z drugiej strony widzę swój aparat za jakieś 2,5 k PLN, którego nie chcę mi się wysyłać do serwisu, bo okaże się że ten przepiękny soft jednak nie jest taki przepiękny....
co on mi daje?
powiedz mi... czy naprawdę powinienem go wgrywać? co on mi da ?
i tak jak novy, zaznaczył:
novy napisał/a:
obejmują tak drobne i mało istotne zmiany że szkoda sobie tym głowy zawracać.


I to jest koniec tematu!

Jeśli są kosmetyczne i małe zmiany... to nie szkoda zachodu ?

Dostanę kompletną listę zmian (changelog), to się zastanowię czy w ogóle opłaca mi się cokolwiek wgrywać i za przeproszeniem choćby ruszyć dupę po aparat, aby w ogóle go podłączyć.

Więc błagam... ochłoń odrobinę a nie obrażasz tutaj wszystkich z góry na dół bo mają inny pogląd od Twojego.

Boże, widzisz i nie grzmisz...

P.S. nie wypisuj mi tu takich słów jak:
slawo10 napisał/a:
jak czytam te wpisy, to nic tylko widzę zabobony, gusła, przesądy…
każdy trzyma w rękach najnowsze produkty mikrotechnologii, a świadomość techniczna pozostaje w czasach Dziadów Mickiewicza

bo w ogóle nie widzę w Tobie autorytetu żeby czytać czy też wzorować się na osobie która używa takich określeń.

goltar - Pią 16 Sty, 2009

slawo10 napisał/a:
niewiedza jest niedobra, ale o wiele gorsi są dywersanci, którzy zamiast cicho siedzieć i nie chwalić się publicznie swoja niewiedzą niepotrzebnie rozsiewają strach
slawo10 dzięki za ciekawą informację ale więcej tolerancji dla innych forumowiczów...
komor - Sob 17 Sty, 2009

slawo10, przyłączam się do kolegów. Nie ma się czym podniecać. Ja z nieco innej branży (komputery i systemy operacyjne, nie Windows) mam doświadczenia takie, że czasem są poprawki do poprawek, czasem coś tam wycofują, jak się okaże że ludzie tracą zawartość dysków lub po uaktualnieniu system umiera… Warto zaczekać parę dni, poczytać co na stronach newsowych napiszą, generalnie na spokojnie.
Co innego jak się z przyczyn zawodowych człowiek tym interesuje i ma bezpieczne „test bed”. Produkcyjny sprzęt to na spokojnie, po namyśle. :)

DonYoorando - Wto 20 Sty, 2009

Czyli jest nowa wersja firmware i wszyscy się cieszymy, czy nie ma nowej wersji i wszyscy się cieszymy?
komor - Wto 20 Sty, 2009

Pojawiła się już oficjalnie wersja 1.1.1 oprogramowania do Canona 40D:

1527 nowość – Canon EOS 40D - firmware 1.1.1.

Baku - Sro 21 Sty, 2009

Pozostaje pytanie, czy warto robić upgrade z 1.1.0...
Mnie tam żaden z tych "ficzerów" które wyczytałem w artykuliku jakoś nie dotyczy, ale może jest coś jeszcze, bo dla tych pięciu nędznych punkcików to szkoda czasu...

kozidron - Sro 21 Sty, 2009

też bym sobie tym nie zawracał głowy, jakoś wodotrysków w tym firmware nie ma....pomyśleli by raczej o jakiejś pośredniej wartości iso między 1600 a 3200, pewnie za dużo zachodu bo 3200 to tryb H
007areka - Pon 26 Sty, 2009

komor napisał/a:
Pojawiła się już oficjalnie wersja 1.1.1 oprogramowania do Canona 40D:

1527 nowość – Canon EOS 40D - firmware 1.1.1.


