Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon ef-s 10-22 mm - upadek
Autor Wiadomość
jajaja 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   Canon ef-s 10-22 mm - upadek

Jakiś czas temu miałem wypadek z obiektywem Canona ef-s 10-22. Przewróciłem się nad rzeką i lekko uderzyłem obiektywem o taki duży głaz.

Generalnie wszystko jest ok, ale czym większa ogniskowa tym widać większą nieostrość po lewej stronie kadru. Najlepiej widać to na 22 mm, na 10 mm jest dobrze. Da się z tym żyć, na odbitce małej na pewno tego nie widać ale widzę to na komputerze i mnie to drażni trochę.

Pytanie mam dwa, czy ktoś miał podobną usterkę (niekoniecznie w tym modelu) i czy z powodzeniem została ona usunięta w serwisie? i jaki może być orientacyjny koszt naprawy? Choc bardziej chodzi mi o pierwsze pytanie.

Bo obawy mam też dwie, pierwsza to taka że dużo zapłacę a druga że pomimo że dużo zapłacę to nie zobaczę efektów naprawy i że wmówią mi że jest naprawione (albo ze nie widza problemu) :) mam takie obawy po przeczytaniu opinii o serwisie canona
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 05 Lut, 2014   

Do serwisu z nim i pytać. Nie ma rady (byłbyś przejazdem w Hamburgu... to znam bdb serwis :wink: ).
Niech sprawdzą - to też kosztuje.
Albo od razu, po przedstawieniu co się stało - powiedzą, czy warto naprawiać, czy kosz na śmieci.
 
 
jajaja 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

No cóż po roku zdecydowałem się wysłać obiektyw do serwisu na żytnią. Łudziłem się że będzie super, że opinie w necie to przesada...

Z wielką chęcią obiektyw przyjęli, dość szybko "naprawili" i odesłali. Bałem się że nawet do niego nie zajrzeli ale za przednią soczewką był duży paproch który zniknął więc byłem pewny że coś tam w nim musieli grzebać.

Lewa strona obiektywu trochę się poprawiła ale... zepsuli znowu dół... Odsyłam więc na gwarancję, obiektyw przyjęli naprawili i odesłali, dół się poprawił, ale ogólnie spodziewałem się lepszych efektów.
Nie chce mi się wysyłać trzeci raz, bo generalnie jest ok ale nie jest to to co było przed upadkiem.

I to co mi się rzuciło w oczy to to że słabo tam dbają o czystość. Choć na stronie chwalą się komorami bezpyłowymi to po odesłanym obiektywie tego nie widać. Za pierwszym razem na tylnej soczewce było trochę paproszków, za drugim razem przednia soczewka wyglądała jak by ktoś napluł i wytarł podkoszulkiem plus pełno białych pyłków... dodatkowo tak był złożony że guma od pierscienia ostrosci lekko odlazila sam musialem ja wcisnac. A ja w domu chucham na niego i dmucham choć bez przesady.

Generalnie mam bardzo mieszane uczucia czy było to warte te 400zł. Łudziłem się że za taką kasę dostane obiektyw jak ze sklepu a tu ........

I chyba nie jestem jedyny, tu bardzo podobna opinie w podobnej usterce
https://pl-pl.facebook.com/senkowski/activity/10152522837072241
 
 
krzysztoff77 
Bywalec


Posty: 179
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

Cenna uwaga. W takim fachu dbanie o czystość powierzonego sprzętu to powinno być serwisowe abecadło. Należałoby się tego spodziewać po ludziach reprezentujących bądź co bądź poważną firmę. Moim zdaniem zostawianie takiego syfu na szkle do dyskwalifikacja.
 
 
nemos_22 
Bywalec


Posty: 149
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

potwierdzam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14