Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 04 Sty, 2014
Bezlustrowiec za 2000 zł
Autor Wiadomość
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 14 Sie, 2014   

ness napisał/a:
Jak pisałam wyżej - około 1500 zł

Może jeszcze powtórzę, ciągnie mnie do bezluster ze względu na możliwości ale chyba na moje potrzeby wystarczy sensowny kompakt. Chociaż takowy za taką cenę pewnie jeszcze nie powstał.

Ależ są: Panas LX-7 (bez wizjera) lub Canon G15 (z wizjerem) są sensowne i mieszczą się w cenie :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Analizator 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 70
Wysłany: Czw 14 Sie, 2014   

TomPL2 napisał/a:
ness napisał/a:
Jak pisałam wyżej - około 1500 zł

Może jeszcze powtórzę, ciągnie mnie do bezluster ze względu na możliwości ale chyba na moje potrzeby wystarczy sensowny kompakt. Chociaż takowy za taką cenę pewnie jeszcze nie powstał.

Ależ są: Panas LX-7 (bez wizjera) lub Canon G15 (z wizjerem) są sensowne i mieszczą się w cenie :)


Też zacne, choć Canon to cegła. A ten wizjer to dziurka od klucza w dodatku z błędem paralaksy, bo nie patrzy przez obiektyw.

Ale główny problem w tym że ani Panasonic, ani Canon nie uzględnią w Polsce gwarancji na sprzęt kupiony w USA. A Olymus uwzględni.

Przy takiej cenie (300$, czyli jakieś może 950 zł) zostaje 550 zł z budżetu do dyspozycji. Można sobie to zostawić na podróż po USA, a można coś dokupić do XZ-2. To zaawansowany kompakt i oferuje praktycznie większość możliwości olkowych bezlusterkowców, na przykład:
- bezprzewodową kontrolę lamp zewnętrznych (także wielu lamp, łączonych w grupy) - dużych FL-36R czy FL-50R bym nie sugerował, bo gabaryty większe od samego aparatu, ale taką FL-300R która się w kieszeni zmieści, a w USA stoi za 136$ to czemu nie (liczba przewodnia 24) - i nadal się to w budżecie mieści, albo tanią FL-14 (ale bez opcji pracy bezprzewodowej)
- do XZ-2 można przypiąć zacne elektroniczn wizjery - VF-2, VF-3, VF-4 (ceny nowych są za drogie, ale niektórzy sprzedają używane gdy kupują bezlusterkowca z wbudowanym EVF)
- obudowę podwodną PT-054 (nietania), która umożliwi nurkowanie do 40m głębokości, a przyda się także tam gdzie piach, pył, błoto, do sportów wodnych (jest rewelacyjnie wykonana i każdy przycisk i kółko ma przeniesienie na obudowę) - sam miałem taką do XZ-1
- tuleję/adapter do filtrów 52mm (najlepiej wychodzi tuleja Minolty, cenowo kupiłem do XZ-1 kiedyś za 18 zł) plus filtr polaryzacyjny 52mm (przyda się na wakacjach)
 
 
ness 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 14 Sie, 2014   

Powiedzmy, że jak kupie aparat teraz we wrześniu to do końca roku, jeśli się z nim coś stanie mam bezproblemową możliwość oddania go na gwarancje w stanach, a potem najwyżej wyśle go do rodziny, żeby wszytko załatwili. Więc polska gwarancja nie jest jakimś wielkim wyznacznikiem. Na niektórych aparatach nie ma żadnej różnicy cenowej, to jak się zdecyduje na coś w 100% i ceny będą porównywalne, kupie u nas.

Musze porządnie przysiąść do czytania testów a w międzyczasie dziękuję za każde uwagi i dyskusję na temat rożnych modeli, bardzo mi to ułatwia sprawę.

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2014 17:06 ]
+ ze względu na te różnice w cenach, promocje w USA itd, powiedzmy ze mój budżet to 1500-2000zł (myślę ze wybiorę z 3 aparaty i zobaczę na miejscu co się opłaca kupić)

Ciągle nie dają mi spokoju te bezlusterkowce. Czy to jest tak, że nawet jeśli bym na razie nie zmieniła obiektywu kitowego to bezlusterkowiec (1500-2000zł) będzie miał porównywalną jakość zdjęć do kompaktu w takiej samej cenie?
 
 
DariuszG 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014   Bezlusterkowiec do 1800zł

Witam, jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o fotografię, zastanawiam się nad zakupem jakiegoś bezlusterkowca z osprzętem. Sprzęt chciałbym skredytować więc jest konieczność zakupu w sklepie stacjonarnym. Po wstępnych oględzinach w lokalnych sklepach zaproponowano mi:


Olympus Pen E-PL5 + 14-42 mm + 40-150 mm

Sony NEX-3NY + 16-50 mm + 55-210 mm

Sony Alpha a5000 (ILCE-5000L) + 16-50 mm +20mm

SONY NEX 5RLW +16-50mm



Co sądzicie o tych modelach? Może macie jakieś inne propozycje?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

DariuszG, scaliłem Twoje pytanie do istniejącego już wątku w zakresie do 2000 zł, bo naprawdę trudno każdemu osobno doradzać z dokładnością do 200 zł. Poczytaj ze 2-3 ostatnie strony tego wątku, może ktoś jeszcze coś napisze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15