... o dupe rozbic takia aktualizacje :evil: popieprzylo mi AF :evil:

edmun - Wto 27 Sty, 2009

mam ściągnięte na dysk a i tak zastanawiam się czy aktualizować :D
MC - Wto 27 Sty, 2009

007areka napisał/a:
popieprzylo mi AF

Serio, jak to mozliwe? :evil: Oficjalny firmware sciagniety ze strony kwanona?

komor - Wto 27 Sty, 2009

007areka, ale co konkretnie się dzieje?
icegrub - Wto 27 Sty, 2009

Mi też się wydaje że nie ostrzy tak jak na 1.0.8 Może mam takie wrażenie muszę dokładnie przetestować 1.0.8 i 1.1.1, już myślałem że ja tylko mam takie skojarzenia ale "007areka" też tak ma więc coś w tym jest...?
007areka - Wto 27 Sty, 2009

komor napisał/a:
007areka, ale co konkretnie się dzieje?

... przedzial ostrosci sie inaczej uklada...np na 85 milem delikatny BF....teraz jest FF :???: chore to jest.....wgram jeszce raz poprzednio wersje i zobacze efekty...........ps.(wczesniej zapominalem odpinac obiektyw i aktualizowalem zza lozonym 17-55 teraz wgrywalewm bez szkla ale ne wiem czy to ma wplyw)

icegrub - Wto 27 Sty, 2009

Ja powróciłem do 1.0.8 i jestem bardziej zadowolony jakoś mało przekonywający ten 1.1.1....Zobaczę jak będzie po zmianie obiektywów które chcę niebawem kupić może coś się zmieni?
kufel - Wto 27 Sty, 2009

a gdzie mogę pobrać FW 1.0.8 ? bo z tego co widzę to oficjalne strony udostępniają już tylko ten najnowszy czyli 1.1.1 . a poprzedni warto by mieć w razie czego..
icegrub - Sro 28 Sty, 2009
Temat postu: Canon 40d
Proszę bardzo Canon 40d 1.0.8
kufel - Sro 28 Sty, 2009

icegrub, dzięki wielkie :smile:
vivario - Sob 31 Sty, 2009

Zaktualizowałem do wersji 1.1.1 i nie widzę różnicy w działaniu aparatu. Robiłem wcześniej test na AF w wersji 1.0.6 niestety nie zapisałem zdjęcia, aczkowiek ostrość byla przesunięta delikatnie w stronę FF. Być może ktoś z was się dopatrzy czegoś albo może ja nie wiem na co zwrócić uwagę, ale na mój gust jest ok. Nie jestem pewien z jakiej odległości powinno się przeprowadzić taki test. Uznałem że powinna być widoczna cała skala aby było z czym porównać.

Nie robiłem jeszcze zdjęć jedynie ten mały teścik, może wyjdzie coś w praniu. Narazie zostawię.


mavierk - Sob 31 Sty, 2009

jak przy takiej głębi dopatrzeć sie, gdzie jest ostre, jak od 20 do 20 jest ostre ;)

Do tego nie wygląda na robione pod kątem 45 stopni.

mons - Nie 01 Lut, 2009

40d 1.1.1 ..... obiektyw Canon 100 2.8 .....kat 45 przesłona 2.8



mavierk - Nie 01 Lut, 2009

oj, porządny FF masz...
mons - Nie 01 Lut, 2009

....przy założeniu , że dobrze celowałem...... :lol: :lol: :lol:
....ale fakt , ostro powinno być przed pkt. około 1/3 GO... :razz:

[ Dodano: Nie 01 Lut, 2009 16:21 ]
....qrde , 29:23..... pachnie wygraną ..... :grin:

007areka - Wto 03 Lut, 2009

... co do 1.1.1 w 40d na obecna chwile potwierdzam; AF przesuniety na FF i niepewna praca, minimalnie gorsza praca _ gubi sie, wolniejsze dzialanie- obojetne czy z lampa czy bez) ale jeszcze poprzygladam sie jak pracuje....
Baku - Sro 04 Lut, 2009

A czy ktoś używał 1.0.5 i przeszedł na 1.0.8? Wrażenia?
MAFLO - Sro 04 Lut, 2009

mavierk napisał/a:
oj, porządny FF masz...


