Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak wybrać aparat dla siebie?
Autor Wiadomość
moon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   Jak wybrać aparat dla siebie?

Pewnie rad na takie pytanie jest wiele, od opinii znajomych, "znawców" sprzetu, po czytanie różnych testów, aż po zestawienia w czasopismach lub na portalach internetowych.

Próbowałem na polskich stronach znaleźć zestawienia testowe, rankingi aparatów. Albo słabo szukałem, albo redakcje nie prowadzą takiej pracochłonnej i systematycznej klasyfikacji. Są jakieś strare testy i tabelka chip'a.pl, albo lużne testy pojedynczych aparatów, bez dokładnej punktacji, by było wiarygodne porównanie. Co, ciekawe podobne testy są bardzo popularne u naszych zachodnich sąsiadów. Tam testuje się praktyczne wszystko, od sprzętu AGD, przez RTV, foto, aż po samochody i inne sprawy.

Podam przykład rankingu niemieckiego chip.de. Testują oni wszelaki sprzęt elektroniczny, a kolejne nowości umieszczają w swojej Bestenlisten

Każdy czytelnik może wedle własnych potrzeb przeglądać tą tabelę:

http://www.chip.de/besten...d/546/findAll/0

Od wersji podstawowej, do której podałem link, przez bardzo rozbudowaną, gdy klikniemy u góry w słowo Alles
Ranking podstawowy, to suma procentowa poszczególnych składników: jakości zdjęć, wyposażenia, szybkości działania i serwisu.
Mamy możliwość klikając na tytuł kategorii np. Bildqualität (40%)wyświetlenia kolejności według najlepszych/najgorszych parametrach w danej kategorii, którą preferujemy. Zawsze maksymalna nota to 100 punktów, także każdy może wedle własnych upodobań wybrać aparat, który mu najbardziej odpowiada.

Klikając w Produkt-Auswahl: mamy inny testowany sprzęt elektroniczny.

A wiarygodność testów? Nie słyszałem by jakaś firma produkująca elektronikę kwestionowała wyniki swojego sprzętu, zarzucała nierzetelność. Stąd dla poszukiwaczy sprzętu dla siebie polecam podobne porównania, na pewno nie stracicie, ufając ich wynikom. :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

Kolejny omamiony sponsorowanymi testami. Ogladaj raczej http://pl.pixel-peeper.com/ i http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM , a w razie czego masz jeszcze www.google.pl .
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

P_M_ proszę podaj mi sponsora chip.de, bo ja, ale pewnie i miliony ludzi w Niemczech chętnie by go poznały. Domyślam się, ze 'ukochany' aparat nie zajmuje godnego miejsca, cóż tak bywa.

Przyzwyczajony jesteś do naszej mentalnosci, że wszystko musi być "ustawiane", kombinowane. I dlatego jesteśmy w Polsce, gdzie jesteśmy. Wyobraź sobie, że po jednym "podejrzanym" teście, każda firma w Niemczech zajmująca się takimi badaniami, albo szybko prostowałaby błędne oceny lub byłaby skończona. Dlatego w bardzo różnych dziedzinach najlepsze laboratoria na świeci znajdują się właśnie w Niemczech. Akurat ocenami sprzetu foto zajmuje się tam więcej czasopism, ale chip, podaje oceny i wyniki bezpośrednio na portalu. :wink:
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

moon napisał/a:
P_M_ proszę podaj mi sponsora chip.de, bo ja, ale pewnie i miliony ludzi w Niemczech chętnie by go poznały. Domyślam się, ze 'ukochany' aparat nie zajmuje godnego miejsca, cóż tak bywa.

Z chipem zaznajomilem sie przy okazji komputerow, na ktorych sie znam duzo lepiej niz na aparatach. Od tamtej pory nie wierze w ani jedno ich slowo.
Co do sprzetu - mam luzny stosunek do marek. Wymyslanie od fanboyow jest wiec mocno nietrafione.
Niemcom (nie wszystkim na szczescie) moze sie podobaja takie zestawienia, bo sa leniwi i samemu sie nie chce szukac. U nas powoli sytuacja sie upodabnia. Ludziom nie chce sie szukac sampli fotek, porownywac i decydowac, ktory jest bardziej przystajacy do ich potrzeb. Wola pytac. Serwis chip powstal wlasnie w tym celu, zeby ich zastepowac w podejmowaniu decyzji. Zauwazylem, ze pare kiepskich modeli ma tam calkiem ciekawe noty. Wiec pewnie ograniczaja sie do pozytywow (specyfikacje wielu gniotow wygladaja zwykle dobrze), a wady przemilczaja, albo stosuja rozwadnianie typowe dla fotopolis. Typu: "mogloby byc lepiej, ale nie jest zle", kiedy jest zle.
Nie dziw sie wiec mojemu stosunkowi do chipa.
Uzywanie tego typu zestawien, kiedy mamy caly internet pelny informacji, jest grzechem lenistwa. Coz, niektorych na to stac. Chca, niech uzywaja. Ja tylko wyrazilem moja dezaprobate, bo po to jest forum, zeby wyrazac swoja opinie, a ty mnie obrazasz wciskajac, ze jestem jakims uprzedzonym fanboy'em, ktorego dume urazily niskie notowania posiadanego sprzetu. Badz powazny i nie ulegaj mysleniu stereotypowemu, jak to sie zdarza Niemcom. Nie kazdy Polak to zlodziej samochodow.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

