Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 21 Lip, 2014
Aparat do kieszeni. W góry i do krajobrazów. 2000 zł
Autor Wiadomość
pierwszyraz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   Aparat do kieszeni. W góry i do krajobrazów. 2000 zł

Witam szukam aparatu do fotografowania krajobrazow .Generalnie gory,stoki, czasami jakies zabytki.Generalnie chodzi chyba o szeroki obiektyw i dobry zoom.
Cena jaka chcialbym przeznaczyc to 2000 zl, uzywki wchodza w gre.
Fajnie tez gdyby mial gps,ale jest to zbedny gadzet.
Gabaryty maja znaczenie.
Idealnym wyborem bylby fuji x10 gdyby nie jego zoom optyczny ktory jest tylko czterokrotny.
Wydaje mi sie ze 12x bylby w sam raz.<cyfrowa stabilizacja obrazu chyba bedzie potrzebna>
Jestem poczatkujacy w fotografowaniu,nie mam zamiaru robic tego zawodo.zaczynam moja podroz po swiecie,zdjecia beda moimi pamiatkami na stare lata,ale chcialbym rowniez sie nimi pochwalic.
Wole wydac teraz troche kasy i miec sprzet przynajmniej na kilka lat.
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 21 Lip, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 790
Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

Nikon P7800?
Olympus Stylus1?
Akurat mam dość podobny profil fotograficznych zainteresowań co Ty. Z tym, że aktualnie nie używam kompaktu, tylko bezlusterkowca z 2 obiektywami.
Rada: o ile nie potrzebujesz fotografować z dużym zbliżeniem drobnej fauny, to nie idź w ultrazooma, bo stracisz na innych aspektach funkcjonalności aparatu i jakości zdjęć. Ekwiwalent 200mm w tym Nikonie będzie na pewno za mały na ptaki (których i tak w warunkach turystycznych nie sfotografujesz dobrze), ale na większą faunę czasem wystarczy. Do zbliżeń detali architektury czy odległych elementów krajobrazu będzie więcej niż wystarczający.
Pozdrawiam
-J.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 21 Lip, 2014   

pierwszyraz napisał/a:
Generalnie chodzi chyba o szeroki obiektyw i dobry zoom

Te dwie cechy rzadko chodzą w parze. A jak jeszcze ma być dobra jakość, to jeszcze rzadziej. Jak doradza Jar, zrezygnuj z dużego zooma to zyskasz w pozostałych aspektach.
 
 
pierwszyraz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

Nikon p7800 chyba bedzie w takim razie najlepsza opcja.
Nawet fuji x10 wypada przy nim troche slabo.
Jest od niego troche wiekszy,ale chyba nie bedzie wiekszych problemow z jego noszeniem.< po gorach na prawde sporo duzo chodze>
Dzieki za pomoc,
Jezeli komus przyszlaby jeszcze jakas opcja to prosze dac znac.
Kupowal aparat bede za 2 tygodnie gdy bede juz w Polsce.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

Zoom większy niż 4x przydaje się niezwykle rzadko, choćby ze względu na jasność i jakość zdjęć. lepiej mieć dwa zoomy 3x. Krótki odpowiednik 24-70 i długi 70-200. Najlepiej do tego jasne, choć wiem ze są kosztowne, to dają naprawdę świetny obraz - wcale albo niewiele ustępujący stałkom. Te "budżetowe" wersje są nieco gorsze i ciemniejsze. Ale i tak dają o niebo lepszy obrazek niż megazoomy.
 
 
pierwszyraz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 22 Lip, 2014   

Wiem wlasnie dzisiaj zostalem poinformowany ze 4x zoom na pewno mi wystarczy.Rozmawialem troche z wlasnie takim podroznikiem.Tylko ze on uzywa lustrzanke.
Sklaniam sie w takim razie do kupna fuji x20 lub Sony Cyber-shot DSC-RX100.
W testach jak i roznych porownywarkach fuji x20 wygrywa.
Min. innymi czujnikami ostrosci 255 fuju 25 sony.
Fuji ma tez szybszy czas czas otwarcia migawki,optyczny wizjer i mozliwosc podlaczenia zewnetrznej lampy blyskowej.
Za sonym jest wieksza ilosc megapikseli 20.2vs 12 lecz z tego co czytalem na forum nie mozna sie tym kierowac przy zakupie aparatu.
Wyzsza maksymalna swiatloczulosc 25600vs 12800 dla sonego.
Dwukrotnie wieksza matryca 8.8x13.2 vs 6.6x8.8 dla sonego.
1.5 raza wieksza gestosc pikseli
2.67 raza mniejsza objetosc no i szerszy otwor przy minimalnej ogniskowej 1.8 vs 2.
DO tego soniak jest o wiele mniejszy, tzn bez trudu miesci sie do kieszenie w spodniach.
Tak wiec teraz rozwazam te dwa aparaty i o wiele bardziej ciagnie mnie w strone fuji.
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Sro 23 Lip, 2014   

Możesz jeszcze rozważyć :

http://versus.com/pl/pana...vs-fujifilm-x20

B.dużą czułością iso się nie kieruj bo i tak będzie w każdym aparacie bezużyteczne (widoczna kasza)
 
 
zbig75 
Rozmowny



Pomógł: 11 razy
Posty: 234
Skąd: Stamford
Wysłany: Sro 23 Lip, 2014   

pierwszyraz napisał/a:
Cena jaka chcialbym przeznaczyc to 2000 zl, uzywki wchodza w gre.

pierwszyraz napisał/a:
Generalnie chodzi chyba o szeroki obiektyw i dobry zoom.

