Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 03 Lip, 2012
Kompakt do 2000 zł
Autor Wiadomość
miza 
Nowy
amatrice


Posty: 4
Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   Kompakt do 2000 zł

Proszę o pomoc w wyborze aparatu :oops: Od kilku dni wertuję różne strony w tym obecne forum i " im dalej w las tym więcej grzybów" dalej nie wiem na co się zdecydować :?:
Aparat ma służyć głównie w czasie wakacyjnych wyjazdów. Lubię fotografować krajobrazy, rzadziej ludzi.
Do tej pory używałam Sony Cybershot DS-H3 ale popsuła się lampa. Miał zoom 10x to nowy też powinien być nie gorszy. Ale z uwagi na to, że tutaj i w serwisie nasłuchałam się o Sony (niezbyt pochlebnie) to proszę o inne propozycje.
Teraz szukam czegoś trochę większego ( ale nie za bardzo), w miarę prostego w obsłudze. Mam zamiar podszkolić się w swoich umiejętnościach więc powinien to byc aparat trochę "na wyrost" moich umiejętności.
Czy np. PANASONIC Lumix DMC-FZ150 byłby dobry? I gdzie go można na "żywca" obejrzeć w W-wie?

Jestem skłonna zainwestować w aparat do 2000.

Pozdawiam chłodno (po spiekota za oknem:-)
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 21 Lip, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012   Re: Kompakt do 2000 - prośba o opinie

miza napisał/a:

Czy np. PANASONIC Lumix DMC-FZ150 byłby dobry?

Jeśli to ma być kompakt z megazoomem - to wybór niezły.
Tylko się dobrze zastanów, czy na pewno potrzebny ci mega-zoom (w tym przypadku x24),
miza napisał/a:
Teraz szukam czegoś trochę większego

bo większy (kompakt) nie znaczy - lepszy :)
 
 
miza 
Nowy
amatrice


Posty: 4
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012   Re: Kompakt do 2000 - prośba o opinie

TomPL2 napisał/a:
miza napisał/a:

Czy np. PANASONIC Lumix DMC-FZ150 byłby dobry?

Jeśli to ma być kompakt z megazoomem - to wybór niezły.
Tylko się dobrze zastanów, czy na pewno potrzebny ci mega-zoom (w tym przypadku x24),
miza napisał/a:
Teraz szukam czegoś trochę większego

bo większy (kompakt) nie znaczy - lepszy :)



To nie musi być megazoom. Ok. większy też nie musi być, powinien być lepszy :wink:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012   

Nikt ci tu na tacy nie poda rozwiązania - czytaj, czytaj, czytaj :cool:
Np. tu:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=18758
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=18513
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=18554
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012   

miza napisał/a:
Do tej pory używałam Sony Cybershot DS-H3 ale popsuła się lampa.
I to uniemożliwia robienie zdjęc?
miza napisał/a:
Miał zoom 10x to nowy też powinien być nie gorszy.
Krotność zooma, to nie jest parametr, który mówi o "lepszości aparatu" - wręcz przeciwnie.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012   

TomPL2 napisał/a:
miza napisał/a:

Czy np. PANASONIC Lumix DMC-FZ150 byłby dobry?

Jeśli to ma być kompakt z megazoomem - to wybór niezły.

Wszystko prawda, z tym, że poszerzyłbym jeszcze horyzonty o Canona SX40HS.
Natomiast, jeżeli priorytetem ma być jakość sprzętu i zdjęć, to w cenie ok 2000 ja bym wybierał między Sony RX100 a Fuji X10 tym bardziej, że do fotografii krajobrazu i ludzi, megazoom nie jest warunkiem pierwszoplanowym. Tutaj porównanie:
http://www.optyczne.pl/po...=1437&add1=1594
Zwłaszcza, jeśli bierzemy pod uwagę to, co
jaad75 napisał/a:

