Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Yongnuo YN560 - mini recenzja
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Komor - a zapodaj mi taki system który "nie jest nowoczesny" i nie ma obiektywów z własnym napędem?

Ja tam nie wiem, ale ponoć te DC Pentaksa to bywają wolniejsze od śrubokrętowych, więc z tą nowoczesnością bym nie przesadzał… :) Moja wycieczka osobista w Twoją stronę była przeciwwagą do Twojej tezy, jakoby brak problemów z AF w obiektywach firm trzecich to była jakaś specjalna zasługa Pentaksa. Moim zdaniem jeśli rzeczywiście tak jest, to właśnie z powodu prostoty i braku zaawansowania. Nowoczesne ultradźwiękowce Canona czy Nikona to coś więcej niż tylko sterowanie z puszki. Zresztą widać to po różnicach osiagów różnych obiektywów na tej samej puszce, i odwrotnie, zmianie osiągów obiektywu z lepszą puszką.

Wiem, że z angielskim u Ciebie ciężko, a szkoda, bo jakbyś poczytał np. to: http://www.lensrentals.co...e-shot-accuracy oraz dalsze tego odcinki, to trochę by Ci się rozjaśniło. Może chociaż część o pętli otwartej i zamkniętej dałoby się?
http://www.lensrentals.co...b-canon-cameras

Tutaj też trochę o tym, że po pierwsze te rzeczy nie są proste, a po drugie, że w ciągu lat się to zmieniało i zmienia:
http://www.dpreview.com/a...ction-autofocus

To też ciekawe: http://www.lensrentals.co...rd-party-lenses
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

komor, pewne fakty do Andrzeja nie docierają.


AndrzejM.Makuch napisał/a:
Stąd podaję "odpowiedzialnego" - jako korpus , choć - wyobraź to sobie - zdaję sobie sprawę że ustawienie ostrośći bez obiektywu może być problematyczne. :roll:


AndrzejM.Makuch, tak z ciekawości zapytam: ile razy na tym forum objaśniali ci koledzy, że nie masz racji w tej kwestii? Nie chce już wnikać, że jej nie masz, że mozna zrobić nawet proste doświadczenie, na pewnym systemie gdzie jeden obiektyw produkowany jest w 2 wersjach. Nie będę pisał, żebyś nie mieszał herbat, bo to hejt twoim zdaniem :mrgreen: (chyba nie wiesz co to hejt :P )


AndrzejM.Makuch to poniżej jest nieprawdą nawet w twoim systemie :P i właśnie dlatego pentax ma tak słaby af, bo żaden safox nie pomoże jego systemowym szkłom.

AndrzejM.Makuch napisał/a:
wszak to puszka - nie obiektyw odpowiada za ostrzenie. Obiektyw może je ułatwić lub utrudnić - zależnie od mydlenia na pełnym otworze.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Dziękuję za linki - szczerze mówiąc niczego nie wniosły - wszak o zasadzie działania AF trochę już czytałem . Co do jednego mogę się zgodzić - przepływ informacji między aparatem i obiektywem - to rzecz ważna - tak z punktu widzenia AF jak pomiaru światła. Ale nadal decydujące znaczenie ma w obydwu kwestiach korpus i to co do niego włożono. Stąd się biorą różnice w pracy nawet tak badziewnego obiektywu jak 50/1,8. Czy Pentaxowych "śrubokrętowych" obiektywów. Inaczej pracują na K-10 a zupełnie inaczej na k-5 czy k-3. Zresztą - dzięki zachowaniu i unowocześnieniu tego wynalazku jakim jest śrubokręt - można komunikację między aparatem i obiektywem ograniczyć do minimum i zamiast wbudowywać kolejne chipy w obiektyw - mieć to wszystko w puszce. Kwestia podejścia. Zresztą - nawet jeśli i Pentax poszedł w tę stronę (obiektywy z silnikami DC i SDM), to tylko się cieszyć. Nie ważne jak , ważne żeby działało. :razz:

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2014 12:15 ]
komor napisał/a:
brak problemów z AF w obiektywach firm trzecich to była jakaś specjalna zasługa Pentaksa. Moim zdaniem jeśli rzeczywiście tak jest, to właśnie z powodu prostoty i braku zaawansowania.

Prostota nie musi oznaczać braku zaawansowania. Tak jak zaawansowany system informowania o stanie baterii nie musi oznaczać blokowania pracy na innych "mniej zaawansowanych" ogniwach. A brak problemów - to kwestia podejścia do klienta. Jedni zachowują się jak monopoliści, inni jeszcze się o rynek starają.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Dziękuję za linki - szczerze mówiąc niczego nie wniosły - wszak o zasadzie działania AF trochę już czytałem.

Zazdroszczę oczytania :) bo ja na przykład wiele rzeczy ciekawych się dowiedziałem z LensRental jeśli chodzi o to, czym zasadniczym różni się praca systemu AF w nowych wersjach II kanonierskich 70-200 oraz 24-70 oraz nowych puszkach wyposażonych w ten zmieniony system.

