Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
NEX 6 czy NEX 7 ?
Autor Wiadomość
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Mała GO...
Tu masz porównanie, powiedzmy ekwiwalentów otworu względnego z punktu widzenia uzyskiwanej GO, porównywane do GO uzyskiwanych na ekwiwalentach ogniskowych standardowego w zamierzchłych czasach formatu 135.
http://2.static.img-dprev...perture0314.png
Stylus 1 to otwór 11, GX10 to 7.6.
Na maksymalnych ogniskowych to da małą GO. Pod warunkiem ostrzenia na małe odległości.
Tu coś napisali o GO z obu tych kompaktów.
http://www.optyczne.pl/26...dsumowanie.html

tu znajdziesz zdjecia na małej GO z obu kompaktów:
http://www.cameralabs.com...ympus_STYLUS_1/

Moim zdaniem do zabaw z GO to oba są słabymi substytutami.

Jeśli chcesz dość płytkich GO w róznych kadrach - a nie tylko na dłuugaśnym tele - to kup bezlusterkowca z hiperzoomem i do niego na początek jedną jasną stałkę.
Proponowałem G5 z 14-140 jako substytut kompaktu (to ekwiwalenty ognsikowych 28-280) oraz do wyboru 20/1.7, 25/1.8, 45/1.8 - z wszystkimi zmieścisz się jako tako budżecie, wszystkie wyśmienite optycznie. Który z nich - Twój wybór, to 45 i okolice 20 mm to są zupełnie inne ogniskowe i inne kadry.



Szanowna Koleżanko, tak jak Ty sobie wykoncypowałaś to nie ma.
Chcesz małego, prawie kieszonkowego wyjazdowca 'no problemo' - wyciągam i strzelam wszystko i to w jotpegach: kupuj Stylusa
Chcesz platformę do różnych zabaw w fotografii - kup coś gdzie obiektyw zmienisz, bo te kompakty to są kompromisy ogromne.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

MACY napisał/a:
Którym z tych aparatów da radę walnąć takie foto? ;-)

Każdym. Warunek jakiej użyjesz przysłony, ogniskowej, albo jak daleko tło będzie za obiektem.
 
 
MACY 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie, rady i informacje,
niektóre wypowiedzi sporo mi dały do myślenia,
ale nadal wybieram między NEX 6 16-50 + 55-210, a RX 10 ;-)
i tylko między tymi dwoma aparatami
(śnił mi się dzisiaj NEX 6, może to znak? hehe... - najbardziej się też ku niemu skłaniam...
Stylus odpada na pewno.)

Zdania wśród fotografów są mocno podzielone, powiedziałabym 50/50.

W RX 10 strasznie denerwuje mnie powolne elektryczne zoomowanie,
nie wiem czy jestem w stanie się do tego przyzwyczaić, do tego rozmiar.

(Chociaż wolałabym nie zmieniać obiektywów w ogóle)
W NEX zawsze można coś sprzedać, kupić lepszy, inny.
Mały rozmiar aparatu bardzo mnie przekonuje,
nawet po dokręceniu 55-210.
Od początku też ciągnie mnie do tego aparatu.
Po chwili użytkowania "dowiem się" jakich obiektywów potrzebuję.

Nie wiem, nie wiem, zostało mi 5 dni na zakup :mrgreen:
Przeglądam już inne obiektywy do tego NEXa... bardziej "uniwersalne"
w dodatku znalazłam super ofertę cenową na necie tego zestawu z dwoma szkłami,
więc jest blisko, coraz bliżej... :lol:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

Rzecz jest jedna:
w NeX6 możesz podpiąć cokolwiek, nawet pokrywkę od weków,
w RX10 - NIC.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

MACY napisał/a:

Zdania wśród fotografów są mocno podzielone, powiedziałabym 50/50.

Trudno się wczuć w Twoją osobę i Twoje priorytety.

MACY napisał/a:
W RX 10 strasznie denerwuje mnie powolne elektryczne zoomowanie,
nie wiem czy jestem w stanie się do tego przyzwyczaić, do tego rozmiar.

