Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
opinie o d300
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Jak ktoś kupując swoją pierwszą cyfrową lustrzankę patrzy tylko i wyłącznie na cenę body i ogromną różnicę stanowi np. 500-1000 zł różnicy to takie patrzenie ma bardzo krótkie nóżki. Chyba, że ten ktoś chce sobie kupić tylko i wyłącznie kitowy obiektyw za jakieś grosze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

MM bez obrazy niewiem jak wyglada matematyka u Ciebie. Uwaga, Uwaga. Odejmownie ... od 5700 ktore nalezy zaplacic za nikona odejmyje teraz cene jaka musialbym zaplacic za 40D. Czyli 3800zł. Wychodzi mi z tego odejmowania ... yyyy.... 1900zł - różnicy miedzy nimi.

Ciesze sie, ze sa w srod nas tacy dla których to są grosze. Mam nadzieje, ze sam do nich niedlugo dołącze. Tymczasem jednak za taka sume (bardzo podobna) nabyłem ostatnio nastepujace szkiełka.

Sigma 10-20 EX DC HSM - Cena 1100zł
Sigma 50 f/2.8 MACRO - Cena 380zł
Sigma 70-300 APO DG MACRO - Cena 450zł

Razem 1930zł.

Jak dla mnie to te szkiełka sa calkiem przyzwoite... Profesjonalka to nie jest ale tak jak 1900zł pozostaje narazie dla mnie spora róznica tak i te szkielka kupione za prawie rownowartosc teoretycznie zaoszczedzonej kasy beda mi dobrze służyły...
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

komar_kzy napisał/a:
[...]
-Nad nimi leżą sobie Canon 5D body w cenie 6200zł ze zwrotem 770zł - wychodzi 5430zł
-Obok niego nikon D300 w cenie 5700zł

A teraz prosze objaśnijcie mi dlaczego zestawiacie D300 wraz z 40D [...]
należałoby zastawiac 5D z 300D bo maja baaardzo zbliżona cene.


Doookładnie.
Jak chcę kupić aparat (lub komuś doradzić) pytam:
- ile masz kasy,
- jakie zdjęcia będziesz robił.

No i tu pojawia się amator z kaską (powiedzmy: ja).
Załóżmy, że chcę wydać na zestaw siakieś 8000 z perspektywą dokładania co roku jakiegoś szkiełka.
Robię głównie portrety dzieciaka i zwykłe turystyczne zdjęcia. Zdarza się impreza rodzinna (ślub, pogrzeb chrzest ;->). Jestem masturbatorem technicznym i staram się wykorzystywać możliwości posiadanego gadżetu - choć daleko mi do profesjonalizmu.
I tu pojawia się odwieczne pytanie ... co kupić.

5D, D300, 40D+lepiej oszklony ....
Wszystko jest w zasięgu.
Dlatego IMHO brak testu 5D w moim ulubionym serwisie - decyzji o zakupie nie ułatwia. Mimo, że to stary sprzęt jest, warto przetestować bo spada ceną w przedział w który większość z nas celuje. Jego następca cenowo spokojnie przeskoczy 5D+D300.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

A ja robiłem wczoraj zdjęcia w chyba największym w naszym kraju ośrodku rekreacyjno-sportowym. Prawie cały czas 1600 ISO i f/2.8 (tak na marginesie 70-200/2.8 uratowała mi życie). Nawet nie wiesz ile bym dał, aby mieć tam takiego D300 zamiast 40D. Na szczęście miałem swoją piątkę, choć było ciężko. Za układ AF z D300 dałbym więcej niż 2 kzł. Kilka takich reporterek i mi się to zwraca. Alternatywa jest taka, że mogę mieć tańsze body i... nie dostać propozycji na zrobienie takich zdjęć. Dla mnie to wątpliwa oszczędność.
A co do cen to liczyć potrafię bardzo dobrze, sumę jaką widziałeś podałem jako przykład najczęstszych różnic w cenach korpusów przy wyborze systemu. Ludzie kupujący pierwsze lustrzanki kupują coś pokroju 400D, D40x czy A100 lub E-410. Dla kogoś chcącego zarabiać na zdjęciach różnica 2000 zł w cenie korpusu to nie jest istotna różnica. Na szklarnię wyda kilkanaście razy więcej.
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

To jest wlasnie to o czym mowie. Co dla jednego duzo to dla innego mało. Mi niestety nikt nie placi za robienie zdjec. :(

A co do zestawienia to mimo wszystko jak mialbym porownywac cokolwiek to zawsze sugeruje sie cena danej rzeczy.

Chyba w tym przyznasz mi racje ze cenie D300 blizej do 5D niz 40D. A panowie na poczatu tego watku zaczynaja porownywac te aparaty jakby byly (prawie)rowne w "możliwosciach" i "cenie".
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

komar_kzy napisał/a:
Tymczasem jednak za taka sume (bardzo podobna) nabyłem ostatnio nastepujace szkiełka.

Sigma 10-20 EX DC HSM - Cena 1100zł
Sigma 50 f/2.8 MACRO - Cena 380zł
Sigma 70-300 APO DG MACRO - Cena 450zł


Hm... Co to są za ceny? Gdzie ty mieszkasz? Wcześniej jeszcze napisałeś o Canonie 400D za 1800 zł z kitowym obiektywem. Mój kolega właśnie kupił samo body za 2200 bodaj. W Polsce, w sklepie internetowym.
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   

Hehe, wszystko sie zgadza. Do tego 400d doszedł mi vat wiec zaplacilem cos - 2160zł. Nie pamietam dokladnie.
Tyle, że ja swojego kupowalem kiedy kit u nas kosztował 2800zł a D80 tysiak wiecej :twisted:

A ceny to ebay.us. Polecam. Przeroabialismy to w temacie nowego kita - " Canon 18-55 ... IS ". Powinien byc jeszcze na pierwszej stronie w "obiektywy fotograficzne".
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   

MM napisał/a:
Body kosztuje więcej, ale już np. lampy są tańsze.
jaka przyda mi się bardziej, albo inaczej czy warto zainwestować w droższą z wymienionych:
SB-800 czy SB-600???
 
 
Winston
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   Re: opinie o d300

007areka napisał/a:
...ciekaw jestem Waszych opini, sam kilka razy go uzywalem i mnie sie widzi , nawet bardzo, a Wam......?


cudo. nie mogę się nim nacieszyć.
nabyłem tydzień temu. moje pierwsze cyfrowe lustro. bałem się zdradzić analoga, ale jest lepiej niż myślałem.

ergonomia powala. klei się do łapy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   

heding napisał/a:
MM napisał/a:
Body kosztuje więcej, ale już np. lampy są tańsze.
jaka przyda mi się bardziej, albo inaczej czy warto zainwestować w droższą z wymienionych:
SB-800 czy SB-600???


Ja bym brał wyższy model.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   

MM napisał/a:
Ja bym brał wyższy model.

A sam taką masz czy do D300 akurat nie potrzebujesz bo masz jakąś Canonowską??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14