Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fuji s6500fd v Canon s5is
Autor Wiadomość
tomaszek71
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

Jak najbardziej rozważam tylko ze np. od jutra w fotojokerze s5 is jest za 1399 a is3 is za 1244.To jest tylko i aż 150 PLN.No i wyskoczyli z cena Nikona D40 - 1680 PLN.Może jednak dopłacić do Nikona?Co myslicie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

Jesli pamiętam to S3 ma zdjęcia poklatkowe a S5 nie i te softowe udogodnienia http://optyczne.pl/671-no...ch_Canona..html nie zadziałaja na S5, bo ma nowszy procesor. Z różnych głosów wynika, że że prócz rozdzielczości matrycy nie ma w nim niczego lepszego, a ta rozdzielczość nie jest w pełni wykorzystana (patrz testy). Poza tym w momencie, kiedy zastanawiałem się nad kupnem S5 było głośno o częstych problemach z podzespołem, który wyczuwa orientację S5 i ponoć często to nawalało (poszukaj w sieci).

Nikona sobie daruj, bo z obiektywem kitowym będziesz miał mały zakres zuma, a z racji że obiektyw kitowy to nie odczujesz specjalnej różnicy w jakości zdjęć. Oczywiście Nikon wykaże bezdyskusyjną przewagę w jakości obrazu powyżej ISO 100. Ale nie będziesz miał celowania przez ekranik (tym bardziej uchylny), ważył będzie dwa razy więcej, nie będziesz miał filmików itd. Jak lustrzanka to widzi mi się, że bez 5 tysięcy ani przystąp. Ja akurat rzeźbię w zakupie lustrzanki to coś wiem o za i przeciw. Ktoś mądry tu powiedział, że kupując lustrzankę, kupujesz system a nie aparat. Skarbonka bez dna.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

W ciągu ostatnich tygodni cena Canona S5 znacząco spadła i różnica pomiędzy nim a S3 wynosi już zazwyczaj 100 - 150 zł. Mimo to uważam, że S3 jest ciągle atrakcyjnym aparatem, głównie ze względu na matrycę (mniej pikseli niż w S5 a rozmiary sensora te same) no i wspominany tryb zdjęć poklatkowych, który mi osobiście mi przypadł du gustu.

Z drugiej jednak strony, jeżeli ktoś posiada już lustrzankę Canona lub planuje z czasem rozbudowę swojego arsenału to S5 prezentuje się atrakcyjne ze względu na gorącą stopkę. Z czasem każdy dokupuje zewnętrzną lampę błyskową a nie zawsze chce się brać torbę z DSLRem i kompletem szkieł. Wtedy taki S5 z lampą to uniwersalny zestawik na fotki rodzinne, wakacyjne, nawet proste reportaże.

Jak zawsze, przed zakupem, trzeba sobie wszystko dokładnie przemyśleć :-)

konrad
 
 
tomaszek71
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

Eska myśle,myśle i kurde siwe włosy powoli zaczynam mieć.Moi jak narazie faworyci:s3-s5 is,nie bijcie ale fz-50.Czy ten panasonic rzeczywiście tak szumi?No i pytanie do Eski.Obydwa aparaty mają swoje testy na optycznych.Co byś wziął z tych 3 aparatów?Panas ma chyba większą matrycę ale o co chodzi z tymi szumami?
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

Porównaj przykładowe zdjęcia (nawet przy niskich ISO) z panasonica i z canona. Fotki z FZ-50 wyglądają jakby były malowane pastelami - jest to efekt agresywnego odszumiania a potem wygładzania. Jak się taka fotkę w pełnej rozdzielczości wydrukuje w formacie np. 18x13 cm to tego nie będzie widać, ale jak będziesz chciał z całego kadru zrobić wycinek i jako 1:1 umieścić go na jakiejś stronie czy wtedy wydrukować, to zauważysz utratę jakości.

Z drugiej strony S3/S5 mają mniejsze matryce, więc i mniejsza możliwość "cropowania".

FZ-50 ma świetny obiektyw i bardzo przyjemnie się w nim zmienia ogniskową czy nastawia manualnie ostrość. Z drugiej strony S3/S5 mają świetny tryb wideo (super jakość obrazu + dźwięk stereo o naprawdę dobrej jakości). Takich przykładów można mnożyć więcej.

Tak na prawdę najlepiej pójść do sklepu i pomacać dokładnie oba aparaty, poprosić sprzedawce o baterie i kartę pamięci i zrobić parę przykładowych fotek i wybrać ten aparat, który Ci najbardziej będzie pasował i spełniał Twoje wymagania.

Wybór nie jest łatwy, wiem o tym, ale warto chwilę na to poświęcić.

konrad
 
 
atibor
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

To rzeczywiście szok. ja miałem ten aparat ponad pół roku i nic się z nim nie działo. Zrobiłem nim ponad 5000 zdjęć. Sprzedałem go znajomemu i on juz pstryknął nim 2000. Dziwna sprawa.
 
 
tomaszek71
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

Hmm na robieniu filmów mi nie zależy bo od tego moja małżonka bedzie "dźwigać" kamere.S5 IS czy FZ50?Jutro pogonie i popatrze co i jak.Termin sie zbliża bo dziadki sie fotek "wnusi" domagają i trzeba wysłać.
 
 
atibor
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sro 07 Lis, 2007   

Jak patrzysz na te dwa to popatrz na FZ18.

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18/
http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/

http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php - klikaj na R
 
 
tomaszek71
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sro 07 Lis, 2007   

No i na placu boju zostały dwa aparaty.Po konsultacjach z szanowną małżonką potrzebujemy też w miare dobrego trybu auto bo żona na fotografowaniu sie zna tak jak na zarysowaniu samochodu-ups to umie robić perfekcyjnie.Na fotografowaniu nie zna sie wcale wieć s5 is czy fz-18?Aparat nie może byc duży bo moja Pani nie bedzie nosic kloca a jest częściej z dzieckiem
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Sro 07 Lis, 2007   

FZ18 robi zadziwiająco dobre fotki w trybie auto. Miałem Canona A620 ten to robił tragiczne w auto, wiec mam porównanie.
 
 
michal1984
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 07 Lis, 2007   

Jak w s5 wygląda sprawa optyki gdyż dużo jest opinii o błędach obiektywu i naprawie przez serwis za ponad 400 zł nawet gdy stanie się to podczas gwarancji.
 
 
tomaszek71
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sro 07 Lis, 2007   

A ja jednaknie przekreśliłem fuji 6500.Mówiąc prosto wziąłem dzisiaj jeszcze raz drugi egzemplarz.Trzymajcie kciuki za "sprawnosć" aparatu:)
 
 
cobra74
Nowy



Posty: 3
Skąd: Lubartów
Wysłany: Wto 13 Lis, 2007   

Witam, podepnę się pod temat by nie zaśmiecać forum, interesuje mnie w s5 is tryb wideo. O jakiej maksymalnej pojemności karty obsługuje podczas nagrywania i czy strawi SDHC o pojemności 4-8 GB?
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Lis, 2007   

Producent zapewnia, że jest zgodny ze standardem SDHC, więc poszedłbym w tą stronę. Jeśli chcesz w miarę wygodnie kręcić klipy (nie ograniczać się zbytni do kilkusekundowych nagrań) to karta 4 GB jest wg mnie minimum.

Konrad
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14