Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 17 Paź, 2009
Zdjecia z filmu - odbitki ciemnia czy drukarka?:)
Autor Wiadomość
wlodekbar 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009   Zdjecia z filmu - odbitki ciemnia czy drukarka?:)

Chcialbym zapytac:

jaka mniej wiecej jest relacja? Jak procentowo sie przedstawia?:

czestosc wykonywania odbitek z filmow w tradycyjnej ciemni - robienie zdjec
"przez komputer" - skanowanie negatywow i drukowanie odbitek na drukarce?:)

Pozdrawiam,

W
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Nie wiem czy dobrze cie zrozumialem?
Czy masz na mysli "tylko" zdjecia z negatywow?
i ile z tego jest robione na papier chemicznie a ile cyfrowo? czy w ogole wszystkie zdjecia?
O to bys musial spyta w labie a i tak nie wiem czy prowadza tego rodzaju statystyki
Ja nie moge ci dac odpowiedzi domniemanej bo rownie dobrze moglbys mnie sie spytac
jaka mniej wiecej jest roznica lisci na drzewach po lewej od drzew po prawej stronie domu
Wydaje mi sie ze najprostszym sposobem byloby wejsc do pierwszego z brzegu sklepu
fotograficznego i spytac sie ile maja na skladzie aparatow analogowych a ile cyfrowych
i mialbys odpowiedz chyba najblizsza prawdy
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

wlodekbar, podejrzewam, że w znakomitej większości współczesnych labów odbitki nawet z negatywów są wykonywane metodą cyfrową... pewnie tylko pasjonaci naświetlają papier tradycyjnymi metodami :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

wlodekbar, piszesz książkę? ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

hijax_pl, masz odpowiedź w stopce.



wlodekbar,
Można się domyślić, ze większość zdjęć nigdy nie poczuje papieru.
Jeżeli odpowiadać na twoje pytanie to jeżeli ktoś wywołuje kliszę a potem skanuje ją żeby wydrukować zdjęcie na drukarce to obiera odrobinę okrężną drogę, chociaż taka droga jak najbardziej jest mozliwa :mrgreen:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

kozidron, hm.. w moim pytaniu zabrakło "kolejną" ;)

Ale wracając do tematu - może chodzi o statystykę? Ja docelowo jednak wywołuję na papier i wkładam do albumu - jakieś takie staroświeckie przyzwyczajenie ;)

Odbitki z kliszy i z JPGa ;) . A myślę o zakupie drukarki foto więc ominę zakłady fotograficzne i będę skanował klisze i drukował ;)
 
 
wlodekbar 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

hijax_pl napisał/a:
wlodekbar, piszesz książkę? ;)


Jasnowidz. Dlatego tak... zakwefiony :) Jeden cymbal, niejaki Peterson, troche mi przeszkadza... Nie, zartuje. Jak widze z filmikow w sieci, sympatyczny facet, a ze sposobu pisania wylazi z niego rzutkosc, wiec niech sobie tlucze te Ekspozycje i Fotografie kreacyjne bez tajemnic. Jak konkurencja, to konkurencja, i basta!. A reszta - tu sie chwale... - odpada. Przynajmniej w przypadku pierwszej z wymienionych w stopce ksiazek.

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2009 22:22 ]
Allan napisał/a:
Nie wiem czy dobrze cie zrozumialem?
Czy masz na mysli "tylko" zdjecia z negatywow?
i ile z tego jest robione na papier chemicznie a ile cyfrowo? czy w ogole wszystkie zdjecia?
O to bys musial spyta w labie a i tak nie wiem czy prowadza tego rodzaju statystyki
Ja nie moge ci dac odpowiedzi domniemanej bo rownie dobrze moglbys mnie sie spytac
jaka mniej wiecej jest roznica lisci na drzewach po lewej od drzew po prawej stronie domu
Wydaje mi sie ze najprostszym sposobem byloby wejsc do pierwszego z brzegu sklepu
fotograficznego i spytac sie ile maja na skladzie aparatow analogowych a ile cyfrowych
i mialbys odpowiedz chyba najblizsza prawdy


Ja o jeden myslnik za duzo do pytania wstawilem; przepraszam :) . Chodzi mi o fotografie tradycyjna: czy wiekszy procent odbitek robimy pod powiekszalnikiem, czy tez czesciej drukujemy.