No ale wracając do poprzedniego offtopu, skoro trochę już czytałeś, to czemu upierasz się przy nieprawdzie, że praca AF zależy tylko od aparatu, a nie obiektywu?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Stąd się biorą różnice w pracy nawet tak badziewnego obiektywu jak 50/1,8.


AndrzejM.Makuch,pomińmy juz dla dobra dyskusji, że nie masz racji. Zajmijmy się prostszymi tematami. Jak już wcześniej ci wspomniałem temu obiektywowi (c50/1.8) nie pomoże żadna puszka canona nawet te z górnych półek, oczywiście pomińmy dla dobra dyskusji warunki w których jest mało światła(wtedy wiadomo że więcej zależy od układu w puszce). To szkło działa niepoprawnie nawet w dobrych warunkach oświetleniowych nawet na wyższych modelach.
Moje zdanie jest takie, że najlepiej by było jakbyś sobie je założył na kilka różnych body w sklepie i przekonał się sam.
Nie musielibyśmy tu dalej dyskutować.

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Tak jak zaawansowany system informowania o stanie baterii nie musi oznaczać blokowania pracy na innych "mniej zaawansowanych" ogniwach.


to jest kolejna bzdura, którą przepisujesz bez zrozumienia, albowiem są "zamienniki" i zamienniki". "Chiński" zamiennik za 35 ziko będzie działał gorzej od innego "Chińskiego" zamiennika. Mam baterię wyprodukowaną nie przez canona, która działa dłużej od oryginału.

Chip w baterii to nie jest samo zuo jak gdzieś przeczytałeś, taki gadżet może się przydać, bo między innymi to dzięki niemu masz kontrole nad spadkiem "pojemności" poniżej wartości krytycznej.
Baterie bez takiego chipa przecietnie można używać do niższej wartości niż wartość "krytyczna" i wcale aparat "jej nie odcina" jak tu wcześniej twierdziłeś(przynajmniej tak miałem na 50D i 7D). Oczywiście aparat ma też problemy z odczytaniem odpowiedniej wartości jej rozładowania.
Tak "wydojona" bateria pozostawiona np. w zimnym aucie na noc gdy fura stoi na zewnątrz przy -15 stopniach może już nie wrócić do stanu z wcześniejszego ładowania.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

komor napisał/a:
czemu upierasz się przy nieprawdzie, że praca AF zależy tylko od aparatu, a nie obiektywu?

Nie napisałem - że TYLKO od aparatu - lecz że DECYDUJĄCE znaczenie ma korpus. Bo tam głównie się "pomiar ostrości" odbywa, tam jest generowany sygnał sterujący obiektywem. Że się ładuje kolejne elementy elektroniki do obiektywów, by pamiętały miejsce ostrości, kąt obrotu itp. i przekazywały to do korpusu - to owszem pomocne - ale tak naprawdę elementy pomocnicze. Co do różnic między modelami czy generacjami AF marki x czy y - i czy mierzą tę odległość miarką , laserem czy z bliska czy z księżyca - nie ma dla mnie ŻADNEGO ZNACZENIA - jeśli działa. Wiem że niektóre firmy epatują użytkowników swoich wyrobów kolejnymi wynalazkami, nawet jak zmiany są praktycznie marketingowe - ale niech fanboye się tę cudną techniką zachwycają. I mają poczucie że mają najlepsze badziewie pod słońcem. :lol:

kozidron napisał/a:
Baterie bez takiego chipa przecietnie można używać do niższej wartości niż wartość "krytyczna" i wcale aparat "jej nie odcina" jak tu wcześniej twierdziłeś(przynajmniej tak miałem na 50D i 7D).

Widzisz - kilka lat temu - po wypuszczeniu modelu 5DmkII - miałem okazję obserwować problemy kolegi z zamiennikami baterii - właśnie na tym modelu bateria nieoryginalna - po zrobieniu ok. 30 lub 40% zdjęć była traktowana przez aparat jako rozładowana , mimo że można by było na niej zrobić jeszcze sporo zdjęć. Możliwe że w 7D czy 50D było by ok. Ja piszę o przypadku który znam z pierwszej ręki. Do "wydojenia" w każdym razie było bardzo daleko.
Cytat:
Tak "wydojona" bateria pozostawiona np. w zimnym aucie na noc gdy fura stoi na zewnątrz przy -15 stopniach może już nie wrócić do stanu z wcześniejszego ładowania.

