Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon 8x25 czy 10x25?
Autor Wiadomość
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   Nikon 8x25 czy 10x25?

W zasadzie nie powinienem pytać a zdać się na własne odczucia ale...
Planuję zakup Nikona Sportstar Ex 8x25 lub 10x25 na wyjazdy. Całe moje doświadczenie wskazywałoby, że faworytem jest 8x25. Jednak patrzę w 8x25 potem w 10x25 i prawie zawsze (robiłem to wiele razy) mam wrażenie że 10x będzie dla mnie lepszą opcją - kolory mniej nasycone ale dostrzegalność szczegółów jakby lepsza...

Co sądzicie? Czy popełnię błąd kupując 10x?

PS.
Mam już rosyjską 8x30, z pewnością niedługo kupię Nikona 10x50 (lub 12x) do astronomii.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






yossarian222 
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Posty: 47
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

A jak z komfortem trzymania i stabilnością obrazu ? Miałem kiedyś podobny dylemat gdy kupowałem lornetkę turystyczną i zdecydowałem się jednak na 8x25, przy tak niewielkiej wadze trudno było mi utrzymać stabilny obraz w 10x.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Gdy bym miał sobie wybierać wybrał bym 8x 25,większa średnica wyjściowa jak i zapewne większe pole widzenia.Co do różnicy miedzy 8x a 10x, moim zdaniem znikoma.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

Lornetka kupiona. Zdecydowałem się na 8x25 ale nawet teraz pozostały wątpliwości. Obie prezentowały bardzo dobrą jakość jak na aperturę 25mm. Rzeczywiście drgania w 10x25 były większe. Po pierwszych obserwacjach muszę przyznać, że powiększenie 8x nie wydaje mi się już tak małe jak w warunkach sklepowych. Jakość obrazu świetna, pole także (143m/1000m).
Waga 280g i ogólna jakość wskazują, że wykorzystam sprzęt nie tylko w czasie wyjazdów.
Dzięki za sugestie.
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

Na gwiazdkę zamówiłem sobie Sportstara 8x25 ale zadzwonili, że nie ma w magazynie i proponują 10x25. Zrezygnowałem bez wahania. Poczekam na następne święta :grin:
Na wycieczki wystarczy 8x a nawet mniejsze powiększenie. Poza tym źrenica 2,5mm w 10x jest jednak za malutka.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 05 Lut, 2011   

W moim mniemaniu dokonałeś dobrego wyboru :smile:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 05 Lut, 2011   

Mam wrażenie, że Nikony Sportstar ex są nieco niedoceniane ze względu na aperturę 25mm. Jeszcze niedawno sam byłem przeciwnikiem takiego sprzętu póki nie sprawdziłem tego Nikona. Wcześniej kilka razy nie mogłem zabrać na wakacje mojej BPC 8x30 bo nie mieściła się w bagażu. Obraz z Nikona jest znacznie lepszy od całkiem niezłej BPC i to pod każdym względem.
Jutro wyjeżdżam na tydzień i zabieram nową lornetkę. Zobaczymy jak się sprawdzi.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 06 Lut, 2011   

To prawda, male 25mm z dobra optyka wymiata. Nawet 10x daje rade, ale tez wybralbym 8x zwlaszcza za to pole.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Witajcie,

Mam Sportstara 10x25 właśnie. Ogólnie jestem zadowolony, może byłem do dwóch miesięcy od zakupu. Lornetka straciła kolimację. Ma fatalne odblaski przy bocznym świetle, zwłaszcza mocnym, wakacyjnym. Zalety-waga i rozmiary, akceptowalny obraz a dla mnie pewnie i to, że nie korzystam z lornetki zbyt długo w ciągu dnia, może raczej-tygodnia i taki kompromis pomiędzy jakością, "niezauważalnością" i ceną był dla mnie ok. Teraz jednak zastanawiałbym się nad lepszej jakości sprzętem.
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Na pewno reklamowałeś tę rozkolimowaną lornetkę. Jak to wyglądało w praktyce?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 14 Lut, 2011   

Trochę potestowałem lornetkę w czasie wyjazdu. Używałem głównie do podziwiania zabytków architektury oraz szeroko pojętego krajobrazu miejskiego. Bez wątpienia sprawdza się w turystyce. Jak na aperturę 25mm, niską wagę i małe gabaryty lornetka prezentuje całkiem przyzwoitą jakość. Jasność i pole nie budzą żadnych moich zastrzeżeń. Obraz jest wystarczająco ostry w centrum. Zauważalnym mankamentem jest jego pogorszenie na brzegu pola widzenia. Aberracji nie zauważyłem. Odblaski boczne na razie nie dały mi się we znaki. Dystorsja bardzo mała. Na dziś jestem zadowolony z zakupu - czegoś takiego potrzebuję na wakacje i wyjazdy. Oby posłużyła jak najdłużej.
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

