Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

1. oczywiście
2. brałem ale nie wygrałem, jakby do lornetki były jeszcze jakieś papiery lub opakowanie to bym wygrał ;)
3. w nadchodzącym tygodniu mam wyjazd, potem Photokina, więc może wstępnie końcówka września?
4. goornika oczywiście wkręcamy :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

A jak już jesteśmy przy klasykach z Jeny, to jest coś fajnego w kolekcjonerskim zestawie na e-bay'u:
http://www.ebay.pl/itm/Ca...=item2ec188e625

W ogóle ten wątek może też służyć do wyszukiwania jakiś fajnych rzeczy na aukcjach. Jak znajdziecie coś fajnego, a nie jesteście zainteresowani zakupem, dajcie znać. Może inni skorzystają.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2012   

Ja na jakieś październikowe śniadanko pewnie wpadnę. Z Nippon Kogaku 7x35A. i może jakimiś foto-słoiczkami
Arek, a Mnichowi opowiemy o rumuńskich wrażeniach z Monarcha 7 8x42, szczególnie o polu widzenia, wynoszącym całe 8 kN/s.m³ :lol:
 
 
Dale 
Rozmowny


Pomógł: 22 razy
Posty: 327
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Arek napisał/a:

W ogóle ten wątek może też służyć do wyszukiwania jakiś fajnych rzeczy na aukcjach. Jak znajdziecie coś fajnego, a nie jesteście zainteresowani zakupem, dajcie znać. Może inni skorzystają.


A proszę bardzo ! :grin:

http://allegro.pl/lornetk...2648967981.html

http://allegro.pl/lornetk...2665095471.html
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

To Reuve ciekawe. Tyle, że na zdjęciu, na którym obiektyw jest trzymany w palcach wcale nie wygląda on na 40 mm...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

KOMZ BSZC2 6x24

O rosyjskiej lornetce z fabryki KOMZ o parametrach 6x24 dowiedziałem
się obserwując pewną aukcję na e-bay'u. Byłem strasznie zaskoczony,
gdy jej cena doszła do 1500 zł. To chyba najdroższa lornetka ze
Związku Radzieckiego, którą możemy dostać na rynku wtórnym. Wczoraj,
także na e-bay'u, egzemplarz w stanie cokolwiek używanym, bez
oryginalnego futeału i paska, poszedł za 840 zł, a walczyło o niego
grube kilkanaście osób.

Jej powodzenie wynika z małych rozmiarów, ekstremalnie dużego pola
widzenia (11.4 stopnia) i porównań do Leiki Amplivid/Trinovid 6x24.
KOMZ 6x24 mając bardzo podobne parametry, wcale nie wypada dużo gorzej
od Leiki. A skoro Leika może kosztować 3-5 tys zł, to dlaczego za KOMZ
nie dać 1500 zł? Ja na szczęście za swoją nie musiałem tyle płacić.

Faktycznie jak się spojrzy przez Amplivida i KOMZ 6x24 dużych różnic
nie widać. KOMZ jest oczywiście dużo bardziej żółty - rosyjskie, słabe
powłoki robią jednak swoje. Ostrość w środku u na brzegu jest jednak
porównywalna - przewaga Leiki jest minimalna. KOMZ daje przy tym trochę
jaśniejszy obraz. To w końcu klasyczne Porro, a Amplivid to konstrukcja
z pryzmatami i lustrami, która sporo traci na odbiciach.

Lornetka była produkowana w zakładach KOMZ w Kazaniu w latach 60-tych
i 70-tych XX wieku. Były dwie wersje, które różniły się od siebie
kosmetycznie. Pierwsza miała symbol BPSZ, a druga BSZC2.

Powiększenie: 6x
Obiektyw: 24 mm
Pole widzenia: 11.4 stopnia (202m/1000m)
Odstęp źrenicy: 15 mm
Waga: 490 gramów

komz6x24_1.jpg
Plik ściągnięto 12843 raz(y) 90,29 KB

komz6x24_3.jpg
Plik ściągnięto 12843 raz(y) 92,66 KB

komz6x24_4.jpg
Plik ściągnięto 12843 raz(y) 80,38 KB

komz6x24_lei.jpg
KOMZ oraz Leica Amplivid
Plik ściągnięto 12843 raz(y) 72,86 KB

 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Piękna!
Na ostatnim zdjęciu wyglądają jak Filp i Flap :)
Od ilu metrów ogniskują oba modele (KOMZ i Leitz)?
 