Dla rozluźnienia atmosfery:

Wiecie dlaczego jak Ruski jedzie do Niemiec ukraść samochód to musi zwędzić dwa ??

Bo ma jak w banku, że jak będzie wracał do domu to mu w Polsce jeden skroją. :lol:
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

Oczywiście każdy może oceniać, wybierać sprzęt według własnego uznania. Takie zestawienia, w różnych dziedzinach są robione dla tysięcy ludzi, którzy tego szukają i dla nich to doskonały wskaźnik, przy wyborze np. aparatu. Jeśli ktoś nie ma zaufania do tego pisma, są inne, w końcu to wolny rynek pokazuje, komu czytelnicy ufają.
Jako ciekawostkę podam link do strony www.etest-digitalkamera.de, gdzie można znaleźć klasyfikację aparatów według zajmowanych miejsc w testach bardzo różnych czasopism. Tu również można wejść na zestawienie, z notowaniami od wielu lat
http://www.etest-digitalkamera.de/Bestenliste.html
i wtedy czołówka, to aparaty cenione od dawna, dłużej będące na rynku.

Możemy także wybierać jedną kategorię np. aparaty typu bridge:
http://www.etest-digitalkamera.de/Digitale-Bridge-Kameras.Testsieger.html
i w niej sortować klikając w nagłówki według najświeższych testów, ilości
nagród itd.
Dla osób, które szukają sprzętu, a nie mogą liczyć na rzetelną poradę taki testy, porównania, to wskaźniki, dzięki którym mogą dobrze wybiorać swój aparat.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

Ja wole jednak to forum niz zestawienia z chipa.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

Czyżby wazeliniarstwo... :wink:

Przecież jedno, drugiemu nie przeczy, można korzystać z forów, czytać zestawienia i wybierać wedle własnego uznania. :wink:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

moon napisał/a:
Czyżby wazeliniarstwo... :wink:

Przecież jedno, drugiemu nie przeczy, można korzystać z forów, czytać zestawienia i wybierać wedle własnego uznania. :wink:


A ja najbardziej prywatnym "testom" ufam. Testujący może mieć różne doświadczenia, preferencje jakościowo-praktyczne itd. Do mnie same tabelki nie przemawiają, ja muszę "poczuć" aparat czy obiektyw. Co innego jak opinię napisze mi jakiś dobry zawodowiec robiący podobn :wink: e tematycznie zdjęcia. Wtedy on wie o czym pisze a ja wiem o czym czytam :lol:
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

MM napisał/a:

A ja najbardziej prywatnym "testom" ufam. Testujący może mieć różne doświadczenia, preferencje jakościowo-praktyczne itd.


Oczywiście, że może mieć różne doświadczenia. Ale skoro pracuje w czasopiśmie zajmujacym się wyłącznie sprawdzaniem, oceną sprzetu, nie sadzę, by to byli laicy wyrwani nie wiadomo skąd. Podałem link do strony, gdzie klasyfikuje się aparaty na podstawie ocen, miejsc zajmowanych w wielu testach,

http://www.etest-digitalkamera.de/Bestenliste.html

różnych czasopism, więc jest to składowa różnych doświadczeń, różnych ludzi. Dlatego trudno w takich przypadkach mówić o niewiedzy, czy braku obiektywizmu w ocenie, skoro podobnie oceniono aparat w różnych miejscach. Przykład FZ50, proszę zobaczyć na dole strony z ilu testów różnych czasopis brano ocenę i czy wszędzie pracują dyletanci?:
http://www.etest-digitalk...st-Details.html

Ja skromnie powiem, że testujący mają wiedzę na temat swojej pracy, bo nawet w wymieniony przeze mnie teście chip.de, z konieczności, bo ok. 50 kompaktów na liście, ograniczonym do "suchej" tabeli podano szczegółowe pomiary bardzo różnych parametrów dla aparatów np. winietowania, abberacji, czy czasów reakcji, nie sądzę by pisano to z sufitu.
No, nic, niech każdy ufa temu, komu chce i niech tak zostanie. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15