Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa/zestaw 2 lamp| 1000/1100zł
Autor Wiadomość
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   Lampa/zestaw 2 lamp| 1000/1100zł

Cześć,

Mam mały problem, zastanawiam sie nad lampa blyskowa do Canona 5D mark II. Chciałbym zeby byla to niezawodna lampa, zeby dawala rade przy dzienny swietle w sloneczne dni. Potrzebuje ją do doswietlania modelki/modela na sesji w plenerze. Oczywiscie potrzebuje rowniez wyzwalaczy radiowych...

Niestety nie mam zbyt pokaznego budzetu :/

Najchetniej kupilbym lampe Canona, ale najwyzszy model jest b drogi. Canon 430EX II jest w dobrej cenie okolo 980zł, tylko czy to dobry wybor? Moc lampy to tylko 43 czyli bardzo malo + chyba nie ma mastera (master jest potrzebny jesli uzywa sie zestawu kilku lamp? dobrze mysle?)

Jest jeszcze Yongnuo 568EX II o mocy 58, z HSS,z Masterem za okolo 700zł i ta lampa mnie kusi, chociaz czytalem, ze jest mniej wytrzymala od canonowskich...tak czy inaczej zbiera rowniez duzo pozytywnych opinii. Gdybym kupil YN568 II za 700zł, moglbym dokupic jeszcze jedna YN tansza aby miec zestaw dwoch lamp. Czy lampka YN za 300zł ma sens? Bedzie wspolpracowala z glowna lampa? Czy jest taka lampa YNtansza ktora by podolala zadaniu? Jesli nie to do YN568 II dokupilbym jakis w miare dobry wyzwalacz radiowy i zestaw akcesoriow typu: maly softbox, uchwyt na statyw do lampy, jakies fajne kolorowe folijki, blendy i statywy mam ;p

Co mi radzicie? To bedzie moja pierwsza lampa. Zamierzam zajmowac sie fotografia juz bardziej na powaznie (na poczatek przygod modowych sesja z modelka typu - new face, z agencji w plenerze)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

macusek, 430EX II nie ma mastera i jest dość słaba, szczególnie jeślibyś chciał skorzystać z opcji HSS.

macusek napisał/a:
Jest jeszcze Yongnuo 568EX II o mocy 58, z HSS,z Masterem za okolo 700zł i ta lampa mnie kusi, chociaz czytalem, ze jest mniej wytrzymala od canonowskich...

Coś za coś – albo cena, albo jakość. Lampy Yongnuo mają i tak bardzo dobry stosunek ceny do jakości, ich obudowa jest całkiem przyzwoita, przy mniejszym budżecie to jest bardzo sensowna propozycja.

macusek napisał/a:
Gdybym kupil YN568 II za 700zł, moglbym dokupic jeszcze jedna YN tansza aby miec zestaw dwoch lamp. Czy lampka YN za 300zł ma sens?

Zależy jaką lampę za 300 zł masz na myśli. Dobrą lampą YN za tę cenę jest YN560II, ale to jest lampa manualna. Co prawda zabawy strobingowe z lampami w plenerze to i tak jest zwykle domena trybu manualnego i ja na Twoim miejscu kupiłbym 2-3 lampy YN560II plus parasolki, statywy i radio, niż droższą lampę z TTL, ale to zależy od Twoich umiejętności i doświadczenia.
Na początek jedna lampa z TTL, radio (ale wtedy niestety też z TTL, więc nie będzie tanio), statyw i parasolka – to byłby dobry start. Decydując się na lampy i radio manualne zaoszczędzasz sporo kasy, co oznacza np. dwie lampy zamiast jednej plus więcej modyfikatorów (lub lepsze).

Poczytaj trochę istniejących już tematów w tym dziale, sporo porad na taki temat już było.
 
 
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Dzieki za odpowiedz ;)

W takim razie, czy rozsadnym rozwiazaniem bedzie kupno: YN-568II + wyzwalacze YN-622 i rozbudowa tego zestawu w przyszlosci o lampe/lampy YN-560II?

Akcesoria tez dokupie do tego zestawu, ale nie sa bardzo drogie wiec o nich nie pisze.

Jezeli chodzi o lampy to glownie zalezy mi na mobilnosci, o prace w plenerze glownie...dlatego lampki speedlight :) nie stac mnie na generator z bateria i glowki. Lamp nie bede raczej uzywal z mysla o zdjeciach studyjnych, poniewaz mam czasami dostep do studia.

-------------------------------------------------------
dopisuje: czy to nie jest glupie? Jedna lampa z HSS a druga bez HSS? nie beda sie zgrywaly prawada? Czy sie myle?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

macusek napisał/a:
W takim razie, czy rozsadnym rozwiazaniem bedzie kupno: YN-568II + wyzwalacze YN-622 i rozbudowa tego zestawu w przyszlosci o lampe/lampy YN-560II?

Jak dla mnie jest to rozsądne.

macusek napisał/a:
Jezeli chodzi o lampy to glownie zalezy mi na mobilnosci, o prace w plenerze glownie...dlatego lampki speedlight

To przetarta i sprawdzona droga, choć wiąże się też z pewnymi ograniczeniami.

macusek napisał/a:
czy to nie jest glupie? Jedna lampa z HSS a druga bez HSS? nie beda sie zgrywaly prawada?

Do 1/160 lub 1/200 (jeśli Twoje 5DII ma dobrą migawkę) będą się zgrywały na pewno. :) W trybie HSS – nie. Jeśli w pełnym słońcu chcesz pracował przy małej głębi ostrości to być może będziesz musiał zastosować filtr(y) ND na obiektywie(ach).
 
 
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Wielkie dzieki za porade :)

Chyba wezme na poczatek YN-568II + wyzwalacze YN-622 + kilka modyfikatorow. Cenowo przekonuje mnie ta opcja... no i lampa ma funkce ktorych bede potrzebowal. Pojawia mi sie w glowie jedynie pytanie, czy ta lampa naprawde jest jakosciowo dobra, czy nic nie szwankuje? Noo ale coz, nie mam do wydania 3 tys zł na system canonowski.

Biore wiec zestaw Yongnuo ;)

Jesli ktos chcialby odradzic mi Yongnuo, chetnie wyslucham co ma do powiedzenia.

Jestem wiec w miare przekonany do YN ale moze mnie jakos zniechecicie? Moze zaproponujecie cos lepszego? jesli cos takiego jest? :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

macusek, a czytałeś wątki, w których jest mowa o tej lampie?
Canon 580 EX II czy Yongnuo YN-568EX
LAMPA YONGNUO YN-568EX E-TTL HSS CANON (coś tu piszą o kompatybilności)
I produkt pokrewny: Yongnuo YN565EX - mini recenzja
 
 
macusek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Dobra bede bral Yongnuo i wyzwalacze ;) thx za porade.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14