Tego nie polecam - po prostu sprzętu nie zostawia się w samochodzie nigdy! Bo później się czyta , co - kto - komu - by zrobił jak by go złapał... Szkoda szyby i zachodu. :wink:

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2014 16:40 ]
kozidron napisał/a:
"Chiński" zamiennik za 35 ziko będzie działał gorzej od innego

Mam 2 takie zamienniki za niecałe 60 zł - i działają niemal równie dobrze jak oryginały. Te używam głównie zimą - na mrozie oryginały trochę dłużej trzymają. :cool:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Widzisz - kilka lat temu - po wypuszczeniu modelu 5DmkII - miałem okazję obserwować problemy kolegi z zamiennikami baterii - właśnie na tym modelu bateria nieoryginalna - po zrobieniu ok. 30 lub 40% zdjęć była traktowana przez aparat jako rozładowana , mimo że można by było na niej zrobić jeszcze sporo zdjęć. Możliwe że w 7D czy 50D było by ok. Ja piszę o przypadku który znam z pierwszej ręki. Do "wydojenia" w każdym razie było bardzo daleko.


AndrzejM.Makuch, sorry nie poczułem się w obowiązku powiedzieć ci, że LP-e6 pasuje do 5d2, 7d, czy 6d, te zamienniki stosowałem także na 5d2 i NIC TAKIEGO SIĘ NIE DZIAŁO.
Moze twój kolega rzeczywiście miał to aku bardzo "lewe", zdarza się. Miałem takie aku pod 50D, na którym mogłem zrobić jeszcze 300 zdjęć mimo iz wskaźnik sygnalizował koniec ale nie następowało przerwanie pracy. Nie spotkał mnie też taki przypadek na zadnym canonie ktorego uzywałem.
Co innego, że rzeczywiście aparat źle wskazywał stan baterii, tu masz 100% rację.

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Tego nie polecam - po prostu sprzętu nie zostawia się w samochodzie nigdy! Bo później się czyta , co - kto - komu - by zrobił jak by go złapał... Szkoda szyby i zachodu. :wink:


ale zostawienie ładowarki i baterii na siedzeniu chyba nie skusi złodzieja ;) albo np. na "półce" przed przednią szybą ;)

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Nie napisałem - że TYLKO od aparatu - lecz że DECYDUJĄCE znaczenie ma korpus.


zostawmy ten temat dla dobra narodu ;)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
ale zostawienie ładowarki i baterii na siedzeniu chyba nie skusi złodzieja albo np. na "półce" przed przednią szybą

:lol: Pewności bym nie miał... różne "sporty" młodzież uprawia... :lol:
 
 
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014   

Ktoś może powiedzieć jak wygląda sprawa powtarzalności parametrów błysku w YN560?
Przymierzam się do zakupu wersji III i chcę ją wykorzystać przy reprodukcji klisz, bo mój stary Hanimex niestety błyska jak chce w zależności od stopnia naładowania baterii, lub jak długo się "ładouje" kondensator, w każdym razie precyzji tam nie ma.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014   

Saphrii napisał/a:
Ktoś może powiedzieć jak wygląda sprawa powtarzalności parametrów błysku w YN560?
Przymierzam się do zakupu wersji III i chcę ją wykorzystać przy reprodukcji klisz, bo mój stary Hanimex niestety błyska jak chce w zależności od stopnia naładowania baterii, lub jak długo się "ładouje" kondensator, w każdym razie precyzji tam nie ma.


Praktycznie nie zauwazyłem różnic w temperaturze barwowej YN560 oraz YN560II. Oczywiście jakby to zmierzyć może coś by tam wyszło, nie miałem też żadnych zafarbów. Mówię tu o pracy z kilkoma egzemplarzami(3sztuki 560 i 2 sztuki 560II). Zdarzało się też wielokrotnie błyskać kilkoma na raz, nie spotkałem się z jakimiś większymi odchyłkami, pracowałem również z tymi lampami równocześnie z systemowymi lampami canona, nikona i metzem i chyba kilkukrotnie z nissinem.
Przy obróbce na rawach nie zauważyłem, żadnych odchyłek w temp. barwowej. Nie wiem czy jakby się nie wgryźć w temat to nie znalazłoby się może tych "pare" kelwinów odchyłki ;) ale to nie apteka ;)
 
 
Saphrii 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014   

Dzięki! Bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza, że w tej chwili na nic lepszego/droższego nie mogę sobie pozwolić i do strobistów raczej nie należę. Aptekarskiej precyzji nie potrzebuję, ale Hanimexowe odchyłki błysku rzędu nawet 0,5 EV zaczęły zwyczajnie wyprowadzać mnie z równowagi ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

Saphrii napisał/a:
Aptekarskiej precyzji nie potrzebuję, ale Hanimexowe odchyłki błysku rzędu nawet 0,5 EV zaczęły zwyczajnie wyprowadzać mnie z równowagi ;)


a widzisz kolego, to ty o innych odchyłka chyba mówisz, ja pisałem o temp błysku a ty chyba masz na myśli odchyłki w sile błysku (jak dobrze zrozumiałem)?
Nie mnie jednak, takowych też nie zauważyłem.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

Moim skromnym zdaniem :mrgreen: dzisiejsza chińszczyzna jest na tyle dobra, że nie ma problemów ani z zafarbem ani z powtarzalnością błysku. Dotyczy to głównie lamp reporterskich, ale i nowsze zabawki studyjne nie odbiegają od tego standardu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14