Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Sro 16 Gru, 2009
Test aparatu Canon EOS 7D
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Możesz wrzucić fragment kluczowy w wielkości 1:1, przy słońcu oraz gdzieś na niebie, zapisany jako PNG. Utrata barw tonalnych? Co to jest – nie wiem, ale wydaje mi się, że właśnie to nazywamy posteryzacją. Na pewno nie nazywamy tego bandingiem. Na pewno nie przynosi to chluby matrycy, ale inne matryce w tej sytuacji też sprawią problemy, bo to jest ekstremum.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2015   

wczoraj kupiłem canona 7D body z gripem, dwoma aku, i całym wyposażeniem jakie dał producent,
canon 7d z przebiegiem 22tys , od pierwszego właściciela, jak go zobaczyłem to powiedziałem- czy pan go w ogóle używał, nowy sprzęt

kupiłem bez zastanawiania się, tym bardziej że cena była okazyjna

przesiadka z EOS 50D
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2015   

fotodarek, nie zrozumiałem twojego ostatniego wpisu. Co to ma do testu 7D?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 05 Wrz, 2015   

Nic. Kolejny post i tyle :lol:
 
 
leafbytree 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Nie 01 Lis, 2015   

Zastanawiam się nad zakupem obiektywu do 7D, z którym wg Was ten korpus będzie najlepiej współpracował (kwestia AF, ostrości, kolorów):
Canon EF-S 17-55 mm f/2.8
Canon EF 17-40 mm f/4
Sigma 17-50mm f/2.8 ex dc os hsm

Słyszałem, że przy sigmie bywa różnie..czasem BF lub FF?

Nie wiem czy przy tym temacie wypada o to zapytać ;)
 
 
tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Pon 02 Lis, 2015   

Poz 1. > 17-55/2,8
Spełna postawione 3 parametry .
 
 
leafbytree 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pon 02 Lis, 2015   

Rozumiem, a co z tą sigmą? Jest prawie o połowę tańsza..czy też o połowę gorsza..chyba nie, testy wskazują, że jest niby całkiem ok. Nie chciałbym krótko mówiąc 'wtopić'. Nie zależy mi na wznoszeniu się bardzo wysoko w fotografii, ale na solidnych zdjęciach tego co mogę zauważyć (zwłaszcza przyroda i krajobrazy). Później też myślę o makro (Canon 60mm)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Lis, 2015   

leafbytree, pytanie zadajesz w złym miejscu, bo dotyczy obiektywów, a nie aparatu. Zajrzyj do wątku Co zamiast KITA do Canona w dziale Pomagamy w wyborze obiektywu, tam o wszystkich tych obiektywach wałkowane było wielokrotnie.

W skrócie: jak stać Cię, to bierz Canona 17-55/2,8, a jeśli kołderka za krótka, to kupuj Sigmę. Ale polecam w stacjonarnym sklepie, gdzie będziesz mogła przetestować autofocus czy prawidłowo działa.
 
 
leafbytree 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pon 02 Lis, 2015   

Poczytałem, pooglądałem i mam ochotę na Canona..trzeba tylko znaleźć jakiś dobry używany egzemplarz, bo nowy za drogi jak dla mnie :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Lis, 2015   

leafbytree, nowy to już tylko 7D Mark II, a ten temat, w którym piszemy, poświęcony jest pierwszej wersji tego aparatu, z 2009 roku. Obecnie dostępna w sprzedaży wersja II pochodzi z 2014 roku ma swój wątek tu: Canon EOS 7D Mark II - test aparatu.
 
 
leafbytree 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   

Mam pytanko: czy w body 7D (model z 2009) przy poruszaniu nim może być słychać jak 'lekko klekoczą' mocowania wbudowanej lampy błyskowej...słychać jakby coś 'latało' w lampie? Przy otwartej lampie już tego tak nie słychać
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   

W moim egzemplarzu 7D (2009) też coś tam cichutko klekocze, ale minimalnie. Musiałem przytrzymać/pościskać wszystko dookoła (pasek, osłonę p-słoneczną na obiektywie, osłonę wizjera), żeby mieć pewność, że to dochodzi z lampy, a nie skąd inąd. Tam jest zatrzask i sprężynka, które prawdopodobnie przy zamkniętej lampie mają lekki luz.
 
 
leafbytree 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 03 Lis, 2015   

Rozumiem, w tym nabytym przeze mnie klekoczą w lampie te prowadnice metalowe dosyć głośno..hmm, nie wiem czy to powinno być podstawą do reklamacji? A tak przy okazji..jeśli miałbym jeszcze więcej pytań, co do ustawień aparatu itp czy mógłbym liczyć np na rozmowę tel?:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 16