Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze plecaka
Autor Wiadomość
boska_aga 
Nowy



Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   Pomoc w wyborze plecaka

Witam,
Zastanawiam się nad wyborem plecaka do sprzętu foto. I moja prośba o polecenie jakichś modeli. ;)
A teraz wytyczne:
Zmieścić ma się Canon 60D + C70-200 + C100Macro+ T17-50, lampa, statyw, drobne akcesoria
Zastanawiałam się nad dwoma pozycjami Lowepro - DSLR VIDEO FASTPACK 250 i 350
Nie wiem czy inwestować w większy, w którym zmieszczę też inne osobiste rzeczy, czy kupić mniejszy, ale lżejszy i bardziej poręczny. Czy moglibyście coś jeszcze polecić w granicach najlepiej do 300 max 350 zł?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lexus 
Rozmowny
Bez podtekstów



Pomógł: 4 razy
Posty: 432
Skąd: IRE
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

boska_aga, uważam, że lepiej kupić większy ale często kończy się na dwóch. Polecam runner 350, wygodny, pakowny i lepiej trzyma statyw. Najlepiej propnuję wybrać się do sklepu i przymierzyć do ciała bo to najlepsze rozwiazanie.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   Re: Pomoc w wyborze plecaka

boska_aga napisał/a:
Witam,
Zastanawiam się nad wyborem plecaka do sprzętu foto. I moja prośba o polecenie jakichś modeli. ;)
A teraz wytyczne:
Zmieścić ma się Canon 60D + C70-200 + C100Macro+ T17-50, lampa, statyw, drobne akcesoria
Zastanawiałam się nad dwoma pozycjami Lowepro - DSLR VIDEO FASTPACK 250 i 350
Nie wiem czy inwestować w większy, w którym zmieszczę też inne osobiste rzeczy, czy kupić mniejszy, ale lżejszy i bardziej poręczny. Czy moglibyście coś jeszcze polecić w granicach najlepiej do 300 max 350 zł?


... priorytetem ( na taka wyprawę) dla mnie byl by taki ktory jak najmniej by sie rzucał w oczy( ze to plecak fotograficzny i jest w nim dużo drogiego sprzętu lub mówił ze przyjechał innostraniec i będzie nam tu robił zdjęcia )...
 
 
lexus 
Rozmowny
Bez podtekstów



Pomógł: 4 razy
Posty: 432
Skąd: IRE
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

007areka, w Chinach to rzeczywiście nie będzie nic wiadomo :mrgreen:
Jeszcze okleić aparat taśma izolacyjna jak jeden wesoły podróżnik :razz:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

lexus napisał/a:
Jeszcze okleić aparat taśma izolacyjna jak jeden wesoły podróżnik :razz:


dużo ludzi okleja swój sprzęt i robiło się to jeszcze przed człowiekiem który jadł zupę z małpy.



007areka napisał/a:
priorytetem ( na taka wyprawę) dla mnie byl by taki ktory jak najmniej by sie rzucał w oczy(


to lowepro chyba odpada :wink:

Ta firma daje wieczystą gwarancję, to jest duża zaleta, tylko trzeba zachować paragon ;)

Ja nie uzywam już plecaków lowepro od prawie 2 lat, jeszcze dwa lata dożynania mojego, przeładowywania go, wycierania po kątach i wystawiania na deszcz, mróz i syf a zaczne twierdzić, że produkty lowepro są słabe :P
Przechodziłem już przez kilka modeli lowepro i uważam, że w normalnym uzytkowaniu to bardzo dobre plecaki, jednak nie udało mi się zniszczyć tylko tego małego micro trekkera.
Reszta plecaków była uzywana "niezgodnie z przeznaczeniem" i przeładowywana dlatego pretensję mogę mieć tylko do siebie ;)

boska_aga ja na twoim miejscu zdecydowałbym się na 350tke, choć nie głupim pomysłem jest mieć mały plecak i duży. Jednak jeżeli to ma być jedyny plecak, to wolałbym większy.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
lexus napisał/a:
Jeszcze okleić aparat taśma izolacyjna jak jeden wesoły podróżnik :razz:

dużo ludzi okleja swój sprzęt i robiło się to jeszcze przed człowiekiem który jadł zupę z małpy.
007areka napisał/a:
priorytetem ( na taka wyprawę) dla mnie byl by taki ktory jak najmniej by sie rzucał w oczy(


to lowepro chyba odpada :wink:


...niekoniecznie, wystarczy doposażyć/zmienić wygląd, kobiecie będzie łatwo - wystarczy ze dowiesic byle chustkę i juz :razz:
co prawda ja nie zawracam sobie głowy przyozdabianiem(choć warto), jak coś to lisc w zęby jesli chodzi o probe kradzieży, lub nogi za pas jesli chodzi o wzburzenie filmowaniem .....najciekawsza/najgorsza sytuacje miałem chyba egipcie gdzie musiałem dac dyla przed małym rozzłoszczonym tłumikiem :twisted:

co do lowepro sam mam trzy :grin: najbardziej lubie ..??? yyy ło matko jak ona sie nazywa ?? jakis D300AW... ale to nie plecak.


