Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 31 Sie, 2011
Teleobiektyw 70-200 Canon
Autor Wiadomość
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

komor napisał/a:
Dla mnie to bez różnicy i dodatkowe milimetry między 150 a 200 też uznaję za przydatne. Ale ja nie jestem zawodowym fotoreporterem.


komor a jeżeli ja z tego żyje to jestem, bo zgłupiałem. Może to kwestia tego, że jestem od was 10 lat młodszy i tylko lekko, otarłem się o analogi a teraz mi to zwyczajnie nie robi. Mam za wąsko to zmieniam na 24-70.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

kozidron napisał/a:
Może to kwestia tego, że jestem od was 10 lat młodszy i tylko lekko, otarłem się o analogi

Od nich, nie od was. :) Ja też jestem młodszy niż MM, jak mi się wydaje, choć nie miałem okazji poznać osobiście (i jak mniemam od Andrzeja M.Makucha też) i o analogi nie otarłem się wcale, z wyjątkiem Smieny w dzieciństwie. :) Tak, to jest po prostu kwestia przyzwyczajenia i wyrobionych przez to potrzeb. Dlatego nie ma co się ekscytować. Ja wolę 70-200 niż 50-150 na APS-C, ale to wynika z tego, że taki zestaw miałem i jest on dla mnie naturalny.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014   

komor napisał/a:
Ja wolę 70-200 niż 50-150 na APS-C, ale to wynika z tego, że taki zestaw miałem i jest on dla mnie naturalny.

Czyli jak zmienisz na FF to będziesz musiał zakładać 100-300?
Dla mnie 50-135 /2,8 czy starsza sigma 50-150/2,8 - są po prostu wygodniejsze od "kobył" 70-200/2,8 . Choć nie będę ukrywał że manualną A70-210/4 też mam.
Zresztą - teraz najchętniej zabieram 3 stałki (S 14/2,8 ; 35/2,4 i 70/2,4 Ltd). :wink:
 
 
boska_aga 
Nowy



Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Mar, 2014   

Przyszły zoom ma mi się przede wszystkim sprawdzić w podróży po Chinach. Nie wyobrażam sobie pojechać tam bez dużego tele. Gdybym miała więcej czasu (czyt. dłuższy czas odkładania kasy), wzięłabym C 2.8.
Ale czasu nie ma i trzeba się powoli na coś decydować. Chyba będę się jednak skłaniać ku Tamronowi, no jednak to światło kusi. Mam nadzieję, że z ciężarem wytrwam, a obiektyw odpłaci mi to ładną ostrością :)
Oczywiście otwarta jestem na dalsze uwagi dot. obu szkieł. ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 08 Mar, 2014   

boska_aga napisał/a:
Przyszły zoom ma mi się przede wszystkim sprawdzić w podróży po Chinach. Nie wyobrażam sobie pojechać tam bez dużego tele.

W takich celach to warto mieć mały aparat.
Panas GX7, 12-40 2.8, 35-100 2.8.
 
 
boska_aga 
Nowy



Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

A jednak wybór padł na Canona ;)
I już widzę, że bł trafny, bo pięknie celuje, jest leciutki i GO powala, no i te kolory!
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Który 70-200? :razz:

(gratuluję!)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

muzyk napisał/a:
Który 70-200? :razz:


pewnie f4, bo takie było pytanie :wink:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Kozi, dzięki za kubek światła :razz:
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

boska_aga napisał/a:
No właśnie z tą przyrodą, ale i ze światłem różnie bywa - nigdy nie wiadomo, jak warunki będą się zmieniać. Światło 2.8 kusi, bo mam już T 17-50 f/2.8 i bardzo sobie chwalę. Fakt, w porównaniu z Canonem (mam stałkę macro) AF wolny, ale i do tego idzie się przyzwyczaić.
Do użytkowników Canona 70-200 - jak tam z ostrością i odzwierciedleniem kolorów? Bo akurat to w Tamronie, który posiadam bardzo sobie chwalę. Ciekawa jestem, jak to jest w porównaniu z serią L.
Nie ukrywam, że waga bardziej przemawia za Canonem, jednak zawsze można do noszenia plecaka Męża zatrudnić ;)


Jeśli podobają się Tobie kolory z t17-50 to Canon 70-200L f4 będzie miał śliczne kolory i będzie ostrzejszy od swojego brata f2.8.
Przez wiele lat miałem 70-200L f4 i f2.8 zostałem przy f2.8 ten obiektyw rozwala czy to jest stare 350d czy to jest canon 5d2, na każdym sprzęcie szaleje.

70-200L F2.8 z 200mm jakie tym portrety można trzaskać.
Oprócz t17-50 to 70-200L f2.8 to moje dwa ulubione zoomy..
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

as... napisał/a:
70-200L f4 będzie miał śliczne kolory i będzie ostrzejszy od swojego brata f2.8.

f4 bez IS?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

Rozwala to nowy 70-200/2.8 IS II. Rozwala każde tele Canona w tym zakresie, rozwala też Nikona.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

MM napisał/a:
Rozwala to nowy 70-200/2.8 IS II. Rozwala każde tele Canona w tym zakresie, rozwala też Nikona.

Czy warto jest zatem kupować 135 L, czy lepiej jednak II IS?
 
 
lexus 
Rozmowny
Bez podtekstów



Pomógł: 4 razy
Posty: 432
Skąd: IRE
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

muzyk, wszystko zależy od potrzeb, ze swojego doświadczenia powiem że warto mieć oba.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

muzyk napisał/a:
Czy warto jest zatem kupować 135 L, czy lepiej jednak II IS?



przecież to są zupełnie inne szkła i maja inne przeznaczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15