Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
SIGMA 50-150mm czy 70-200 mm + EOS 40D.
Autor Wiadomość
EOS 40D 
Nowy
Bibi


Posty: 14
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   SIGMA 50-150mm czy 70-200 mm + EOS 40D.

Witam wszystkich!!!
Prosze Was o pomoc w wyborze. Jestem amatorem ale oczywiscie mam duza baze, klikam caly czas na manualu, nie porownuje sie do ludzi, ktorzy pstykaja profesjonalnie codziennie dlatego tez (miedzy innymi) znalazlem sie na tym forum. Posiadam: EOS 40D + Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM + Canon 50 mm f/1.8 Zastanawiam sie nad kupnem obiektywu, ktorym moglbym robic zdjecia spadochroniarzom (skoki z samolotu odbywaja sie z 300m), najlepsze ujecia moim zdaniem sa w w trakcie wyskoku z samolotu az do momentu otwarcia czaszy (wys. ok 230-250m). Chcialbym tez uzywac tego obiektywu do "codziennych" fotek (z rodzina), spedzam rowniez duzo czasu w terenie z zolnierzami wiec zawsze brakuje mi zoom-u gdyz w niektorych dynamicznych sytuacjach nie moge podejsc "za blisko".

"Czaje sie" na Sigme [SIGMA 50-150mm F2,8 APO DC OS EX HSM lub 70-200 mm F2,8 APO DG OS EX HSM] z tego powodu, ze oczywiscie cena (posiadam 4400zl) na zakup szkla a wiem ze Canona sa drozsze, no i posiadam m.in filtr polaryzacyjny BW Kasemann MRC 77mm i nie mam zamiaru "wyrzucac" kolejnych 400 zl na kolejny filtr. Na poczatku bylem za 50-150 ale zauwazylem ze 70-200 jest o troche tanszy no i ma wieksza ogniskowa, teraz nie wiem ktory jest optycznie do mojedo eos-a optycznie lepszy. Czy ten skonstuowany specjalnie do APS-C (z symbolem DC) czy ten do Full Frame (z symbolem DG). wyczytalem ze DG tez mozna podczepic do mniejszych matryc. No i problem tez w tym ze nie znalazlem zadnego testu dla 50-150mm. Znacie sie lepiej tez na innych szklach, moze byscie tych wogole nie brali a kupili calkiem inne? Prosze o pomoc! Bede bardzo wdzieczny!!!
Dziekuje i pozdrawiam!!![/b]
Ostatnio zmieniony przez EOS 40D Nie 15 Lip, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

EOS 40D napisał/a:
spedzam rowniez duzo czasu w terenie z zolnierzami wiec zawsze brakuje mi zoom-u gdyz w niektorych dynamicznych sytuacjach...

- :lol:

-Sigma 50-500 OS, albo Canon 100-400L
 
 
EOS 40D 
Nowy
Bibi


Posty: 14
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

Sigma 50-500mm jest drozszy o 400zl (to idzie przelknac) ale f/4.5-6.3. Nie wiem czy to wazne (sadze ze tak), zeby miec f/2.8 Jezeli sie myle to mnie poprawcie. Chcialbym zaznaczyc, ze waga obiektywu to mi nie przeszkadza, i tak biegam z kilogramami wiec 2 kg w ta czy we w ta to mi nic nie zmieni, ale chcialbym go rowniez uzywac na codzien i chyba 500mm to juz jest krowa :)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

EOS 40D,

Skoki nocne?

Krowa, ale będziesz zdjęcia spadochroniarzom robił z odległości 300-450m /300m x 1.4 -dla 45stopni, czyli trzysta metrów od rzutu pionowego samolotu na wysokości 300m -albo nawet dalej/
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   Re: SIGMA 50-150mm czy 70-200 mm + EOS 40D.

EOS 40D napisał/a:

"Czaje sie" na Sigme z tego powodu, ze oczywiscie cena (posiadam 4400zl) na zakup szkla a wiem ze Canona sa drozsze, no i posiadam m.in filtr polaryzacyjny BW Kasemann MRC 77mm i nie mam zamiaru "wyrzucac" kolejnych 400 zl na kolejny filtr. Na poczatku bylem za 50-150 ale zauwazylem ze 70-200 jest o troche tanszy

To żeby pogłębić ten mętlik - zwróć uwagę, że Sigmy 50-150/2.8 są dwa modele, a 70-200/2.8 bodajże cztery jeśli dobrze liczę ;) Teraz o które Ci dokładnie chodzi i które są tańsze od których...

EOS 40D napisał/a:

no i ma wieksza ogniskowa, z moja matryca x1.6 bedzie to 112-320

Tak dla ścisłości, z Twoją matrycą będzie to dokładnie 70-200mm ;)
Ogniskowa to wartość fizyczna obiektywu i jako taka jest niezmienna. Zmieni się za to kąt widzenia obiektywu i stąd wzięło się to nieszczęsne przeliczanie jaki byłby to ekwiwalent dla formatu 135, który przez dziesięciolecia królował w popularnej fotografii...
Różne handlarzyny do tej pory wypisują jakieś głupoty o wydłużaniu się ogniskowych, co ma skusić przeciętnego klienta.
 
