Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 35 mm f/2 IS USM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Kolega chyba spojrzał na cenę wersji z 1990 roku - bez USM i bez IS-a :)

siosio napisał/a:
Przy całościowej ocenie określenie, że Sigma jest tylko "trochę lepsza" wydaje się być po prostu niewłaściwe.


I tu się właśnie nie zgadzamy. Nie musimy się zgadzać. Problem w tym, że to ja piszę testy ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Arek napisał/a:
Kolega chyba spojrzał na cenę wersji z 1990 roku - bez USM i bez IS-a


Za taka cenę to może MM by i IS nie przeszkadzał :mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Zerknąłem na http://www.ceneo.pl/13034800, aczkolwiek nie przeglądałem ofert sklepów bo większość i tak mi nie działa. Jeśli to nie ten model no to sorka :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Ceneo pokiełbasiło w nagłówku. Na zdjęciu i potem w ofertach sklepów jest stara wersja.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Wojmistrz napisał/a:
Zerknąłem na http://www.ceneo.pl/13034800


ceneo może i tak wyszukuje ale jak już wejdziesz powiedzmy na najlepszySklepwPolsceZiso.pl (z twojego linku) to masz starą wersję tego szkła w tej cenie :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

No to odszczekuję poprzednią wypowiedź na temat ceny i tym bardziej polecania go.
 
 
Crystof 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 108
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Sunders, Ceneo - sporo tam jest poniżej 1100zł... tylko, że one nie mają napisu IS USM, tylko po prostu f/2. Czyżby pomyłka w szkłach na Ceneo?
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Crystof, odpowiedź masz już wyżej...są dwie wersje, niska cena = stare szkło.
 
 
sektoid 
Uczestnik
ZEISS maniak


Posty: 92
Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Sunders napisał/a:
...

Za taka cenę to może MM by i IS nie przeszkadzał :mrgreen:


Niemożliwe.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Arek napisał/a:
Kolega chyba spojrzał na cenę wersji z 1990 roku - bez USM i bez IS-a :)

siosio napisał/a:
Przy całościowej ocenie określenie, że Sigma jest tylko "trochę lepsza" wydaje się być po prostu niewłaściwe.


I tu się właśnie nie zgadzamy. Nie musimy się zgadzać. Problem w tym, że to ja piszę testy ;)


No dobra, a jakieś odniesienie do:

W dodatku w teście brakuje bardzo ważnego odniesienia - a mianowicie porównania z rozdzielczością na brzegu FF z 35L. A oba obiektywy są podobnie ostre na brzegu FF i podobnie ostre w centrum. A więc nowy 35 canona może spokojnie zastąpić starą eLkę - jeśli godzimy się na gorsze wykonanie i gorsze światło - za to jednak dostajemy o ponad 2 tysiące mniejszą cenę, stabilizację oraz mniejsze, i lżejsze szkło, czyż nie jest tak?
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

Witam ponownie wszystkich. Sytuacja zmieniała się znacznie, bo cena osiągnęła kowtę ok. 2,1 tys zł. Jeden z poważnych argumentów przeciw odpadł. Czy ktoś z forumowiczów zakupił ten obiektyw?
 
 
Robas 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Kilka dni temu cena w mm spadła do 1999 zł. Poszedłem do sklepu, na stanie była delikatnie pokryta kurzem jedna sztuka. Właściwie to nie dziwne, bo na tabliczce widniała cena z okresu premiery tego obiektywu. Poprosiłem sprzedawcę aby potwierdził nową cenę. Ten z niedowierzaniem kilka razy sprawdzał na dwóch komputerach i w końcu potwierdził. Od środy stałem się szczęśliwym posiadaczem trzydziestki piątki :grin:
Po pierwszych pstrykach widzę, że jest mały BF. Niestety, mój 60D nie posiada mikrokalibracji, więc znowu czeka mnie wizyta na Żytniej. Jeżeli chodzi o ostrość to na pełnym otworze jest dobrze, po delikatnym przymknięciu jest bardzo dobrze. Miłym dodatkiem jest stabilizacja. Fotografując w dobrym świetle czas ekspozycji jest na tyle krótki, że można ją spokojnie wyłączyć. Stabilizacja pracuje bezgłośnie. To chyba tyle pierwszych wrażeń tak na szybko :cool:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

1999 zł? :roll:

Hmm, ale co w tym dziwnego, że taka cena?
Za Odrą w sklepach nieco poniżej 500 euro można dostać od dłuższego czasu.
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

To jest spadek o 30%, nieźle. Szkoda, że w innych obiektywach nie ma takich...
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

mir napisał/a:
To jest spadek o 30%, nieźle. Szkoda, że w innych obiektywach nie ma takich...


Jak to nie ma, Canon EF-S 17-85 f/4.0-5.6 IS USM , co prawda dopiero 10 lat po premierze, ale kosztuje obecnie ok.1/3 początkowej ceny :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14