Jak do NEXa kupisz małego powerzooma to będziesz miała mały aparat, lecz zumowanie bedzie dalej dość denerwujące. Jak kupisz nie power ale dalej zuma to sumaryczny rozmiar też Cię nie zachwyci. Tzn. dostaniesz dalej pudełko papierosów pn. NEX6, ale ze sterczącą ze środka pokaźną rurą.

MACY napisał/a:
(Chociaż wolałabym nie zmieniać obiektywów w ogóle)

Nikt nie kaze Ci zmieniać. BTW - etap fotografownia wszystkiego co widać w zasadzie szybko mija. Można łazić z jedną dospawaną 20/2.8 lub 30/2.8.

MACY napisał/a:

W NEX zawsze można coś sprzedać, kupić lepszy, inny.:

Cóz, wiele tam ich nie ma... Szczególnie takich co pasują do Twojego podejścia - duuuży zakres coby mieć spokój. Moim zdaniem póki ta koncepcja sie nie zmieni, to kupując NEXa zamiast RX10 zamieniasz jeden kijek na drugi kijek. Do siekierki się nawet nie zbliżając.

MACY napisał/a:
Mały rozmiar aparatu bardzo mnie przekonuje,
nawet po dokręceniu 55-210.

Taak. pewnie... tyle, że z 55-210 on jest... wyraźnie dłuższy od RX10. Pakowność więc żadna. Ergonomia trzymania rury za paczkę papierosów gorsza itede. Z kazdym podobnym obiektywem zreszta jest podobnie, rozmiaru tych 2 stów na długim końcu tu nie przeskoczysz. 18-200 też jest dłuższy od RX10. A wszystkie ciemne że aż strach. W RXie płacisz za dobre światło na bardzo dużym zakresie ogniskowych przy stosunkowo małych wymiarach. Płacisz polskimi złotymi, optyką (cud to nie jest...) oraz rozmiarem matrycy.

MACY napisał/a:

Przeglądam już inne obiektywy do tego NEXa... bardziej "uniwersalne"

Ty weź lepiej poszukaj w miarę dobrych obiektywów.

Oba rozwiązania to są jakieś tam kompromisy. Musisz zdecydować. Ale obawiam się, że na razie Twój proces decyzyjny zamiast uświadomienia sobie owych kompromisów koncentruje sie na oszukiwaniu swych zmysłów koncepcją jaki to NEX z bele czym jest w każdym aspekcie mniejszy, lżejszy i lepsiejszy :-)
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 792
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

Jeśli wybierasz między NEX-em a RX10, to ja bym Ci jednak w pierwszej opcji radził... nadal jakieś micro4/3: albo OMD E-M10 Olympusa, albo GX7 Panasonic-a. Ewentualnie Olympus E-PL5, jeśli możesz żyć bez wizjera. Matryca większa/lepsza niż w RX10, nieco mniejsza niż w NEX. Z Twojego punktu widzenia to nieistotne w praktyce. Istotne jest natomiast to, że RX10 jest kompaktem, czyli jesteś skazana na zacny obiektyw (ekwiwalent dla małego obrazka) 24-200mm F/2.8 i tyle. Natomiast między m4/3 a NEX-ami istotna różnica jest w wyborze obiektywów. Pole manewru jest zdecydowanie większe w m4/3, choć czasem jest drożej. Ale dzięki większemu wyborowi łatwiej jest znaleźć zamienniki w razie potrzeby. No i jednak gabaryty sprzętu wraz z obiektywami mniejsze.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Spróbuj sobie złożyć dwa równorzędne funkcjonalnie zestawy:
-NEX6 +2-3 obiektywy
-któryś m4/3 +2-3 obiektywy
Oczywiście przelicz sobie zakresy ogniskowych jak dla małego obrazka w obu zestawach: NEX x1.5, m4/3 x2; czyli 18mm u NEX-a widzi prawie ten sam kadr co 14mm w m4/3
Następnie porównaj sobie te zestawy pod względem wagi, wymiarów, ceny i wybierz.
A jak uznasz,że nie masz zamiaru się $^&%^*$$% z tym zmienianiem obiektywów, a pieniądze nie grają roli, weź RX10 :razz:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Kwi, 2014   