Żona mi kupiła Sportstara EX 8x25 na Dzień Mężczyzn. :grin:
Na razie lornetka jakoś mi źle leży w dłoni. Pewnie kwestia przyzwyczajenia.
Małe źrenice wyjściowe wymagają precyzyjnego nastawienie rozstawu okularów a tu nie ma podziałki.
Pole widzenia chyba jest mniejsze niż 143m/1000.
Poza tym jest OK. Aberracja chromatyczna malutka. Obraz czysty, kontrastowy. Dobra głębia ostrości. Wszystko się kręci równo, z odpowiednim oporem. Składa się do niewielkich rozmiarów.
 
 
Binofan 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Witam.

W związku z tym iż brakowało mi małej lornetki dla dziecka , zacząłem czytać opinie o tych maleństwach. Po pewnym czasie na placu boju pozostały Nikon 7x35 i Nikon Sportstar 8x25 EX .
Poszedłem więc sobie do fotojokera bo najbliżej i ceny przyzwoite . Najpierw wziąłem do ręki 7x35, obejrzałem,stwierdziłem że nawet nie taka duża ,zostawiłem zastaw i wyszedłem na dwór przetestować . I tu przeżyłem wielkie rozczarowanie - otóż pierwsze spojrzenie sprawiło iż pomyślałem że patrzę przez denko od butelki . Jak żyje tak wielkiej dystorsji nie widziałem nawet w lornetkach za 50 zł. Około 60% pola widzenia była niezła reszta to obraz beczka i nieostry na brzegach. Przesuwając obszar obserwacji wszystko pływa i wygina się w beczkę. Wziąłem drugą -to samo-sądzę że za tą lornetkę Nikon powinien się wstydzić bo niestety ten sprzęt nie nadawał sie do obserwacji a muszę dodać że ja nie jestem aż tak wymagającym obserwatorem -ot patrzenie musi sprawiać przyjemność i tyle ,nie wnikam w strukturę atomu -tylko że 7x35 takiej przyjemności nie zapewnia . Na drugi ogień poszedł Nikon Sportstar 8x25 EX i tu ....drugi biegun . Przyznam ze jakość obrazu zaskoczyła mnie niesamowicie . Zawsze sądziłem że takie maleństwa to raczej zabawki . Tutaj obraz jest po prostu fantastyczny , oczywiście w kategoriach sprzętu za 300zł . Aberracja jest naprawdę minimalna , dystorsja minimalna ,ostrość super , obraz klarowny,kontrastowy i jasny jak w dużej lornetce . Rozmiary tak niewielkie że po złożeniu mieści się w kieszeni kurtki . Patrzenie przez nią to po prostu przyjemność bo obserwuje się tak jakby nic w ręce nie było . Dziecko jest zachwycone , ja też ............chyba będziemy się o nią kłucić. Zresztą po dwóch dniach dziecko na razie oddało mi sprzęt bo się znudził :razz:

Kilka zdjęc:









I porównanie Kronosa 26x70 i Nikona Sportstar 8x25 :mrgreen:













pozdrawiam

ps. Dziękuję kolegom ABS i Guliwerowi za opinie i pomoc .
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Z tym kupowaniem dla dziecka to jest niezły manewr sam to przerabiałem tylko że moje dziecko zauważyło kolosalną różnicę miedzy dobrą 8x30 a wspomnianym nikonem. Cytuję ,, Tato ta lornetka jest o wiele ciemniejsza kolor wpada w żółty ostrość nie łapie...,, Koledzy nie przesadzajmy z pochwałami dla tej lornetki jeśli posiadamy w swojej kolekcji nawet średniej klasy 8x30 to spokojnie można zaobserwować kolosalną różnicę.
Pozdrawiam
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 13 Mar, 2011   

Binofan napisał/a:
. Najpierw wziąłem do ręki 7x35, obejrzałem,stwierdziłem że nawet nie taka duża ,zostawiłem zastaw i wyszedłem na dwór przetestować . I tu przeżyłem wielkie rozczarowanie - otóż pierwsze spojrzenie sprawiło iż pomyślałem że patrzę przez denko od butelki . Jak żyje tak wielkiej dystorsji nie widziałem nawet w lornetkach za 50 zł.


To była VII czy EX? Jeśli VII to normalne. One tak mają. Taka klasa...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13