 
EOS 40D 
Nowy
Bibi


Posty: 14
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

Przepraszam bo referencje tylko zapisalo na stronie glownej. Chodzi o SIGMA 50-150mm F2,8 APO DC OS EX HSM czy 70-200 mm F2,8 APO DG OS EX HSM.

Chyba ze z doswiadczenia macie inne szkla do zaproponowania. Z ta ogniskowa masz swieta racje :) Pokrecilo mi sie - dlatego amator :)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

EOS 40D,

Obiektyw 200mm fotografując z 450m obejmuje na tej odległości prostokąt 50x33m. I w tym prostokącie jest ludzik ~1,8m /skoczkowie są niżsi/ -mała mróweczka na tle nieba i być może samolotu.

-Dlatego uważam, że to za mało.
 
 
EOS 40D 
Nowy
Bibi


Posty: 14
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

No to tu mnie pocieszyles, jezeli Twoje obliczenia sa poprawne, w co oczywiscie nie watpie! Samolot Hercules, Transal maja rozpietosci okolo 40 - 60 metrow, a skoczek jak wyskakuje ma 1.8 metra + 20 metrow rozwinieta czasza (wysokosc czaszy), wiec w kadr sie ladnie wkaponuje i zostanie jeszcze troche miejsca. Do tego spadochroniarze wyskakuja max do 25 przez jedne drzwi, wiec jezeli chcialbym sfotografowac caly samolot + np 8 skoczkow (4 z kazdej strony) to moim zdaniem 200mm bylby dobry. No i jak juz brac to musze tez jakos pogodzic dwie rzeczy, spadochroniarze spadochroniarzami a z drugiej strony chce szkla uzywac tez na codzienny uzytek (amatorski oczywiscie). Teraz pytanie: 50-150mm (DC) czy 70-200mm (DG). No i czy SIGMA w tym przypadku to dobry wybor?

Z gory dzieki dcs!
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

EOS 40D,
Sigma 70-200 mm f/2.8 EX DG APO OS HSM -lepszego nie kupisz za tą kasę.

Lepiej mieć te 50mm więcej.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

dcs napisał/a:
Lepiej mieć te 50mm więcej

Też tak uważam i wybierając między 50-150 a 70-200 wybrałbym to drugie. Choć pomysł z Sigmą 50-500 nie jest głupi, pytanie tylko czy rzeczywiście światło nie okaże się ważniejsze. Do skoczków pewnie nie, ale do innych typów zdjęć – owszem.
 
 
EOS 40D 
Nowy
Bibi


Posty: 14
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Dziekuje wszystkim za podpowiedz! Wybiore 70-200 niz 50-500 gdyz bedzie bardziej "uniwersalny" jak dla mnie amatora, bede go mogl "szybciej" i "zwinniej" (np. z reki) uzywac w miescie, na poligonie i w innych dynamicznych sytuacjach.

A znacie moze jakies inne konkurencyjne obiektywy z tej polki (Tamron itd.)? Jestem "zielony" jezeli chodzi o ta game obiektywow (ich jakosci optycznych itd). No i czy bez zadnych problemow bede mogl uzywac obiektyw serii "DG" (dla pelnoklatkowych) do mojego APS-C (EOS 40D)?

Jeszcze raz dzieki!
Milego dzionka!
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

EOS 40D, sporo na temat tych obiektywów jest już na forum. Jest Tamron 70-200 (test), mający opinię lepszego optycznie, nieco słabszego mechanicznie niż Sigma (choć nie wszyscy tak uważają), natomiast AF na Canonie może niekoniecznie Cię zadowolić.
Widzę, że mieszkasz/pracujesz chyba w dość słonecznym miejscu :) więc może warto zastanowić się jednak nad ciemniejszym, ale dobrym optycznie Canonie 70-200/4L, którego AF jest znacząco lepszy od Sigmy i Tamrona. Kosztem światła f/4, chyba, że budżet pozwoli na wersję f/2.8.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

EOS 40D,

Popatrz sobie na zdjęcia z pokazów: http://forum.optyczne.pl/...17659&start=225 i strony wcześniejsze.
Nikt raczej tego 70-200mm nie robi.
A 50-500mm owszem.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