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2009 22:30 ]
ophiuchus napisał/a:
wlodekbar, podejrzewam, że w znakomitej większości współczesnych labów odbitki nawet z negatywów są wykonywane metodą cyfrową... pewnie tylko pasjonaci naświetlają papier tradycyjnymi metodami :)


Ja tez tak przypuszczam; dziekuje :) .

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2009 22:40 ]
kozidron napisał/a:
hijax_pl, masz odpowiedź w stopce.



wlodekbar,
Można się domyślić, ze większość zdjęć nigdy nie poczuje papieru.
Jeżeli odpowiadać na twoje pytanie to jeżeli ktoś wywołuje kliszę a potem skanuje ją żeby wydrukować zdjęcie na drukarce to obiera odrobinę okrężną drogę, chociaż taka droga jak najbardziej jest mozliwa :mrgreen:


Nooo, chocby prawo inercji :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

wlodekbar, powiększalnikiem ostatnio się bawiłem z 20lat temu. Teraz się gdzieś kurzy w piwnicy u brata. Dlaczego? Bo to stary krokus mono - a mnie porwały slajdy swego czasu ;)
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

jeżeli klisza - tylko powiększalnik.
jeżeli drukarka - to z cyfrówki.
 
 
wlodekbar 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   

hijax_pl napisał/a:
wlodekbar, powiększalnikiem ostatnio się bawiłem z 20lat temu. Teraz się gdzieś kurzy w piwnicy u brata. Dlaczego? Bo to stary krokus mono - a mnie porwały slajdy swego czasu ;)


:)

[ Dodano: Nie 18 Paź, 2009 02:04 ]
ghost napisał/a:
jeżeli klisza - tylko powiększalnik.
jeżeli drukarka - to z cyfrówki.


No modelowo.
I postulatywnie.
Ale chyba jednak duzo osob, co fotografuja na filmie, tez robia odbitki za pomoca drukarek???:)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   

wlodekbar napisał/a:
Dlatego tak... zakwefiony


To z wyprawy w styczniu, przy pogodzie prawie sztormowej ;) na jedna z latarni morskich. Był tak zaje.. wiatr i zimnica, że się człowiek musiał tak zakefić ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

wlodekbar napisał/a:
No modelowo.
I postulatywnie.
Ale chyba jednak duzo osob, co fotografuja na filmie, tez robia odbitki za pomoca drukarek???:)


jakoś mam średnio zaufanie do druku, wszystko płowieje w dość krótkim czasie. Na dodatek kolejne zapewnienia marketingowców na szkoleniach z laminatów odbijają się czkawką jak po czasie zauważa się bladnięcie kolorów nawet przez laminat. Laminaty są coraz lepsze zarówno foliowe jaki i te dodawane do pigmentów, atramentów, tuszy czy czego tam jeszcze. Minie ze dwa lata zanim będzie można powiedzieć czy obecnie za laminowane fotografie nie ugryzie ząb czasu (jakoś nie mam czasu bawić się w lampy UV by przyspieszać proces degradacji kolorów) a wszyscy wiedzą ile może wytrzymać "tradycyjnie" naświetlony papier.
 
 
photoamator
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lis, 2013   

Gdzie mogę wydrukować zdjęcie zrobione "techniką gumy" to oczywiście taki żart :mrgreen:
 
 
marinko 
Nowy


Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 17 Cze, 2014   

Ja też nie mam zaufania do druku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16