 
albinczik 
Początkujący


Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Pan redaktor Arek rzucił tutaj tydzień temu fajną inicjatywę, że jak ktoś wypatrzy coś ciekawego na portalach aukcyjnych - a sam nie jest zainteresowany danym obiektem - to niech się podzieli informacją z innymi amatorami klasycznej lornetusi. Pan bywalec Dale - w wyniku tego apelu - wkleił dwa linki dot. miniaturowego Revue oraz bardzo szerokokątnej Minolty Standar 7x35. Korzystając z w/w informacji nabyłem tę ostatnią lornetkę. Wczoraj i dzisiaj rozkoszowałem się nią spacerując nad Wisłą.

Wyżej wspomniana Minolta Standard ma pole widzenia 192/1000 m (tak przynajmniej napisano na obudowie). Waży 750 g i doskonale leży w rękach. Obraz jest nieco zażółcony i niezbyt ostry na brzegach, gdzie daje się też zauważyć ac. Mimo to prowadzenie obserwacji przy pomocy tego instrumentu jest bardzo przyjemne. W centrum obraz jest ostry, soczysty i kontrasowy, zaś takiego złudzenia trójwymiarowości nigdy jeszcze nie miałem okazji doświadczyć! Serdecznie zatem dziękuję za naprowadzenie mnie na trop tego klasyka.

Może któryś z Kolegów ma bardziej drobiazgową wiedzę na temat w/w lornetki. W szczególności zaś - kiedy ją produkowano, czy była wypełniana azotem, itd. Próbowałem sam szukać w internecie, ale nie znalazłem zbyt wielu informacji.

Kończąc ponawiam apel Redaktora: informujmy się nawzajem o ciekawszych aukcjach, w których sami nie zamierzamy uczestniczyć.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

To informuję, że jakby ktoś chciał KOMZ 6x24 to jest na e-bay'u:
http://www.ebay.pl/itm/Wi...s-/180981558828
ale dość mocno walczą i sporo osób w licytacji...
 
 
Dale 
Rozmowny


Pomógł: 22 razy
Posty: 327
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

albinczik napisał/a:
(...) Pan bywalec Dale - w wyniku tego apelu - wkleił dwa linki dot. miniaturowego Revue oraz bardzo szerokokątnej Minolty Standar 7x35. Korzystając z w/w informacji nabyłem tę ostatnią lornetkę. Wczoraj i dzisiaj rozkoszowałem się nią spacerując nad Wisłą. (...)


Bardzo mi miło, że mogłem pomóc :wink:


Pozdrawiam serdecznie.
 
 
albinczik 
Początkujący


Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Raz jeszcze serdecznie dziękuję. Naprawdę jestem zadowolony z tego zakupu. Co więcej, teraz wydaje mi się, że wszystkie moje dotychczasowe lornetusie dają jakieś takie "tunelowe", bardzo wąskie pole widzenia. No ale skoro na tle białego szare wydaje się czarne, to na tle 192/1000 m nawet 130/1000 m wydaje się tunelem lub dziurkę od klucza :smile:
 
 
Dale 
Rozmowny


Pomógł: 22 razy
Posty: 327
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Lornetki Minolta to już klasyka, Arek też taką posiada (o ile dobrze pamiętam jest to model 10x50), a jeśli chodzi o pole widzenia to jest to jeden z najważniejszych parametrów w lornetce, dla mnie dużo ważniejszy od samego powiększenia.

 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Dale, też kup sobie sobie słynne 7x35, 11stopni, jest ich pełno na eBay.de

EDIT:
Znalazłem wam coś innego, też szerokie pole i klasyka na maxa. Linkuję, żeby mi nie przyszło do głowy coś głupiego:
Octarem 8x50B
Nobilem 8x50B
 
 
Dale 
Rozmowny


Pomógł: 22 razy
Posty: 327
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Użytkownik "dropi_2005" wystawił bardzo ciekawe lornetki, wszystkie zachowane w doskonałym stanie :razz:
Japońska lornetka CHINON 10x40, lornetka Zeiss Dialyt 8x56 B, T*, P*, lornetka JESSOPS 8x40, lornetka MINOLTA CLASSIC II 10x50 Wide Angle 6.5

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4232646
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 12 Paź, 2012   

Arek, 3Mnich
Coś dla was chyba:
http://www.ebay.com/itm/V...=item2ec2680527
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,46 sekundy. Zapytań do SQL: 20