MACY napisał/a:
ale nadal wybieram między NEX 6 16-50 + 55-210, a RX 10 ;-)
i tylko między tymi dwoma aparatami

Jeśli te dwa, to lepiej zestaw z NEXem. Nie zawsze trzeba będzie brać oba obiektywy, a w razie czego dokupisz stałkę z korzyścią dla jakości zdjęć i mobilności. Tym bardziej, że pierścień ogniskowej w RX10 Cię denerwuje.

A czemu skreśliłaś Stylusa? Nie namawiam, tylko pytam, bo w sumie dobrze spełniał Twoje wymagania...
 
 
MACY 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2014   

muzyk napisał/a:
w NeX6 możesz podpiąć cokolwiek, nawet pokrywkę od weków,

w RX10 - NIC.


:D Exactly.


RB napisał/a:
Oba rozwiązania to są jakieś tam kompromisy. Musisz zdecydować. Ale obawiam się, że na razie Twój proces decyzyjny zamiast uświadomienia sobie owych kompromisów koncentruje sie na oszukiwaniu swych zmysłów koncepcją jaki to NEX z bele czym jest w każdym aspekcie mniejszy, lżejszy i lepsiejszy


No właśnie :-) dokładnie opisaliście rozterki, które mną targają
i tak źle i tak niedobrze. Od początku ciągnie mnie do tego NEXa 6
- jest najmniejszy rozmiarowo i tak sobie myślę,
że może nawet czasem można by wyskoczyć tylko z tym 16-50 w kieszeni, jak wspomniał TS,
RX10 przekonuje mnie swoją uniwersalnością i konkretnym obiektywem,
aż tu nagle dzisiaj... niespodziewanie... pojawił się dodatkowo A6000!

Jar, dziękuję - ale już nie wchodzę w inne modele/firmy niż Sony,
no chyba, że dzisiaj pojawił się ten A6000 - ale to bardziej ulepszenie NEX6,
no właśnie czy ulepszenie?

TS napisał/a:
A czemu skreśliłaś Stylusa? Nie namawiam, tylko pytam, bo w sumie dobrze spełniał Twoje wymagania...


Przekazano mi w sklepach, że na pierścieniu obiektywu nie ma zoomowania,
ale później doczytałam, że można to zmienić w ustawieniach (?) (nie bijcie, ja jestem tylko zwykłym grajkiem...;-)).
Wizualnie jest najpiękniejszy ze wszystkich, porównując testy z nexem i rx10 wyszedł słabiej, a mówiąc prościej, to drogą dedukcji musiałam po kolei
z czegoś rezygnować... ;-)

Gdybym mogła obydwa (albo i te trzy) zabrać do domu i wypróbować,
to już zapewne byłoby po kłopocie.
A tak w poniedziałek/wtorek pewnie zejdę na zawał w którymś ze sklepów fotograficznych
przy wyborze ostatecznym ;-) Nadszedł moment... gdzie żarty się kończą :shock: :zalamany:

[ Dodano: Wto 29 Kwi, 2014 23:00 ]
....iiiiiii JEST! Mam!
Wybór padł na NEX 6 (16-50 + 55-210).
Do ostatnich chwil przy kasie oczywiście wahałam się między nim a RX 10,
ale jako że wcześniej nie miałam prywatnego aparatu z wymiennymi obiektywami
i że "COŚ" od początku przemawiało za tym modelem - jest.

Dzięki wszystkim za pomocne opinie i wskazówki.
Pewnie jeszcze mnóstwo razy będę pisać i pytać...
np. jaki dokupić inny, lepszy obiektyw... ;-)

No to zobaczymy...
Zaczynam! <pstryk>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15