Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM - Zgubiony przełącznik AF
Autor Wiadomość
Niedźwieć 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM - Zgubiony przełącznik AF

Witam,
Otóż fajny obiektyw, kupiony na rynku wtórnym i wczoraj spostrzegłem, iż zgubiłem przełącznik AF/MF, a w obudowie zieje dziura.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie można dokupić taki przełącznik? Nie bardzo chce mi się odsyłać szkło do Gdyni z powodu takiej bzdurnej usterki a jednak dziura, jest dziura!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Niedźwieć, zapytaj w sigmie procentrum. Na stronie wprawdzie nie mają ale w rzeczywistości mają dużo więcej 'pierdół' do sigm niż zamieszczają na stronie. Sorry za masło maślane...
 
 
Niedźwieć 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

No Niestety. Dzwoniłem do Sigmy i nie mają takich rzeczy. Dzwoniłem do Gdyni oszacowali mi to na 170zł. Jeszcze poszukam. Jak znajdę lepsze rozwiązanie to podzielę się nim z na forum.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Niedźwieć napisał/a:
Dzwoniłem do Gdyni oszacowali mi to na 170zł.


Serwis chce za sama ta plastikową nasadkę na przełącznik te 170 ziko, czy to koszt z wymianą całego przełącznika, bo cena lekko kosmiczna :shock: ?
 
 
Niedźwieć 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Pani z infolinii mi oznajmiła, iż najpierw obiektyw poddany zostanie ekspertyzie, czy to rzeczywiście tylko tu jest problem, co kosztuje 107 plnów, koszt ten zostanie anulowany gdy zgodzę się na naprawę, którą sobie wyekspertyzują. Powiedziałem iż to na pewno tylko kwestia założenia tego plastistiksu, bo wszystko działa i zapytałem o koszt szacunkowy założenia tego, to rzuciła mi 170. Cena rzeczywiście kosmiczna. Nie polecam gubienia takich pierdół. Natomiast w innym serwisie usłyszałem, iż raczej nie odstanę tego nigdzie indziej, tylko w autoryzowanym. Niestety na Ebayu nie mogę znaleźć.
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Niedźwieć napisał/a:
Pani z infolinii mi oznajmiła, iż najpierw obiektyw poddany zostanie ekspertyzie, czy to rzeczywiście tylko tu jest problem, co kosztuje 107 plnów, koszt ten zostanie anulowany gdy zgodzę się na naprawę, którą sobie wyekspertyzują.

Dla mnie to :shock:
Standardem na rynku jest raczej darmowa wycena. Oczywiście chcąc wrzucić ekspertyzę do ceny usługi Sigma powinna podejść do tego w inny sposób marketingowo: zrobić darmową wycenę na 170pln. W Twoim przypadku raczej szkoda czasu na to, żeby zostawiać sprzęt w serwisie.

Dobrze jednak jest mieć swojego magika ;) Skąd piszesz? Może ktoś podpowie jakiegoś dobrego nieautoryzowanego...
 
 
Niedźwieć 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Piszę z Warszawy. Właśnie w jednym serwisie usłyszałem, że może być trudno z częściami do obudowy. Znajomy polecał mi natomiast BT Foto.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

170 za plastikowy przełącznik? Chyba komuś przygrzało. Zleć wydrukowanie przycisku na drukarce 3d ;)
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Mój magik niestety nie z Wawki ale podpytam go co się da z tą ...... zrobić.
 
 
Niedźwieć 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014   

Trochę odkurzę temat.
Czasu trochę upłynęło i utwierdzono mnie w przekonaniu, iż w zwykłych serwisach nie zrobią raczej tego. Nie można nigdzie dokupić tych przełączników. Dowiedziałem się ponadto, iż ta usterka jest dość powszechna w tej sigmie. Drukowanie natomiast wymaga porządnego projektu takiego przełącznika co również nie jest tanie, jeśli się samemu nie ma pojęcia jak to zrobić, do tego potrzebne są również dokładne wymiary i to też nastręcza problemów... Jakoś na razie radzę sobie bez tego przełącznika, ale chyba jedyna opcją zostaje ten serwis autoryzowany... Brrrrr :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14