Gdzie ten FF - mogę prosić o szersze wyjaśnienie, co jest z tym wynikiem testu(zdjęcie) nie tak...?????

Czy ktoś jeszcze ma problemy z AF po zmianie softu na 1.1.1? W zasadzie jak szukałem na forach po świecie to takich problemów nie zgłaszają... wręcz odwrotnie - widzą "lepsze szumy" na wysokich ISO itp.

mons - Sro 04 Lut, 2009

....generalnie . kierując sie subiektywnymi odczuciami , nie stwierdzam niczego złego......wydaje mi się , że mam teraz FF lekki..... :roll:
.... przestrzeń GO powinna sie rozkładać 1/3 przed celem , 2/3 za..... :grin:
....u mnie w teście jest fifty -fifty..... a zdjecie powtarzane ponad 10 razy , żeby wykluczyć przypadek .....

mavierk - Sro 04 Lut, 2009

MAFLO napisał/a:
Gdzie ten FF - mogę prosić o szersze wyjaśnienie, co jest z tym wynikiem testu(zdjęcie) nie tak...?????
Wkurza mnie to ....... o FF/BF, jak ktoś ma, to oddaje do kalibracji, a nie usiłuje zwrócić na siebie uwagę i prosić o pocieszenie, że ma złe szkło...
seban4 - Sro 04 Lut, 2009

I tutaj pojawia się problem, ja miałem nową 40-tkę oraz canona 70-200F2.8L problem był taki ze aparat ustawiał raz za obiektem raz przed. Oddałem go do kalibracji i rezultat marny dalej to samo.szkło manualnie ostre na wszystkich przysłonach i ogniskowych już od 2.8. Po zasięgnięciu informacji u kolegi pracującego w canonie ten aparat wykazuje taka wadę ze AF może tańczyć z obiektywami. Niestety nic się nie da zrobić z tym. Więc spakowałem aparat i zwróciłem do sklepu na podstawie " Niezgodności towaru z umowa" teraz czekam na decyzję i kupuje 50D. Dla informacji takie zachowania wykazują body 20,30 i 40 D. Po wgraniu softu 1.1.1. nic się nie zmienia.
MAFLO - Sro 04 Lut, 2009

mavierk napisał/a:
MAFLO napisał/a:
Gdzie ten FF - mogę prosić o szersze wyjaśnienie, co jest z tym wynikiem testu(zdjęcie) nie tak...?????
Wkurza mnie to ....... o FF/BF, jak ktoś ma, to oddaje do kalibracji, a nie usiłuje zwrócić na siebie uwagę i prosić o pocieszenie, że ma złe szkło...


Ok - dziękuję , bo już zacząłem się zastanawiać, że czegoś nie widzę (co jest). Nie wyczułem intencji autora. A swoją drogą można by przypiąć wątek typu "czy masz BF/FF" na problemach ze sprzetem i byłby spokój na cyfrowych lustrznakach i obiektywach. To tak często jest poruszane, że warto.

No i nie dziwię się, że to denerwuje. po czytlenictwie forum człowiek ma schize - kupuje pierwsze szkło i pierwszą lustrankę i pierwsze co robi to sprawdza własnie FF/BF... paranoja (też ją mam niestety). Po przypięciu wątka - nie rzucało by się tak w oczy i moderator miałby łatwiejszą robotę - jak coś w temacie się pojawia to wiadomo gdzie by się to przenosiło.

komor - Czw 05 Lut, 2009

mons napisał/a:
przestrzeń GO powinna sie rozkładać 1/3 przed celem , 2/3 za.....


