Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: hijax_pl
Nie 16 Lut, 2014
Kompakt do 500 zł
Autor Wiadomość
Marcin779 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 16 Lut, 2014   Kompakt do 500 zł

Witam,
Chciałem prosić o radę w sprawie wyboru aparatu kompaktowego do 500zł., może minimalnie przekraczać tą sumkę :) http://benq.com.pl/product/camera/gh600 Myślałem o takim aparacie, ale to tylko przykład. Nie chce, żeby był to zwykły kompakt. Mam namyśli, żęby robił dobrej jakości zdjęcia, wyraziste, dobrej jakości przy fotografowaniu z bliska. Skupiałbym się na fotografowaniu motocykli, samochodów i innych rzeczy związanych z motoryzacją :)
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 08 Kwi, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 16 Lut, 2014   Re: Jaki aparat wybrać do 500zł.

Marcin779 napisał/a:
wyboru aparatu kompaktowego do 500zł.
raczej jest zaprzeczeniem
Marcin779 napisał/a:
Nie chce, żeby był to zwykły kompakt. Mam namyśli, żęby robił dobrej jakości zdjęcia, wyraziste, dobrej jakości przy fotografowaniu z bliska.
Jeśli szukasz kompaktu robiącego dobrej jakości zdjęcia, to na pewno nie może być klasa "megazoom" - tym bardziej, do tego jak piszesz "z bliska". Poszukaj jakiejś używki lub dołóż z drugie tyle, na kompakt, byle z dużą matrycą np 1/1.7", a nie takie maleństwa 1/2.3". 4-5 krotność zooma całkowicie ci wystarczy, no i koniecznie możliwość manualnych nastawów ekspozycji tzw "PASM". Świetnie by było by miał możliwość zapisu do RAW.
Jeśli szukał bym aparatu do dobrych jakościowo zdjęć, poszukał bym używanej lustrzanki z obiektywem. 500 zł na sprawnego "staruszka" to całkiem dobra kwota.
Napisz jeszcze, jaka ma tyć specyfika tych zdjęć (np: panoramowanie) i końcowe przeznaczenie, bo jeśli chcesz fotografować motocykle i umieszczać fotki na facebooka czy ogłoszenia na stronach, to możliwe, że to będzie przerost formy nad treścią. Pamiętaj, że to co jest wyświetlane na telewizorze/monitorze FullHD, to tylko 2Mpx :)
 
 
Tosini 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 06 Mar, 2014   Olympus vh-520 - czy to dobry wybór ?

Cześć :) Jestem tu nowa i postanowiłam zapytać was o radę. Od dłuższego czasu szukam aparatu i dużo na ten temat czytam... ale im więcej czytam tym mniej wiem ;) W akcie desperacji proszę was o pomoc. Potrzebuję małej "małpki" do szybkiego cykania fotek, głównie podczas wycieczek rowerowych (gdyby robił w miarę przyzwoite zdjęcia przy słabszym oświetleniu, to też byłoby miło) Koszt - w granicach 500zł. Zdaję sobie sprawę, że za taką cenę cudów wymagać nie można, ale chce po prostu wybrać rozsądnie i przy tym nie przepłacić. Podczas sklepowego "polowania" został mi polecony Olympus VH-510 - aparacik wyposażony w matrycę CMOS szybko "zbierał się" do robienia fotek i wywarł na mnie pozytywne pierwsze wrażenie na tle innego "małpkowatego" towarzystwa. Model od niego wyżej stoi Olympus VH-520 - z nim nie miałam bezpośrednio do czynienia ale parametry ma nieco lepsze. Oba aparaciki tutaj: http://www.mediamarkt.pl/...nie.html?id=459 (Olympusa VH-520 w innym sklepie znalazłam za 100 zł taniej niż tutaj)

Mam też możliwość sprowadzenia aparatu z Hameryki:
http://www.newegg.com/Pro...ICE&PageSize=20
ale wtedy musiałabym czekać :/

Moje pytanie jest następujące - czy ten Olympus VH-520 to dobry wybór za 450 zł ? Może polecacie coś innego ? A może lepiej wybrać coś z tego hamerykańskiego sklepu ? ( z tego co zauważyłam, różnice w cenach w porównaniu do polskich są znaczne) Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi :)
 
 
nycer 
Nowy



Posty: 23
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2014   Kompakt do 500 zł

Witam wszystkich

Stanąłem przed wyborem nowego aparatu. Ponieważ nie jestem zapalonym fotografem, budżet jest dość skromny, max 500 zł.

