Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 16 Kwi, 2014
obiektyw do wnętrz
Autor Wiadomość
AnnaDo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   obiektyw do wnętrz

Witam, mam pytanie szukam obiektywu dobrego do fotografii wnętrz. Pracuje na canonie 5d i niestety mam ograniczony budżet (2-3tys ). Pomocy
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

AnnaDo, Canon 17-40/4, jeśli będziesz robić na statywie.
 
 
AnnaDo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

myślałam o jaśniejszym obiektywie np. Canon EF 28 mm f/2.8 ale nie wiem czy są godne uwagi ?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

AnnaDo, tyle, że 28 mm to do wnętrz to może być za wąsko. To już prędzej jakiś 16-35/2.8 (używany).
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

AnnaDo, a jakiego rodzaju jest to fotografia wnętrz, że potrzebujesz jasny obiektyw? Nie używasz statywu i przymkniętej przysłony w celu zwiększenia głębi ostrości? Czy może to jednak chodzi o reportaż, a nie fotografię wnętrz?
 
 
AnnaDo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Właśnie do tej pory zajmować się innym rodzajem fotografii i nie wiele wiem o wnętrzach. Na pewno to rodzaj fotografii produktowej więc duża głębia nie zda tu egzaminu. Chciałabym osiągnąć podobny efekt jak na tych zdjęciach z 50 ale nie wiem czy to realne?

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2014 16:43 ]
...

3b.jpg
Plik ściągnięto 3397 raz(y) 270,51 KB

9b.jpg
Plik ściągnięto 3402 raz(y) 250,45 KB

13b.jpg
Plik ściągnięto 3402 raz(y) 288,44 KB

 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

AnnaDo napisał/a:
Chciałabym osiągnąć podobny efekt jak na tych zdjęciach z 50 ale nie wiem czy to realne?

Jak najbardziej - tylko musisz mieć pewność, że nie trafisz plecami w ścianę przy ujęciach, które będziesz chciała uzyskać.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

mozer, nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałeś intencje AnnaDo. Ona chce szerokim kątem uzyskać efekt jak z pięćdziesiątki, taki jak na zdjęciach.
Szerokim kątem to moim zdaniem niemożliwe, bo GO robi się większa nawet przy tej samej przysłonie. Inny jest charakter i zastosowanie zdjęć robionych szerokim kątem niż pięćdziesiątką.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

komor, ale przez szeroki kąt ma na myśli coś rzędu 28?

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2014 19:04 ]
komor, a tak w ogóle ile razy będziemy wałkować temat, że głębia ostrości nie zależy od ogniskowej, jeżeli utrzymamy takie samo wypełnienie kadru? ;)
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

mozer, komorowi chodziło raczej, że GO zależy od odległości od fotografowanego obiektu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Komorowi chodziło o to, że jak zachowamy przysłonę i odległość na którą ostrzymy, to przy szerokim kącie głębia ostrości będzie większa niż przy tele. Nie uzyskamy zatem takiego rozmycia tła, jakie stosunkowo łatwo uzyskać jasną pięćdziesiątką.
Tym bardziej jak ten szeroki kąt będzie miał f/2.8, a jeszcze bardziej tymbardziej :) jeśli będzie f/4.

A o zachowaniu kadru nie ma co gadać, bo to jest mission impossible we wnętrzu.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

komor napisał/a:
A o zachowaniu kadru nie ma co gadać, bo to jest mission impossible we wnętrzu.

Że jak? Jeśli jakiś kadr zrobisz we wnętrzu 50-tką, to co za problem zrobić go np. 28-ką?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

mozer, no kurde. Sądzisz, że koleżanka chce kupić szeroki kąt po to, żeby robić takie same ciasne kadry jakie może zrobić już pięćdziesiątką? W drugą stronę to jest mission-impossible – pięćdziesiątką nie zrobi tego, co zrobi szerszym obiektywem.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

komor, a skąd wiesz, że ma już pięćdziesiątkę?

Ja zrozumiałem, że pytanie brzmi 'czy jak kupię 28, to będę mogła TEŻ robić takie kadry (w sensie GO) jak 50tką'... Może źle zrozumiałem, nie upieram się...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Moje domniemanie wzięło się stąd:
AnnaDo napisał/a:
Chciałabym osiągnąć podobny efekt jak na tych zdjęciach z 50 ale nie wiem czy to realne?


Ale czy zgadzamy się obaj, że odpowiedź na pytanie:
mozer napisał/a:
czy jak kupię 28, to będę mogła TEŻ robić takie kadry (w sensie GO) jak 50tką

brzmi: nie? No, w każdym razie: niezupełnie, bo 28mm nie jest znowu aż tak wiele szersze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 20