Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
nikon action VII 8x40 - serwis
Autor Wiadomość
vanitas27 
Nowy


Posty: 4
Skąd: okolice krakowa
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   nikon action VII 8x40 - serwis

Kupiłem żonie (udzielającej się czynnie w naukach geograficznych) lornetkę NIKON Action VII 8x40cf z 10-letnią gwarancją. Po dwóch latach jakimś cudem w jednym z okularów znalazł się jakiś pajęczak (kleszcz?) rzecz jasna utrudniający jej używanie. Serwis twierdzi, że "zanieczyszczenia" (sic!) nie podlegają gwarancji i oczywiście że to moja wina (jak u licha mogliśmy tego robala tam włożyć???). I dalej: "Możemy dokonać czyszczenia za 140 zł"... W infolinii dot. produktów uzyskałem informację, że żaden owad nie ma prawa się do tej wspaniałej konstrukcji dostać. Jakie są Wasze opinie w tej sprawie? Jak najskuteczniej zawalczyć o swoje prawa?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

"Ciała obce" w hermetycznej lornetce powinny podlegać reklamacji. Jest kwestia "dostał się" czy był tam od zawsze a nie zauważono go? Proponuję odwołanie - w języku angielskim do siedziby głównej lub krajowej instytucji (nie pamiętam nazwy) albo jeszcze jedno pismo (nie telefon) do Nikon Polska. Sporo zależy od tego jak się to opisze.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Odwołuj się. Drobny kurz w tanim sprzęcie to rozumiem. Ale robal to większa sprawa.
 
 
vanitas27 
Nowy


Posty: 4
Skąd: okolice krakowa
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Arek, Abs - wielkie dzięki za wsparcie, a tym samym umocnienie w przekonaniu, że nie jestem kompletnym durniem, który chce walczyć z robalem w lornetce... PS. Swoją drogą: mój ojciec ma od ćwierćwiecza sowiecką lunetę (nie pamiętam w tej chwili dokładnych danych, ale chyba powiększenie x20) i w środku nie ma nawet ziarnka piasku! B-)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Abs, Nikony VII nie są, o ile wiem, hermetyczne.

(swoją drogą nikon o swoich produktach niezłe kawałki pisze:
"Soczewki asferyczne w okularach eliminują zniekształcenia obrazu", co w kontekście obrazu VII 8x40 jest po prostu bujdą na taaakich resorach)
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Naglasniaj ten fakt w Nikonie poza Polska. Ich serwis zabiega wciaz jak widac o rozglos.
Ciekaw jestem, ze wzgledow zawodowych, coż za pajeczak ci sie trafil. Pocwiczysz makro :)
 
 
Marek_N 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 69
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Skoro wewnętrzne zanieczyszczenia lornetki nie podlegają gwarancji, to zapewne tym bardziej nie podlegają im wady (uszkodzenia) mechaniczne. To na co jest ta gwarancja? Poza tym że na 10 lat.
 
 
vanitas27 
Nowy


Posty: 4
Skąd: okolice krakowa
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

kivirovi napisał/a:
Naglasniaj ten fakt w Nikonie poza Polska. Ich serwis zabiega wciaz jak widac o rozglos.
Ciekaw jestem, ze wzgledow zawodowych, coż za pajeczak ci sie trafil. Pocwiczysz makro :)
:grin: No cóż... Lornetka razem z bożym stworzeniem jest w drodze powrotnej z Wawy, więc może uda się je jakoś sfotografować, ew. narysować :cool: Co do sprawy serwisu, to oczywiście zamierzam rozesłać wici o tym, gdzie się tylko da (z Japonią włącznie) :twisted: Swoją drogą, właśnie otrzymałem wyjątkowo uprzejmego maila od niemieckiego serwisu, który przeprasza za Polaków i zachęca mnie do skorzystania z ich usług...

[ Dodano: Czw 08 Wrz, 2011 12:03 ]
RB napisał/a:
(swoją drogą nikon o swoich produktach niezłe kawałki pisze:
"Soczewki asferyczne w okularach eliminują zniekształcenia obrazu", co w kontekście obrazu VII 8x40 jest po prostu bujdą na taaakich resorach)
Fakt faktem, że obraz w tej lornetce jest przeciętny, ale do naszych całkiem amatorskich potrzeb był do zaakceptowania - rzecz jasna do momentu pojawienia się nieprzestawnego robaka na środku soczewki... Kupując ten model zdawałem sobie sprawę, że nie będzie można go używać do konstruowania babek z piasku czy zażywania kąpieli niczym detektyw-inwektyw z telefonem kom... :wink: Chyba warto podkreślić, że w całej tej sprawie podstawowy problem stanowi podejście polskiego serwisu. Niestety ta sytuacja skutecznie mnie odwodzi od planowanego kupna lustrzanki wiadomej firmy (działa na mnie prosty efekt psychol.)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

Życzę powodzenia - drążenie nawet twardej skały przyniesie efekt jeśli się poddamy.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

Ja bym nie wyciagal owada tylko go wystawil razem z opakowaniem na eBay USA. A "certyfikat" z serwisu po przetlumaczeniu bym tez dolaczyl. Niech Swiat oglada, podziwia, zoologii sie uczy :)
 
 
vanitas27 
Nowy


Posty: 4
Skąd: okolice krakowa
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

kivirovi: wiesz... kto wie czy tak nie zrobimy - dzięki za ideę! :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13