Krotność zooma, to nie jest parametr, który mówi o "lepszości aparatu" - wręcz przeciwnie
czyli w zasadzie mówi, ale tyle, że im mniejsza krotność zooma, tym lepszej można się spoidziewać jakości zdjęcia. Dlatego też w ogólności najwyższym szacunkiem wśród fotografów cieszą się obiektywy stałoogniskowe, a nie zoomy. :idea:
Pozdro :cool:
 
 
miza 
Nowy
amatrice


Posty: 4
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012   

Dzięki za uwagi :smile:

Po ponownej analizie zastanawiam się nad LX5 i X10.
W X10 niepokoi mnie szybkość/wolność zapisu i mały bufor i jeszcze podobno jakieś białe plamy? W LX5 szpary w obudowie.
I co wybrać? Macie jakieś sugestie?

Pozdawiam Iza
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lip, 2012   

miza,

Canon S100

[ Dodano: Sro 04 Lip, 2012 23:28 ]
http://www.optyczne.pl/po...=1195&add3=1288
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012   

miza napisał/a:
W LX5 szpary w obudowie.
Mam poprzednika tego aparatu, czyli LX3 - szpar nie zauważyłem, a obudowy są prawie identyczne. Teraz jednak ma wyjść LX7, do tego Samsung wypuścił EX2F, Sony RX100, a pewnie i Olympus niebawem pokaże następcę swojego XZ-1, więc poczekałbym chwilę, bo każdy z tych aparatów może być wart uwagi.
 
 
czerwonyautobus 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

miza napisał/a:
W LX5 szpary w obudowie.
Jakie szpary? Używam od 2 lat i żadne szpary się nie pojawiły ...

Wychodzi następca, czyli LX7 (premiera ponoć 18 lipca). Cena LX5 pójdzie w dół, jeśli LX7 nie będzie wnosił wiele nowego, to warto poczekać na tańszego LX5 :-)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

miza napisał/a:
W LX5 szpary w obudowie.


Kupując kompakta 2 lata temu dwukrotnie próbowałem LX5 i żaden z tych dwóch egzemplarzy nie miał opisywanych w teście optycznych szpar.
 
 
damian3416 
Nowy


Posty: 11
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

A musi to byc kompakt?
Do 2 tysięcy można nabyc lustrzanki niższej rangi takie jak Nikon D3100 czy Canon EOS 1100D.
Mówię o nowych.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

damian3416 napisał/a:
Do 2 tysięcy można nabyc lustrzanki niższej rangi takie jak Nikon D3100 czy Canon EOS 1100D.
Tylko po co?
 
 
miza 
Nowy
amatrice


Posty: 4
Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

damian3416 napisał/a:
A musi to byc kompakt?
Nie musi.
Do 2 tysięcy można nabyc lustrzanki niższej rangi takie jak Nikon D3100 czy Canon EOS 1100D.
Mówię o nowych.
Ale chodzi o funkcjonalność, szukam czegoś poręcznego na wakacje. Póki co nie znam się na lustrzankach, ręcznym ustawianiu. Może za jakiś czas. Teraz ta klasa mi w zupełności pasuje.

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2012 18:08 ]
jaad75 napisał/a:
miza napisał/a:
W LX5 szpary w obudowie.
Mam poprzednika tego aparatu, czyli LX3 - szpar nie zauważyłem, a obudowy są prawie identyczne. Teraz jednak ma wyjść LX7, do tego Samsung wypuścił EX2F, Sony RX100, a pewnie i Olympus niebawem pokaże następcę swojego XZ-1, więc poczekałbym chwilę, bo każdy z tych aparatów może być wart uwagi.


Może rzeczywiście poczekam jak radzisz. Co nagle to po diable :wink:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2012   

miza,

Te nowości jak się pojawią będą miały na starcie zawyżoną cenę.

Chyba, że chcesz czekać parę miesięcy.

Cena mojej propozycji się ustabilizowała. Jest na rynku poniżej roku.

Tu http://forum.optyczne.pl/...p=358991#358991 pisałem dlaczego ten aparat wart jest uwagi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17