EOS 40D, ciekawe czy spotkaliśmy się na jakimś wojskowym lotnisku. Byłeś ostatnio na mistrzostwach w Glinniku?
Robię foto lotnicze ładnych parę lat, z ziemi i z powietrza i dużą zaletą obiektywu jest jego poręczność, szybkość ostrzenia, waga, ostrość bez przymykania itd.
Nie możesz dobierać szkieł ze względu na wielkość filtra. Nie tędy droga. Skoro do tego masz już spory rozmiar 77mm to zawsze możesz założyć przejściówkę na mniejszy rozmiar. Sam tak robię ze szkłami na 58 czy 72mm.
70-200/2.8 To jest dobre szkło, ale niekoniecznie do robienia skoczków z 300-400 metrów. To za mało. TAmron odpada - świetny optycznie, ale będziesz miał mnóstwo nietrafionych lub straconych przez wolny AF kadrów. Sigma... nie lubię, bo szybsza, ale gorsza optycznie.
Sigmy 120-400 nie polecę, tym bardziej tej 150-500. Sigma 50-500 jest dobra, ale to armata. Chyba byś z tym nie chodził na spacery. Amatorskie szkła 70-300 są słabe na końcach ogniskowej, ale Canon wypuścił ostatnio dobre 70-300L. Niestety jest droższe niż 4400. Za to w miarę mały i bardzo szybki, solidnie wykonany. Światło na końcu 5.6, ale dobre światło z dużą ogniskową swoje kosztuje. Możesz kupić jakieś używane 100-400L, kultowe szkło canonierów w fotografii lotniczej. Świetny, ale duży i drogi jest obiektyw Sigmy 100-300/4. Stabilizacji brak.
Generalnie moim zdaniem warto kupić coś co ma minimum 300mm. Choć to nie jest konieczne. Czasami dużo mniej milimetrów daje fajny efekt i nie tylko moment wyskoczenia z samolotu - bo w końcu się przeje ten sam typ kadrowania.
Poniżej masz 75mm na pełnej klatce, czyli coś koło 50mm na Twoim aparacie...

 
 
EOS 40D 
Nowy
Bibi


Posty: 14
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Na lotniskach sie nie spotkalismy, z tego powodu ze mieszkam od 10 lat we Francji. Tak naprawde to nie jestem fotografem tylko tym, ktorego fotografuja na skokach. Wbilem sie w klikanie zdjec jakies 2 lata temu, dlatego jestem amatorem a nie "pro", ktory przesiaduje ze sprzetem za tysiace €. Kupilem lustrzanke, internet przez 6 miesiecy, rozgryzlem wszystko sam od przyslony do migawki, ISO itd itd, ze az nawet doszedlem w koncu co to "odleglosc hiperfokalna" (bo pierwszy przeczytany artykul na ten temat 2 lata temu to czarna magia ) :)
Jak osiol kupilem na samym poczatku z EOS 40D obiektyw kitowy [18-70 f/4.5-5.6](osiol, bo bylem zielony na maksa) i tak dochodzilem powoli dlaczego zdjecia sa "zamydlone". Potem lepsze szklo 50/1.8 i 17-50/2.8, statyw, lampa, filtr itd. No i czuje, ze brakuje mi tej wiekszej ogniskowej. Wiem, ze nie do filtru sie dobiera obiektyw, ale jezeli by mozna uniknac kolejnych kosztow... Skoki mnie pasjonuja, i jak widze niektore zdjecia tych "wielkich zadumanych Francuzikow" (ponoc profesjonalistow) to mam chec sam zrobic zdjecia ich wyj....banym sprzetem ( L-ki itd.) i im pokazac jak sie robi zdjecia.

Nie chce za duzo wbijac kasy w foto, bo mnie zona udusi zywcem :) Ostatnim razem jak kupowalem szklo 2.8 za 800€ to musialem jej kupic Thermomix do kuchni zeby "ja wyciszyc" :) Potrzebuje wieksze szklo i ktore pozwoli mi na 2 rodzaje zdjec: dynamicznych na poligonie (nie potrzebuje az 300 w zwyz) a z drugiej strony chcialbym jakos te szklo wykorzystac zeby poklikac skoki. Gdybym byl "profesjonalista" [zarabial na zdjeciach] albo gdybym mial pelno kasy to bym sobie kupil obiektyw "na kazda" okazje :)

Mozesz podac konfiguracje ekspozycji np tego zdjecia "motolotni"? Nie wiem na jakiej wysokosci i z jakiej odleglosci je trzaskales, ale mi by takie kadry wystarczyly, zdjecia ktore bede robil, to sa to samolty transportowe (krowy), no i tak jak pisales, fajnie jest zrobic gosciowi jak wyskakuje, ale ile mozna takich ujec robic? W wiekszosci beda to ujecia jak juz spadochroniarze sa wyrzuceni no i potem przy ladowaniu i na glebie. Wiem ze jak kupie powyzej 200 mm to nigdzie z nim nie wyjde jak tylko na skoki, a chcialbym go jeszcze uzyc do zycia na codzien (miasto, gory itd) [i do uzycia amatorskiego - dla mnie a nie na witryny wystaw].

Wielki dzieki wszystkim za podpowiedz!

P.S. I zauwazylem dziwny sposob na gwarancje obiektywow Sigmy, kupujac we Francji macie tylko rok gwarancji, a w Polsce 3 lata lub 3+2 (sklepy "Sigmy"). Wiecie cos na ten temat wiecej? Nie istnieje ujednolicona "gwarancja na Europe"?

Pozdrawiam!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13