Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 20 Sie, 2014
Fotografia ślubna, Canon FF, obiektywy 15-20k zł
Autor Wiadomość
Spocek 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014   Fotografia ślubna, Canon FF, obiektywy 15-20k zł

Witam serdecznie wszystkich kolegów - wiem temat wałkowany wielokrotnie przez już wielu użytkowników.

Potrzebuję konkretnej pomocy zakupiłem już sprzęt do fotografowania mam do dyspozycji Canona 5D mark III i 6D

Pytanie moje brzmi tak jakie obiektywy zakupić i wyposażenie dodatkowe do fotografowania głównie ślubów (kościoły, sale weselne) oraz plenerów.

Budżet na obiektywy i osprzęt to ok 15-20 tys zł.

Proszę o rzetelne odpowiedzi najlepiej od osób, które mają doczynienia z fotografią ślubną.


Miałem praktykę w zakładzie fotograficznym zacofanym i nie idącego do przodu i sam nie poradzę sobie do końca w doborze.

Dziękuję serdecznie za pomoc wszystkim !
Głupie komentarze proszę zostawić dla siebie.
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 20 Sie, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014   

Temat przeniosłem już do prawidłowego działu (szukasz obiektywów, a nie korpusu). Zanim ktoś coś napisze, pozostaje Ci jeszcze przeczytać dwa wątki, które akurat znajdują się aktualnie na samej górze tego działu:
Reporterka ślubna Canon FF - jakie szkła?
Reportaż ślubny z jednym obiektywem
 
 
jaco88 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 137
Skąd: brv
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

nie mam co prawda dużego doświadczenia w tym temacie bo zrobiłem może z 7 - 8 kotletów i to głównie po znajomych ale gdybym dysponował takim budżetem to przy dwóch korpusach brał bym: S14 2.8, C17-40 4.0, C35 1.4, C85 1.8, C135 2.0, 2x600RT + ewentualnie 70-200 2.8 :)

chociaż mam znajomka który cyka śluby, kupił stałki po czym je po jakimś czasie zmienił na 24-70 + 70-200 wieć zależy od preferencji :)
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

Nie używam do kotletów żadnego zooma. Dwa korpusy dają odpowiedni komfort pracy.
Określ co wolisz: zoomy czy stałki, to coś się skompletuje.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

Najlepiej zwestaw mieszany 24L, 50L, 70-200f2.8.
Stalki: 24, 50, 85, 135, 200 - na same L-ki zabraknie kasy, wiec trzebaby 50f1.4 i 85f1.8
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

nienietaktak napisał/a:
Nie używam do kotletów żadnego zooma. Dwa korpusy dają odpowiedni komfort pracy.
Określ co wolisz: zoomy czy stałki, to coś się skompletuje.


ta pewnie, tyle że ty masz już doświadczenie w tym temacie a kolega to ciężko stwierdzić.
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

kozidron napisał/a:
ta pewnie, tyle że ty masz już doświadczenie w tym temacie a kolega to ciężko stwierdzić.

też pytam co preferuje ;)
 
 
Spocek 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

nienietaktak napisał/a:
kozidron napisał/a:
ta pewnie, tyle że ty masz już doświadczenie w tym temacie a kolega to ciężko stwierdzić.

też pytam co preferuje ;)


Sam nie wiem co wygodniejsze jest dla mnie, ogólnie wolałbym stałki lecz chce być na wszystko przygotowany.

Znajomy poleca mi:

- EF 35 mm f/1.4L USM
- EF 85 mm f/1.8 USM
- EF 24-70L f/2.8 II
- EF 16-35L f/2.8 II
- EF 135L f/2

Co mówicie na to ?
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Spocek napisał/a:
lecz chce być na wszystko przygotowany

W takim razie nie zapomnij o Stoperanie i chusteczkach higienicznych ;)
Spocek napisał/a:
- EF 35 mm f/1.4L USM
- EF 85 mm f/1.8 USM
- EF 24-70L f/2.8 II
- EF 16-35L f/2.8 II
- EF 135L f/2

jeśli chodzi o ogniskowe, to z podanego zestawu mam trzy pierwsze i ostatni. używam dwóch pierwszych i ostatniego.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

nienietaktak, nigdy nie potrzebujesz szerzej niż 35 mm?
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

Spocek napisał/a:
nienietaktak napisał/a:
kozidron napisał/a:
ta pewnie, tyle że ty masz już doświadczenie w tym temacie a kolega to ciężko stwierdzić.

też pytam co preferuje ;)


Sam nie wiem co wygodniejsze jest dla mnie, ogólnie wolałbym stałki lecz chce być na wszystko przygotowany.

Znajomy poleca mi:

- EF 35 mm f/1.4L USM
- EF 85 mm f/1.8 USM
- EF 24-70L f/2.8 II
- EF 16-35L f/2.8 II
- EF 135L f/2

Co mówicie na to ?


Na początek starczy Ci 24-70 II, 16-35 II i 135. Do tego lampy. Po kilku ślubach będziesz wiedział czy chcesz coś jeszcze - i co byś chciał. Zasadniczo nic więcej nie jest nie zbędne, a cały ślub można zrobić nawet na 24-70 f/2.8 - po prostu reszta zależy od twojego kunsztu... Zamiast 135 można pomyśleć o zoomie 70-200 może być f/4 z IS - mniejszy i wygodniejszy od 70-200 z 2.8, a starczy. Ale ja bym brał 135 f/2....

Jest tani i dobry obiektyw Canona 35 f/2 is - warto pomyśleć, czy musisz mieć starą, drogą i ciężką eLkę 35 f/1.4.

Możesz iść całkiem w stałki ale poradzisz sobie? Czym do tej pory fotografowałeś? Jakich szkieł używałeś?

16-35 i 24-70 da Ci wygodę - 24-70 II jest tak dobry optycznie jak niektóre stałki, z tymże ma światło od 2.8. Jak potrzebujesz coś dłuższego to bierzesz 135 i masz spokój.
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

mozer, jak potrzebuję, to mam jeszcze 24 i 14, ale nie są niezbędne. Da radę zrobić wszystko bez szerszego kąta ;)
 
 
Werwik 
Bywalec



Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Sie, 2014   

- EF 85 mm f/1.8 USM
- EF 24-70L f/2.8 II

Ogarniesz wszystko jak zechcesz. Jak masz 2 puszki.
 
 
Spocek 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014   

Zapadła decyzja:

- EF 24-70L f/2.8 II
- EF 16-35L f/2.8 II
- EF 50 f/1.4 UMS
- EF 85 mm f/1.8 USM lub ewentualnie 100mm

Lampa EX 580

Co mówicie na ten zestaw ?

Dokładnie chodzi mi o 85 vs 100 ? Co lepiej ???

Pozdrawiam serdecznie
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014   

przy 24-70 2.8 iI 50 1.4 nie do końca potrzebny.

Jeśli byś się wyrobił w kasie, to może po prostu 24-70 2.8II + 70-200 2.8II

Jeśli tylko stałki to Sigma 35 1.4 (względnie Canon 35 1.4) Canon + 85 1.2 II.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16