Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jakość zdjęć a kompresja JPG w aparacie
Autor Wiadomość
kris_papiez 
Uczestnik



Posty: 85
Skąd: kołobrzeg
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   Jakość zdjęć a kompresja JPG w aparacie

Jaki rozmiar zdjęć wykorzystywać S,M,L, i jaka opcja lepsza kompresji JPEG- priorytet wielkości czy optymalna jakość????
Jakie macie na ten temat zdanie, żależy mi na jakości.
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 24 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   Re: QUAL

kris_papiez napisał/a:
Jaki rozmiar zdjęć wykorzystywać S,M,L, i jaka opcja lepsza kompresji JPEG- priorytet wielkości czy optymalna jakość????
Jakie macie na ten temat zdanie, żależy mi na jakości.


Skoro zależy Ci na jakości to chyba optymalna jakość? :lol:
Najlepiej RAW + JPEG fine ;) No i L oczywiście ;)
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

ja robię na RAW + JPEG M. jpeg m do zdjęć na imieninach wystarczy. jak nie, to zawsze mam rawa. a poza tym to jpeg m traktuję podglądowo.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

A ja robię tylko RAWy - w nich zaszyty już jest podgląd w jakości JPG std M ;)

RAWy oczywiście 14bit, kompresja bezstratna.
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Nie 21 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

kris_papiez napisał/a:
Jaki rozmiar zdjęć wykorzystywać S,M,L
Jeżeli chcesz zdać się na obrazek prosto z aparatu, to wielkość (w sensie rozdzielczości) JPEG powinieneś ustawić w zależności od tego, co chcesz z tymi zdjęciami robić. Jeżeli oglądać tylko na TV, PC, czy w necie, to spokojnie wystarcza Ci najmniejsza rozdzielczość. Jeżeli chcesz robić wydruki, to w zależności od tego jak duże, musisz dobrać rozdzielczość. Do pocztówek 13x8, czy 15x10 często nie jest potrzebna największa rozdzielczość. Wystarcza ok. 5-7 Mpix, czyli pewnie wyjdzie M. Jak większe to musisz ustawić max, czyli L i to w najlepszej jakości.

Ja osobiście ustawiam RAW w okolicach 7-10 Mpix (w zależności od aparatu) i jakiś mały JPEG dla szybkiego oglądania w PC.
Zawodowcy nie mają pewnie problemu, bo jadą na RAW w max rozdzielczości. :smile:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Zawsze najlepsza możliwa jakość i rozdzielczość. Żebyś później sobie w brodę nie pluł, jak zrobisz zdjęcie życia... :smile:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Moim zdaniem, zakładanie z góry co się będzie robiło ze zdjęciem jest co najmniej dziwne. Ograniczanie jakości zdjęcia, tylko dla zwiększenia "pojemności" karty to jak strzał w stopę. Ja zapomniałem że w ogóle istnieje w moim body coś takiego jak zmiana jakości/rozdzielczości zdjęcia. Nie jestem zawodowcem.
 
 
kris_papiez 
Uczestnik



Posty: 85
Skąd: kołobrzeg
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

:mrgreen: robię zawsze na M i Jpeg fine + kompresja optymalna jakość. Myślęo RAWach ale one zajmują mnóstwo miejsca :wink: Będę ich używał w wybranych okolicznościach.

[ Dodano: Nie 21 Lut, 2010 20:23 ]
mnich, myślę o dysku twardym zbieram dużą ilość zdjęć
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

kris_papiez, to pytałeś o rozmiar zdjęć przy ich robieniu (czyli w aparacie) czy przy wywoływaniu (czyli na kompie)?
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

na to też jest znana dobra metoda. Jak mi jakieś zdjęcie nie leży to je po prostu kasuje. Nie jest mi go żal, zawsze można zrobić je lepiej/inaczej.
W ten sposób oszczędzam czas i miejsce na dysku.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

ale co? Bo nie ogarniam, jak potrzebuję szybko zrzucić notatki na kompa - jpg na M, jak idę sobie porobić zdjęcia RAW już... ale to też zależeć będzie od aparatu..
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

mnich napisał/a:
Ograniczanie jakości zdjęcia, tylko dla zwiększenia "pojemności" karty to jak strzał w stopę.
Też tak kiedyś myślałem, gdy w 2004 kupiłem pierwszy aparat cyfrowy. Nie chodzi o pojemność karty ale przechowywanie zdjęć.
mnich napisał/a:
Ja zapomniałem że w ogóle istnieje w moim body coś takiego jak zmiana jakości/rozdzielczości zdjęcia.
Wszystko zależy od tego ile Mpix daje Twój aparat. Gdybyś miał 15, 18, czy 21Mpix, gwarantuję, że zacząłbyś o tym myśleć. :smile:

Kto dzisiaj amatorsko fotografując, drukuje zdjęcia? A jeżeli juz to w jakim wymiarze?
Przychodzą znajomi, otwierasz notebooka, czy włączasz dysk multimedialny z TV i jechane, prawda? Wtedy wystarcza Ci rozdzielczość JPEG max 1620x1080. Więcej nie uciągnie matryca w TV. :smile:
Ostatnio zmieniony przez B o g d a n Nie 21 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

B o g d a n, czyli C zmusza do myślenia a N pozwala czerpać przyjemność z fotografii bez oglądania się na takie duperele :)
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

hijax_pl napisał/a:
czyli C zmusza do myślenia a N pozwala czerpać przyjemność z fotografii bez oglądania się na takie duperele
Wszystko fajnie, tylko dlaczego ten wątek założył użytkownik Nikona? :wink:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Jeśli kiedyś będę miał aparat z matrycą 24mpix i więcej to tylko dlatego że właśnie taka jest mi potrzebna i będę z niej korzystał. Dziś interesuje mnie to co maksymalnie daje mi moje 12mpix DX
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17