Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotograficzna drukarka A3 mono
Autor Wiadomość
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Wojmistrz, jest na rynku trochę drukarek kolorowych, które dobrze drukują b/w, bo mają kilka czarnych atramentów. Ja też nie rozumiem o co Ci chodzi...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

To co proponuje Moronica to raczej jak Mercedes i do tego tuning Brabusa, a nie fotel inwalidzki. Jeśli coś takiego Cię nie zadowala to raczej nic Cię nie zadowoli.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Więc dla wszystkich kombinujących:
NIE MOŻE TO BYĆ DRUKARKA KOLOROWA.
Zostałem poproszony o znalezienie i kupienie drukarki "czarno-białej" do zdjęć. Oczywiście sobie zażartowałem, że nie dowożą białego tuszu :D , ale koniec końców i tak chodzi o to, że ma to być drukarka mono/monochromatyczna. Ma być szybka, ekonomiczna i mieścić się na biurku obok komputera (więc plotery odpadają). Ma drukować minimum 200-300 A3 dziennie :zalamany: . Ja nie wnikam po co tyle tego i czy to nie aby pierwszy zachwyt, bo mi osobiście wystarcza jak A3 wydrukuję 20 zdjęć w tygodniu (pomijam zamówienia), a i tak po roku nie ma na to miejsca w domu. Nie znalazłem takiej drukarki, dlatego temat na razie sobie odpuszczam, bo niestety wszystkie systemy CISS itp nie wchodzą w grę.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Wojmistrz, zrozum wreszcie, ze drukarki na tusz same w sobie nie sa ani kolorowe ani czarno-biale
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Wiem jak działają drukarki, naprawiałem je w Polsce przez 15 lat, ale jak już pisałem - to nie dla mnie. Drukarka musi mieć gwarancję i nie może jej stracić z powodu np używania nieautoryzowanych materiałów eksploatacyjnych.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

no to przeciez Epson ma trzy (nawet cztery bo maja jakis dodatkowy wariant z polyskiem zdaje sie) odcienie czerni/szarosci, zawsze to o niebo lepsze od jednego

swoja droga z tego wynika, ze gwarancji nie tracisz przez sam fakt uzywania kompatybilnych kartridzy innego producenta, tylko to producent musi wykazac, ze usterka wlasnie tym zostala spowodowana. jesli wynikla z czego innego to gwarancja pozostaje wazna www.stinkyinkshop.co.uk/b...inter-warranty/
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Wojmistrz, kup po prostu jakiegos prostego, klasycznego lasera i bedzie czarno-biała. A ze jakość nie ta? No cóż... Widac, że wazniejsza od jakości jest niemozliwosc użycia koloru :???:

Ja bym kupił jakiegos epsona z k3 i odpowiednie atramenty tam zapodał (to znaczy tylko 4 tusze b&w oryginalne włożył i zostawił puste miejsca na cmykowe). I się nie szczypał ani cudaczył jak zblazowana księżniczka.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Laser już ma i jakość mu nie odpowiada, dlatego chce atramentówkę, połyskliwy papier itd.
Ja od wielu lat unikam Epsona jak ognia, chyba, że coś w głowicach piezoelektrycznych się zmieniło (raczej podejrzewam, że na gorsze i pewnie jeszcze łatwiej je uszkodzić), chociaż sam rozważam zakup L1800 i lania do niej tylko z oryginalnych butelek. Pewnie już bym ją kupił, gdyby była dostępna na zachodzie europy.
Tak czy inaczej, chodziło mi o to, czy może czegoś nie przegapiłem na rynku. Dzięki za pomoc :)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Ja od wielu lat unikam Epsona jak ognia, chyba, że coś w głowicach piezoelektrycznych się zmieniło (raczej podejrzewam, że na gorsze i pewnie jeszcze łatwiej je uszkodzić), chociaż sam rozważam zakup L1800 i lania do niej tylko z oryginalnych butelek. Pewnie już bym ją kupił, gdyby była dostępna na zachodzie europy.


Wojmistrz, to skoro je serwisowałeś, to powinieneś wiedzieć, że 2 lata w tej branży to przełom, unikanie wiodącej marki w tym segmencie jest dość osobliwe :wink:

Ja bym zrobił jak radzi hijax_pl.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Przestałem 8 lat temu, ale o przełomach mowy nie ma. Wymyślenie kolejnej receptury tuszu, zwiększenie powierzchni i ilości dysz, czy dołożenie kolejnych pojemników to nie przełom technologiczny. Materiały do budowy głowic nie są trwalsze, a tusze schną jak dawniej.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Ja od wielu lat unikam Epsona jak ognia

jeju no to nie jedyna marka na rynku z kilkoma czarno-szarymi kartridzami, jest jeszcze canon i pewnie kilku innych
http://www.canon.co.uk/Fo...O-10/index.aspx

wreszcie pogooglasz czy dalej bedziesz krecil nosem?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

moronica, spoko, ja na brak drukarek raczej nie narzekam, jedynie muszę wymienić spracowanego Canon iX4000 na kolejną budżetówkę. Możliwe, że zastąpię go innym staruszkiem Pro9500, dlatego rozważam L1800.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Materiały do budowy głowic nie są trwalsze, a tusze schną jak dawniej.


materiały do produkcji głowic są trwalsze i to z roku na rok, tylko świadome obliczanie produktu na dany okres powoduje uzycie takich a nie innych materiałów a firma epson nie różni się niczym od innych firm, temat ten nie dotyczy maszyn profesjonalnych i wyczynowych.
Tusze nie schną jak dawniej, poza tym wszystko idzie w kierunku "eco", nie mówie już o pigmentach robionych na "bazie kukurydzy" ale o takich które w końcu nie szkodzą środowisku i maja podwyzszoną trwałość.

Wojmistrz, twoje uprzedzenie do epsona przypomina uparcie nie stosowanie jakiejś tam pasty, bo nie lubi się koncernu produkującej ją.

Reasumując, zrobiłbym dokładnie jak radził hijax_pl.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

kozidron, z tego tematu już powstały dwa.
Jeden to drukarka dla znajomego - ten temat całkowicie odpuszczam. Nie zarobię na tym, a będę co kilka dni dostawał telefony "co zrobić bo to, bo tamto".
I temat drugi - moje uprzedzenie do Epsona. Uprzedzenie mam, bo drgające kryształki uwielbiały się sypać na nieoryginalnych atramentach lub pozostawione np na wakacje, niezależnie czy to w drukarkach za 100zł czy za 10000zł. Możliwe, że coś drgnęło i mam nadzieję, że modele z ciss na pokładzie nie mają takich problemów. Jeszcze się zastanawiam nad modelem kolejnej drukarki i wcale Epsona nie skreślam z listy. Raczej górę bierze czynnik ekonomiczny, wszakże przydała by się plujka A2 na stanie, a R3880 jest tylko trochę droższe od L1800, a jest różnica między UltraChrome K3, a tym który dają do L1800. Niestety w cenie też :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14