Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Klisze...i kilka pytań
Autor Wiadomość
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sob 25 Lip, 2009   Klisze...i kilka pytań

Witam. Mam problem z wyborem kliszy:/. Nie wiem jaka czułość wybrac. Zaznacze ze nie mam zamiaru robic jakis super zdjec. Chodzi o to ze jak pojade na kilkudniowy koncert to nie chce brac cyfraka (wiadomo, duze ryzoko zgubienia i do tego zlodziejstwo). A mam w domu stary aparat na klisze i jak takie coś bym zgubił-bo tego raczej nikt nie ukradnie-to nie będzie rozpaczy. Tylko teraz jest pytanie jak tam beda rozne warunki-w dzień może być bardzo slonecznie a na wieczor bedzie ciemno to jaki mam film wybrać? Chcę kupić ok 10-15 klisz. W zwiazku z tym nastawiam sie raczej na kupno przeterminowanych klisz z allegro. Nazuca sie pytanie nr 2: Czy warto? Czy na zdjeciach nie bedzie plam? Zdjecia moga miec mniej intnsywny kolor. Chodzi o jakies pamiatkowe zdjecia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sob 25 Lip, 2009   

zabzazab,
myślę że ISO 400 byłoby dość uniwersalne i ziarno jeszcze da się przeżyć. Gdybyś kupił klisze ISO 800 to niedoświetlenie może się skończyć kaszanką. Jeżeli szukasz czegoś bardziej budżetowego to proponuję Fuji. Mają niezłe odwzorowanie barw. Zamierzasz robić zdjęcia dłuższym szkłem? Jeżeli tak, to może lepiej wziąć ISO 800 i skrócić czas o 1/2-2/3EV...
10-15 klisz? Hmmm... Masz skaner? Wywołanie i odbicie/skanowanie w labie będzie dość kosztowne. Może zrób mniej ale lepszych zdjęć? ;)

Nigdy nie kupowałem przeterminowanych filmów na Alledrogo. Bardziej ważne od daty są warunki w jakich to było przechowywane. Plam raczej nie będzie ale spadek kontrastu może się zdarzyć.
Jeżeli będzie kilka momentów, o których wiesz, że będziesz chciał je mieć uwiecznione, to może kup też parę nowych rolek.
 
 
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sob 25 Lip, 2009   

Aparat którym będe tam dysponował nie daje mi żadnych możliwości ustawień. Po prostu jest kalwisz on/off i spust migawki, zero zoomu, zero czekogolwiek. Myslalem o kliszy ISO 200. Cos tego typu:http://www.allegro.pl/item686012115_aparat_na_klisze_skina_af_800d.html
Chce po prostu utrawalic jakies proste momenty w pociagu na polu namiotowym. I w tym momencie nie liczy sie dla mnie czy np. drugi plan został doświetlony, a ktos ma efekt czerwonych oczu. Liczy sie ze jak zgubie, badź mnie okradną to nie bedę płakał że starciłem aparat, a jakaś pamiątka mimo wszystko zosatnie.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009   

zabzazab napisał/a:
Myslalem o kliszy ISO 200.

jeszcze nie sprecyzowałeś czy kolorowo czy czarno-biało? ;)

no i tak jak radzi palindrom - 400 będzie bardziej uniwersalna w podanych przez Ciebie warunkach
 
 
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

Klisza kolorowa. Rozglądałem się za ISO 400 i powiem szczeże że cieżko. Znalazłem tylko ISO 200 :smile: . Jak nie wykombinuje 400 to biore 200 no bo co mam zrobic.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009   

Fuji Superia 400 (tanie, a dobre):
http://fotonegatyw.com.pl...&psz=10080&pcz=
Kodak Ultra 400 (tanie, ale niekoniecznie dobre)
http://www.czarno-biale.p...products_id=722
Agfa Vista 400 (nigdy na tym nie robiłem)
http://www.czarno-biale.p...products_id=683
Kodak Portra 400NC (mój ulubiony materiał barwny ISO 400)
http://www.czarno-biale.p...products_id=726
Kodak Portra 400VC (większe wysycenie barwnikami w porównaniu do NC)
http://www.czarno-biale.p...products_id=728
Fuji Pro 400H
http://www.czarno-biale.p...products_id=711
 
 
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009   

dzieki za rady. Już wybrałem.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009   

a co, jeśli wolno spytać? :wink:
 
 
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009   

hmmm. Szczeże to nic z tego co polecaliście, ponieważ jeżeli miałbym kupić 5 klisz po choćby 10 zł to po pierwsze ogłosze bankructwo, po drugie nie wiadomo czy cokolwiek wróci do domu, mam tu na myśli aparat i klisze. Więc kupiłem jakąś kiche za 1,30. Mam nadzieje że chociaż jedna klisza wyjdzie a kupiłem ich 6 i mam zamiar zrobić coś takiego: jak wróce z kliszami i aparatem to wywołam jedną i zobacze czy warto reszte jeżeli będe do rozpoznania na tych zdjęciach to wywołam reszte. A jak nic nie wyjdzie to nie ponisłem praktycznie żadnej straty.
 
 
ov_Darkness 
Rozmowny



Pomógł: 5 razy
Posty: 464
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

No to zrobiłeś błąd. Na kliszach się NIE OSZCZĘDZA!!!
Agfa spoko, ale robiłem tylko na pro materiałach. Amatorskie fuji są dobre.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

ov_Darkness, święta prawda, ale jeśli to mają być ot-takie pstryki pamiątkowe, to na chorobę kupować filmy droższe? w takich sytuacjach sprawdzi się zarówno profesjonalny film za ...-naście zł, jak i amatorski film, przeterminowany o 5 lat, za parę zł :wink:
przecież nikt z takich imprez nie robi później odbitek większych niż 10x15 :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14