Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem ze statywem VANGUARD Alta Pro 263AT
Autor Wiadomość
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   Problem ze statywem VANGUARD Alta Pro 263AT

Po dwóch latach użytkowania pojawiły się luzy i nogi zaczęły mi latać w tym jakże wspaniałym statywie.
I może pytanie wyda się naiwne ale za cholerę nie mam pojęcia jak te nogi się dokręca :shock:

Ma ktoś z Was może ten statyw lub tej firmy i wie jak to zrobić?
Tutaj fotka ilustrująca jak łączenie nóg z kolumną wygląda.
http://www.google.co.uk/i...w=1920&bih=1089
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

Nie mam.

Pewnie z dołu się rozkręca ten trójkąt z mocowaniem nóg i dziurą na kolumnę (i dzieli na część górną i dolną).
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

dcs, szacunek, miałeś racje.
Rozkręciłem ten trójkąt i taki obraz się ukazał

http://www.fotosik.pl/pok...9e9e735113.html

Masz pomysł co teraz zrobić by te nogi nie latały?

Na chłopski rozum to bym coś tam włożył by tarcie było większe.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

90s, Te panewki/? - http://pl.wikipedia.org/w..._%28technika%29 / to część trójkąta czy są luźno?
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

dcs, luźno
pierścienie mają rowek, w środku nich jest trzpień który łączy się z nogami.
Co ciekawe ten trzpień też się kręci niezależnie od nóg tak samo pierścienie pracują osobno.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

Zaraz,
ale blokada nóg jest pod przyciskiem na nodze...

Co ci lata: nogi się rozjeżdżają, czy wzdłuż osi mocującej nogi?

Może problemem jest tylko mocne skręcenie tego trójkąta. -wtedy te otwarte pierścienie bardziej się zaciskają. (nie skręć gwintów :wink: )
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

Cytat:
Zaraz,
ale blokada nóg jest pod przyciskiem na nodze...

tak

dokładnie, nogi rozjeżdżają się na boki,a jak podnoszę statyw to uderzają o siebie,
Trójkąt był bardzo mocno skręcony.

fatalnie mi się teraz go ustawia bo każda noga żyje własnym życiem
mocowanie sekcji nóg jest na zaciski.

z tyłu nogi przy przycisku jest śrubka odkręciłem ją też ale nic to nie dało.
Przyciski mają nity do nogi więc ich też się wyjąć nie da.

tak samo te pierścienie są tak osadzone że również wyjęcie nóg z trójkąta nie jest możliwe.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

90s,
niestety opis twój nie pozwala mi wyobrazić jak to działa.

Tam może jakiś sworzeń http://commons.wikimedia....eyUnMounted.png nie trafia na miejsce.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

Czy tu czasem coś nie pękło?

 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

Sworzeń (blokada) może nie trafiać na miejsce, bo właśnie te pierścienie się obróciły,
a powinny być w określonym położeniu.
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

komor, dcs,
Ok spróbuje jeszcze raz opisać
to zdjęcie pokazuje pierścień w środku jest trzpień (sworzeń) który jest przymocowany z nogą.
to co strzałka pokazuje jest na każdym z pierścieni a raczej opasek.

ten sworzeń to osobnym elementem a nie stałą częścią nogi, bo nim też można pokręcić nie ruszając nogą.
opaskami też można kręcić stąd ta szpara jest widoczna na jednym a na innych już nie.

Ogólnie wziąłem i rozwarłem trochę te opaski i dwie nogi zaczęły chodzić ciężej, choć coś czuje że to kwestia kilku rozstawień i znowu będą latać. Natomiast ostatnia lata jak latała.


tak się zastanawiam czy przypadkiem nie włożyć czegoś co będzie dociskać cały ten układ.
Tylko pytanie co?
papier pewnie się szybko rozsypie taśma może zblokować nogi na amen.

Mogę porobić inne zdjęcia jak Wam to coś pomoże, ale wygląda na to że tych nóg się nie dokręca.
Jak zaczną latać to już trzeba kombinować

[ Dodano: Pon 18 Sie, 2014 13:22 ]
dcs napisał/a:
Sworzeń (blokada) może nie trafiać na miejsce, bo właśnie te pierścienie się obróciły,
a powinny być w określonym położeniu.


ok spróbuje zmienić jego położenie

[ Dodano: Pon 18 Sie, 2014 13:34 ]
Właśnie sobie przypomniałem że ten statyw ma lifetime warranty
co ciekawe sprawdziłem w historii zamówień na Amazonie i owy wpis znikł z opisu produktu.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

Te srebrne przyciski na lewej nóg muszą być z czymś sprzężone (połączone) i przy wyciśniętym blokować obrót nogi względem osi. Musi to mieć cztery zaskoki (ząbki): złożony, 25°, 50°, 80°. Musisz to znaleźć -tam pewnie tkwi problem.

Śruba o której pisałeś pewnie jest do regulacji stopnia docisku tej blokady nogi (może dokręciłeś ją przy nieodpowiednim kącie wychyłu nogi -nie trafiła gdzie powinna)
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

dcs, Dziękuje za zaangażowanie.

Przycisk i skok chodzą prawidłowo. I chyba wiem co tak wprowadziło Cię w błąd w moich opisach.
Nogi nie rozjeżdżająca się tylko składają samoczynnie. Tzn chodzą bez oporu co mnie irytuje przy rozkładaniu.

Jeszcze raz sorrki za złe dobranie słowa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14