Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pon 23 Cze, 2008
Canon 450D
Autor Wiadomość
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

Szerokie kąty na FF daje Sigma 12-24 a szerokie i ostre i światłosilne Nikkor 14-24/2.8 na którego aktualnie mam niebywałą fazę (zjada na czczo wszystkie stałki z swojego zakresu :D ) - ale aktualnie tego 2 to chciałbym za wszelką cenę (3900zł z aledrogo ), jak juz wczoraj napisałem.

A tak po za tym - znam osobę, która ma 5d + T28-75 + 50/1.4 i chyba 85/1.8 i nie żałuje ani trochę :) Znam to może trochę na wyrost :]
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

Ja chcę skompletować taki zestaw:

W pierwszej kolejności kwestia dwóch tygodni C 100-400 L

Później C 100/2.8 macro i C 50/1.4 ( teraz się zastanawiam czy nie warto kupić 50/1.8 ale chyba wolę się nie przypalać )

Jako kolejne 16-35/2.8L, i to już z aspiracjami na zmianę na FF.

Może jeszcze 85/1.8 ale nie koniecznie...

Myślę ,że 450D napewno rozwinie skrzydełka z tymi szkłami a kiedy sie przesiądę na pełną klatkę to miło będzie poczuć różnicę. Taki zestaw da mi wszystko czego potrzebuję na chwilę obecną.

Można by się jeszcze pokusić o 70-200 /2.8L ale to chyba jakbym wygrał w totka albo jakby mi się przelewało :razz:
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

Jednego nie rozumiem - jesli chcesz kompletowac taki zestaw (zawodowy, za kilkanascie tysiecy) to dlaczego kupiles amatorski 450D w pierwszej kolejnosci? Przeciez kosztujacy podobne pieniadze 40d jako 2gie body sprawdzil by sie znacznie lepiej, a nawet cena 5D (obecna) w porownaniu z wydatkiem na te szkla to pestka...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

krisv740 napisał/a:
komor, ja osobiście nie bardzo lubię szerokie kąty. w związku z tym jako laik mam do ciebie pytanie. jak często i do czego używałbyś 16-35L na 5D?
pytam , bo mam nadzieję kiedyś nabyć 5 , a jak mogę bronię się przed czymś co ma mniej niż 24.


Jak weźmiesz 5D i 16-35L na spacer po Krakowie, Wrocławiu czy nawet Wawie a potem pójdziesz na wycieczkę w Tatry to zrozumiesz do czego to się może przydać. A potem przyjdą inne tematy, sport, samochody... nawet ludzie.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

MM napisał/a:
Jak weźmiesz 5D i 16-35L na spacer po Krakowie, Wrocławiu czy nawet Wawie a potem pójdziesz na wycieczkę w Tatry to zrozumiesz do czego to się może przydać. A potem przyjdą inne tematy, sport, samochody... nawet ludzie.
Ja rozumiem takie gadanie całkowicie, chociaż za słabo piszesz - przypniesz 16-35 do swojego malućkiego canonka już i zrozumiesz, że chcesz to mieć - ja tak miałem przedwczoraj z 14-24/2.8 - super jakość z moim d70s nawet ;) Już wiem, co planuję na zakupy na wakacje (chociaż chciałem coś innego zupełnie :) )
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

mszczyrek napisał/a:
Jednego nie rozumiem - jesli chcesz kompletowac taki zestaw (zawodowy, za kilkanascie tysiecy) to dlaczego kupiles amatorski 450D w pierwszej kolejnosci? Przeciez kosztujacy podobne pieniadze 40d jako 2gie body sprawdzil by sie znacznie lepiej, a nawet cena 5D (obecna) w porownaniu z wydatkiem na te szkla to pestka...


Tak tylko ja mówię co chcę kupić w przeciągu roku może dwóch... Teraz kupuję 100-400L . Kupiłem 450D ponieważ myślałem ,że dokupię Tamrona 17-50 i będę zadowolony a jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Można się zakochać w fotografii bo to bardzo mocno wciąga
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

No zdarza sie:) Z wlasnego doswiadczenia uwazam, ze warto kupowac od razu cos z troche wyzszej polki niz sie planuje, bo jesli nie to potem szybko trzeba zmieniac;) Ale ostatnio naruszylem wlasne zasady i kupilem tani statyw (200pln). Miesiac temu. I juz mi frotka jakas chodzi po glowie...:)

Swoja droga 450D z C100-400 pociesznie bedzie wygladal:)

Pozdrawiam:)
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008   

zapraszam tutaj
http://www.the-digital-pi...era-Review.aspx

myslę że rozwikła się wiele kontrowersji na temat 450D
moim zdaniem bardzo udany test :cool:
 
 
bjzenek
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Sro 28 Maj, 2008   

tkosiada napisał/a:
zapraszam tutaj
http://www.the-digital-pi...era-Review.aspx

myslę że rozwikła się wiele kontrowersji na temat 450D
moim zdaniem bardzo udany test :cool:


Daje radę :mrgreen:

Do podobnych wniosków doszedłem decydując się na 400D (zamiast 30/40D), ale wszystkie zalety puszek z wyższego segmentu ( czyli szybkość, solidność i dobry AF ) okazały się niewarte cenowego skoku. No, przynajmniej dla mnie - amatora, to są wciąż "bajery" :D

Lepiej zbierać szklanki :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 28 Maj, 2008   

Skok cenowy do 40D jest niewielki uzwględniając promocje. A skok wartości aparatu w stosunku do 450D jest znaczny.
 
 
bjzenek
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Sro 28 Maj, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
Skok cenowy do 40D jest niewielki uzwględniając promocje. A skok wartości aparatu w stosunku do 450D jest znaczny.


Może byc. Teraz sie w cenach nie orientuje za bardzo, natomiast kiedy kupowalem 400D, to oplacalo sie przesunac srodki w strone szkla. A promocja (cashback?) tyczy sie chyba tak samo 450D jak i 40D o ile sie orientuje ?
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Sro 28 Maj, 2008   

Na 450 nie ma cashback.
 
 
bjzenek
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Sro 28 Maj, 2008   

Jasper napisał/a:
Na 450 nie ma cashback.


No to wtedy wychodzi około 3100 minus hmm 500 czyli 2600 kontra 2300 za 450D (ceny za fotoexpert)... rzeczywiście 300 mógłbym w takim wypadku dołożyc...

400D na dziś : 1700 - 200 = 1500

Różnica w cenie pomiędzy 400D a 450D ogromna jak na tę klasę sprzętu :shock:

Ale to zapewne kwestia kilku miesięcy...
 
 
tomchru 
Nowy
tomchru


Posty: 1
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   mam pytanie jak to miales zwalony AF tzn

tzn wogóle nie ustawiał ostrości czy wykryłeś ten problem pod innym wzgledem posiadam 450 i teraz nie wiem czy mam dobry AF cz\y moze tez jest zwalony???
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Dalszą dyskusje na temat 450D można kontynuować w TYM TEMACIE.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16