Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
początek
Autor Wiadomość
hoppipolla.a 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   początek

witam.
powiem tyle jestem wyłącznie amatorką, jeśli chodzi o fotografię, ale niezmiernie mnie to pociąga.
chciałabym w końcu kupić jakiś sprzęt i zacząć swoją przygodę.
kwota jaką dysponuję to oko 1800 zł.
i nie wiem od jakiego aparatu zacząć.
czytałam mnóstwo artykułów, i jestem jeszcze głupsza niż przedtem.
chciałabym prosić o pomoc osoby bardziej doświadczone, które znają się na sprzęcie.

w fotografii chciałabym się skupić na portretach i zdjęciach codziennych.

chciałabym kupić aparat naprawdę dobry jak na swoją cenę, wiem ze w takiej cenie rewelacji nie bedzie, ale chciałabym mieć coś zarówno przystępnego dla amatora jak ic coś co pozwoli mi się rozwijać.
niektóre osoby proponowały mi na początek nikona p80.
inne radziły kupic nawet słabej jakości lustrzankę.
i już nie wiem sama co mam zrobić.

proszę o pomoc!!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Chyba D80 a pozatym to w twoim budżecie nie bardzo sie zmieścisz. możesz kupić za to Canona 400d, nikona D60, Sony A200, Olympusa 510 (chyba najtańszy) z przyzwoitą optyką kitową. Olka w dodatku mozesz kupic dosyc tanio z dwoma obiektywami i cieszyc sie szerokim kątem przy zdjęciach codziennych i większą ogniskową do portretów.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Za tą kasę to albo jakiś zaawansowany kompakt typu Lumix FZ50, Fuji 9600. Co do lustrzanki to olek będzie ok np. taki zestaw Olympus E-420 + ob. 14-42 + 40-150. Tylko trzeba sobie zdawać sprawę z tego że pójście w "lustro" wiąże się z dalszymi kosztami. No ale i możliwości rozwoju są ogromne.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

rafalg napisał/a:
Co do lustrzanki to olek będzie ok np. taki zestaw Olympus E-420 + ob. 14-42 + 40-150


Popieram.
Popieram również:

rafalg napisał/a:
zaawansowany kompakt typu Lumix FZ50


I Veto dla kompaktu:
nikon coolpix P80. Nie warto.

Polecam też Nikon D60 + ob. 18-55 VR
 
 
hoppipolla.a 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

dzięki za odpowidezi. i wiecie co, po przeczytaniu wielu kolejnych rzeczy, chyba jestem zdecydowana na lumixa fz50. naprawde fajny.
chociaz nie wiem czemu odradzacie nikona p80, ma podobne funkcje, zdjecia jakosciowo tez. bo porównałam zdjecia tych dwóch aparatów na tkiej stronie.
mam tylko jedną wątpliwosc, ludzie zazwyczaja odradzają panasoniki, stawiają na nikony , canony.
znacie sie bardziej, myslicie ze to dobry wybór, nie popsuje mi sie za dw dni? :lol:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Ten FZ-50 to naprawdę dobra konstrukcja. Miałem wcześniejszy model FZ -30 i byłem bardzo zadowolony. Docenisz w nim pierścień zmiany ogniskowej ( zoom) i możliwość ręcznego ostrzenia również za pomocą pierścienia na obiektywie.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

w zasadzie w chwili obecnej żaden z markowych aparatów nie powinien popsuć się w okresie gwarancji/ pod warunkiem jakiejkolwiek pośledniej odpowiedzialnisci za jego użytkowanie/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Za dwa nie ale za cztery może. :lol: Tak na serio przewaga tego aparatu leży głównie w jego funkcjonalności której ani Canon ania Nikon nie mają. Jedyny podobny to Fuji S9600. Chodzi tu przede wszystkim o kwestię ogniskowania poprzez pierścień oraz MF na obiektywie.
Ostatnio zmieniony przez rafalg Nie 15 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hoppipolla.a 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

[rzyznam szczerze ze to samodzielne ostrzenie wlasnie mnie do konca przekonało :smile:
dzieki za ten pomysł, aparatów jest tyle ze sammemu czasem trudno wyłapać 'perełki' :mrgreen:

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 12:42 ]
hmmm wiecie co. chociaz szczerze byłam u koleżanki, kora tez sie zajmuje fotografią. i ona mi doradziła bardziej fuji s9600.
i tak pojde do sklpeu i wypróbuje obydwa kompakty.
ale nie powiem roznica w cenie jest dosyc spora.
czemu zaproponowaliscie akurat fuji s9600?
jesliby sugerowac sie cenami, to jest wiele od niego drozszych, oczywiscie o ile cena odzwierciedla jakosc..
w kazdym razie wiele osob zarzuca ze w lumixie na zbyt małą matryce rzucono za duzo pix. i ze podobno fuji robi lepsze zjdecia dzieki temu ze u niego tak nie jest.
moze nie patrze dobrze, ale w necie jest mnostwo zdjec zrobionych za pomocą tcyh dwóch aparató i wydaje mi sie ze z lumixa wypadają o klasę lepiej.
i tak pojde do sklpeu i wypr.óbuje obydwa i wtedy sie soatecznie zdecyduje.
ale jednak kilka setek w to czy wewto robi roznice, a skoro jakosc zdjec podobna, to nie wiem. trzeba wyprobowac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9