Ważne jest żeby aparat nie był zbyt duży.

Poczytałem, popytałem, pomacałem w sklepach i jak na chwilę obecną wpadły mi w oko 2 bardzo różne aparaty a mianowicie: Olympus vh-510 i Canon sx160is.
Zależy mi dobrej jakości zdjęć (oczywiście jak na tą cenę)

Na pewno na duży plus dla Olympusa jest jego rozmiar oraz matryca cmos (niestety w Canonie ccd), jakość zdjęć jest bardzo przyzwoita aczkolwiek w gorszym świetle spada diametralnie. Natomiast Canon radzi sobie w każdych warunkach oświetleniowych bardzo dobrze.

Proszę o porady oraz świeższe od mojego spojrzenie na temat.

Może znacie jakieś lepsze aparaty w moim budżecie?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Daniel 'nycer'

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2014 12:46 ]
Nikt nic nie doradzi?
 
 
orbitek 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   Aparat cyfrowy do 500 zl Help

Zbytnio się nie znam na aparatach kompaktowych.

Najlepiej gdyby miał:

matryce cmos

robił dobre fotki w nocy i pomieszczeniach jak również w dzień plenery itp

stabilizacja obrazu optyczna i cyfrowa

żeby oczywiście zdjęcia były ostre i wyrazne na filmach bardzo mi nie zależy ale czasami się nagra więc mogą być hd.

Proszę o rady

Po szperaniu trafiłem na Olympus VH-510 i tez mysle o jakims canonie
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Te Olympusy niczym sie nie wyróżniają, jak dziesiątki, setki innych w tej cenie, Canon sx160is ma przynajmniej możliwość manualnych ustawień, ale żaden z nich nie zapewni dobrych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Za 500zł to tylko używana lustrzanka zapewni przyzwoitą jakość, ale to już nie kompakt... cudów nie ma :cool:
 
 
Piotr.. 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Polecam Fujifilm F770EXR - 600 zł. W tej cenie trudno wskazać coś lepszego. Ten aparat kiedy wchodził na rynek kosztował około 1300 zł i miał dobre opinie (polecam test na optyczne.pl)
 
 
wrapper 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2014   

Spytajcie się tutaj: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Technologie-f , ja tam dostałem odpowiedź i polecili mi dobry aparat chociaż nie jest to forum specjalistyczne. tutaj widzę nikt nie pomaga...
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

Radzimy jak możemy, a cudów nie ma. Jeśli to nie jest kryptoreklama, to zamiast biadolić mógłbyś kolego przynajmniej napisać, co ci polecili.
 
 
wrapper 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

Polecono mi: "Samsung WB200F" :)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

Może być, ale to aparat podobnej klasy jak ww. Olympus, naprawdę jest wiele takich. Ten wyróżnia się tym, że ma wi-fi? ;)
 
 
izaiza84 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 12 Maj, 2014   

Hej! A myślicie, że taki aparat dla amatorki będzie odpowiedni? http://www.arena.pl/apara...500,754620.html Chodzi mi o coś małego, niedrogiego, ale jednak robiącego fajne zdjęcia :)
 
 
wirtualny 
Uczestnik



Posty: 66
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014   

Moja żona używa takiego małego Nikon Coolpix S6300 3D http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/3748234
Maleństwo to mieści w sobie 16 mln pikseli :)
W chwili obecnej jest to nasz jedyny domowy aparat po tym jak moja lustrzanka Canon EOS 1100D + 18-55 IS II kit wpadła do wody i nie nadaje się do użytkowania ;/
 
 
bezor 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   Jaki aparat kompaktowy do 550zł?

Witam. Poszukuję aparatu kompaktowego do 550 zł. Obecnie posiadam Sony DSC-S750, który się coś ostatnio popsuł(co któreś zdjęcie robi dobre-jak nie naświetlone to za ciemne). Aparat będzie mi głównie służył do robienia zdjęć podczas jakiś imprez jak i codziennego fotografowanie rodziny. Jaki aparat będzie najlepszy w tym przedziale cenowym?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

bezor, scaliłem Twoje pytanie do istniejącego już, podobnego wątku. Masz parę porad do przeczytania powyżej, no i może ktoś jeszcze coś doda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17