Wcale niekoniecznie! To jest bardzo zgrubny rule of thumb. W szczególności nie jest to prawdą na krótkich odległościach przedmiotowych, a przy tym teście AF to akurat chyba tak właśnie było, mons?

mavierk - Pią 06 Lut, 2009

no właśnie, pic na wodę - jest coś wystarczająco ostre? To po co się przejmować tymi bf i ff :)
Jacek(Baton) - Wto 24 Lut, 2009

Dobra to wracając do softu, czy ktoś może mi podać linka do firmware v1.1.0 Canona 40D bo wszędzie już tylko v 1.1.1 masakra.
Chciałbym spróbować, bo zawsze czhyba mozna wrócić do v1.0.8

kufel - Sro 25 Lut, 2009

Jacek(Baton), jesli sie nie myle to FW 1.1.0 to jest wersja serwisowa , i tylko tam ja instalują do puszki przy okazji robienia innych rzeczy,np kalibracji. z reszta , ten wątek brzmi nowe serwisowe firmware :) .wiec ściągnąć mozna albo wersje 1.0.8 albo 1.1.1. innego chyba nie da pobrać. no chyba ze ktos zna źródło pobrania 1.1.0 ,ale szczerze wątpię. poza tym sa jakieś różnice miedzy 1.1.0 a 1.1.1 ? chyba nie :)
Jacek(Baton) - Czw 26 Lut, 2009

Dzięki kufel :smile:

to zostaję przy 1.0.8 :lol:

sizgar - Pią 27 Lut, 2009

mavierk napisał/a:
no właśnie, pic na wodę - jest coś wystarczająco ostre? To po co się przejmować tymi bf i ff :)


amen

esmal - Czw 05 Mar, 2009

Wgrałem w styczniu v.1.1.1. W zasadzie niby nic - a jednak - zdecydowanie poprawiła się współpraca z: Sigma 17-70/2.8-4.5 DC Macro (już byłem zdecydowany na wysyłkę do serwisu SIGMY). Zdjęcia są zdecydowanie bardziej plastyczne, ostrzejsze i to zarówno z obiektywami SIGMA jak i CANON. Przy różnym świetle. Osobiście jestem content z wgrania oprogramowania j.w. :smile:
Oprogramowanie pobierałem ze strony CANON.jp.

komor - Pią 06 Mar, 2009

Zdjęcia bardziej plastyczne po wgraniu nowego firmware’u? Hm... Może jednak chodzi o to, że po prostu ostrość jest celniej ustawiana? Chyba się skuszę i może jednak wgram sobie ten nowy soft, bo też mam Sigmę 17-70, a jakoś mi się dotąd nie chciało nic ruszać.
zibi1977 - Nie 30 Sie, 2009
Temat postu: FIRMWARE Canon 40D
Witam
Czy istnieje możliwość wgrania do canona 40d firmwaru np z 50d lub jakaś inna możliwość zwiększenia iso do 6400, 12800. Czy wogóle programowo można zwiększyć czułość matrycy?? :mrgreen: Za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi z góry dzięki.

mnich - Nie 30 Sie, 2009

zibi1977 napisał/a:
Czy wogóle programowo można zwiększyć czułość matrycy



http://www.cyberfoto.pl/s...ni-poradnik.htm

B o g d a n - Nie 30 Sie, 2009

zibi1977 napisał/a:
Czy istnieje możliwość wgrania do canona 40d firmwaru np z 50d lub jakaś inna możliwość zwiększenia iso do 6400, 12800.
Niestety nie można takiej operacji wykonać. W samym aparacie nie można zwiększyć ISO poza możliwości, ograniczone jego softem.

Takim programowym zwiększeniem czułości matrycy są już wartości czułości oznaczane np. H1 i H2, czyli w 50D są to odpowiedniki 6400 i 12800. Ale jak widać nawet Canon się "odcina" od takiej czułości i zdecydowanie inaczej ją oznacza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group