Gdybyś zakres zoom (28-300mm) zdecydował podzielić na dwa obiektywy to w kwocie do 2000zł mógłbyś zastanowić się nad : http://www.ceneo.pl/19829844
- jedna wada , do kieszeni się raczej nie zmieści.
 
 
pierwszyraz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

Ten olympus raczej odpada,rzecz w tym ze nie chce sie bawic z obiektywami gdyz i tak na nich sie nie znam.
Orientuje sie ktos moze czy jest mozliwosc kupna gps-u do fuji x 20?
Przeszukiwalem fora i na nic nie moglem trafic;/
Fuji x 20 to chyba bedzie moj wybor, lecz ciagle mysle rozwazam tego soniaka rx100
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

Fuji X-20 to fajny aparat, mimo mniejszej matrycy daje niewiele gorsze obrazki niż soniak na wysokich czułościach. Z obu będziesz zadowolony albo niezadowolony w równym stopniu. Kup to co ci się bardziej spodoba. Na pewno bezlusterkowiec fuji, olympus czy sony da lepsze zdjęcia - ale wiąże się to z zabawą z wymienną optyką .
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 790
Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

To co niżej napiszę, to moja subiektywna opinia, ale czuję się władny doradzać bo sam fotografuję turystycznie. Otóż mimo wszystko wybrałbym aparat, który ma jednak jakieś tam dłuższe tele niż te 100-120mm (w przeliczeniu na format małoobrazkowy). Wprawdzie korzysta się z niego bardzo rzadko, ale jednak. Większość wynalazków typu hiperzoom to już jest duży kompromis/katastrofa i moim zdaniem nie warto. Ale czasem te 140 czy 200mm (to jest przeważnie górny pułap tego, co dają zaawansowane kompakty z przyzwoitą optyką i nie za mała matrycą) przydaje się w terenie -raz na ileś tam fotograficznych okazji. O ile przypadkowe faunistyczne spotkania nie muszą być Twoim priorytetem (zresztą tylko sporadycznie dają realne możliwości foto), to przy robieniu fotek krajobrazowo-pamiątkowych w otwartym terenie zdarza się czasem odległy ciekawy obiekt, wyraźnie widoczny gołym okiem (bo dobre warunki atmosferyczne/mała odległość/spore gabaryty), ale na tyle odległy, że w kadrze z typowego aparatu z tele nie przekraczającym 100mm wyjdzie zupełnie nieciekawie z racji za małej skali. A podejść się nie da. Coś tam można ugrać kadrując potem zdjęcie, ale przeważnie efekty są mizerne (*). Wtedy dłuższe tele jest zbawienne.
Tak się składa, że moją pierwszą cyfrówką był kompakt z obiektywem do ok. 135mm na tele (Sony V1). Stosowałem też do niego nasadkę-telekonwerter, dający odpowiednik ok. 270mm. Mimo kłopotów z nakręcaniem tego dodatku, zrobiłem nim w swoim czasie całkiem sporo zdjęć.
Dlatego ja osobiście wybrałbym w Twojej sytuacji tego P7800, właśnie ze względu na zakres ogniskowych 28-200. Ale to jest jedynie mój wybór. Jeśli np. jesteś zdecydowanym fanem szerokiego kąta, to fakt,że jakiś konkurencyjny model zaczyna się np. od 24 czy 25mm na szerokim, może być ważniejszy i nic mi do tego.
Pozdrawiam
-J.
(*) P.S. Znajomego kiedyś żmija ukąsiła, wypadki chodzą po ludziach. Pół roku później wędrując z grupą po Bieszczadach wypatrzyłem 2 splecione sztuki kotłujące się w pięknym tańcu godowym. Mimo trudnych warunków terenowych (nie mogłem podejść bez niemal pewnego zjechania na tyłku na tę parkę) cyknąłem jakąś tam fotkę i po mocnym wykadrowaniu przesłałem wspomnianemu koledze z dedykacją:"Masz tu [...], będą młode". Zdjęcie jako zdjęcie było niestety b. marne, ale gdybym zamiast tych 135mm miał owe Nikonowe 200mm, to wyszłoby doskonałe...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

pierwszyraz napisał/a:
czy jest mozliwosc kupna gps-u do fuji x 20?

wejdź sobie na stronę fuji. Są modele które mają GPS wbudowany.
 
 
pierwszyraz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Szczerze dziękuje wszystkim za pomoc i na pewno skorzystam ze wszystkich waszych rad. Tak wiec fuji x 20 vs nikon p7800 gdy podejmę decyzje dam wam od razu znać i prześle zdjęcia nabytym aparatem. We wrześniu jadę wlasnie w Tatry, Kasprowy, morskie oko. Świetne krajobrazy do których sie wraca i ktore rownież chciałoby sie utrwalić na zdjęciach z dobra jakością :) czas do kupna tego kompaktu jeszcze jest. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17