... aga, po jaka cholerę ci ten statyw...co do rozmiaru to zrob tak, zabierz cały sprzęt do sklepu i próbuj sie spakować i zobaczysz sama który ci najlepiej lezy, dorady nic nie pomogą ...
 
 
boska_aga 
Nowy



Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

Plecak ma posłużyć nie tylko na wyprawę do Chin ale również później, prze zdjęciach nocnych, dlatego od razu szukam wersji z możliwością mocowania statywu.
Byłam dzisiaj w sklepie i przymierzałam się do tej 350. Wszystko się mieści i jest jeszcze sporo miejsca do zapakowania innych rzeczy, jak wiadomo kobieta zawsze znajdzie coś do spakowania, szczególnie jeśli porusza się już bez torebki ;)
Zatem pewnie zamówię tą 350tkę
Ale jaka masakra cenowa, różnica sklep stacjonarny - internet 200 zł :roll: Rozumiem 50-100, ale za 2 stówki to mam dodatkowo mały plecak w tej cenie.
Dzięki za komentarze.
A jeszcze pytanko do użytkowników - jak tam wytrzymują produkty lowepro z wodoszczelności? Koniecznie trzeba zakładać pokrowiec, czy sam materiał dość dobrze chroni?
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

... przeciez lowepro ma pokrowiec w zestawie zazwyczaj od spodu .... przynajmniej moje maja... zakładałem ze dwa razy ale byl desz/ulewa i nic nie przemokło...tylko mimo wszystko nie przesadz z wielkoscia tego plecaka .... udanej wyprawy ;) podziel sie zdjeciami
 
 
lexus 
Rozmowny
Bez podtekstów



Pomógł: 4 razy
Posty: 432
Skąd: IRE
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

boska_aga, kupowałem tutaj: http://www.explore.pl, było atrakcyjnie. Materiał plecaków lowepro, w zależności od modelu jaki nabędziesz, rożni się trochę ale często jest to cordura lecz nie powlekana i "shower" wytrzymuje. Z uwagi na zawartość przy deszczu jednak lepiej zakładać pokrowiec.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

boska_aga napisał/a:
A jeszcze pytanko do użytkowników - jak tam wytrzymują produkty lowepro z wodoszczelności? Koniecznie trzeba zakładać pokrowiec, czy sam materiał dość dobrze chroni?



mały deszcz to wytrzyma każdy plecak, duży deszcz na chwile tez nie powinien stanowić problemu ale generalnie od duzego deszczu na dłuzej chroni pokrowiec, załozenie go na plecak zajmuje pół minuty.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2014   

Ja mialem Lowepro 350 i nie mial pokrowca, ale wytrzymywal tropikalne ulewy (takie gdzie woda leje sie wiadrami) w srodku bylo wilgotno, ale nie mokro.
Teraz mam KATA-3N1-33 i jak mi sie zuzyje to wracan do Lowepro.
350 to chyba jest z kieszenia na laptopa, wiec jak Ci nie potrzebna to lepiej 300
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Kwi, 2014   

Usjwo napisał/a:
Ja mialem Lowepro 350 i nie mial pokrowca, ale wytrzymywal tropikalne ulewy (takie gdzie woda leje sie wiadrami) w srodku bylo wilgotno, ale nie mokro.


to nie znaczy, ze nie mozna go zanabyć lub założyć cokolwiek na plecak co ochroni go przed wodą, te plecaki specjalnie przed wilgocią nie chronią :wink:
 
 
Gerbil 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   

Polecam Think Tanka. Standardowo ma pokrowiec i jest arcy wytrzymały. Dożywotnia gwarancja do tego. http://ttfoto.pl/plecaki-..._l_164_523.html
Jedyny minus to cena ale lepiej kupić coś na lata niż na kilka wypadów .
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Kwi, 2014   

Gerbil napisał/a:
Polecam Think Tanka. Standardowo ma pokrowiec i jest arcy wytrzymały. Dożywotnia gwarancja do tego. http://ttfoto.pl/plecaki-..._l_164_523.html


Gerbil, z ciekawości zapytam, jak długo tego używasz? Bo jak miałem ten plecak w rękach, nie wyglądało to ciekawie a materiał sprawiał wrażenie, że po pół roku mojego uzytkowania będzie szmatą.

Gerbil napisał/a:
Jedyny minus to cena ale lepiej kupić coś na lata niż na kilka wypadów .


Cena nawet przystępna, górna rączka to pewnie pierwsze co się urwie, mocowanie statywu jak na filmie, przypomina sprzączki z plecaka pierwszoklasisty. Ten model akurat robi dośc meduzowate wrażenie. Używałem kiedyś walizy na wyjeździe, była całkiem spoko chociaż widziałem mocniejsze rączki a zamki niestety były gorsze niż w lowepro, to by potwierdzało, że na necie narzekają na zamki ale to mówie akurat o tym modelu.
Gerbil, daj znać, jak wytrzyma u Ciebie ponad rok.
 
 
Gerbil 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

kozidron, mam ten plecak ok roku i ostatnio kupiłem torbę Retrospective. Bo natrafiłem na fajną okazję. Polecam ten sprzęt bo jest nie do zdarcia.Ma wiele fajnych rozwiązań i moim zdaniem mocowanie statywu też jest ok. Na razie nic się nie dzieje ale jakby co to zapewniają mnie że wymienią na nowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14