Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
problem z odtwarzaniem filmów .avi i konwersją do .mp4
Autor Wiadomość
hawli 
Uczestnik
fotoamator


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   problem z odtwarzaniem filmów .avi i konwersją do .mp4

Witam,
moja lustrzanka nagrywa filmy w .avi, aby je edytować w AE najpierw konwertowałem do .mp4 (inaczej były problemy z AE).
Ostatnio w moich filmach zacząłem słyszeć cykliczne 'pykanie', idealnie co sekundę, dźwięk jakby ktoś pukał palcem w mikrofon lub coś w tym stylu.
Co ciekawe, jeśli odtwarzam nagrania .avi w Windows Media Player to jest dobrze, pykanie nie występuje, a jeśli odtwarzam ten sam plik w Media Player Classic to pykanie słychać.
Po konwersji do .mp4 słychać już niezależnie od tego czym odtwarzam.

załączam próbki plików - pomińmy kwestię jakości nagrania, chodzi tylko o 'pykanie', do pobrania z mojego serwera.
AVI Próbka - oryginał
MP4 próbka - przekonwertowany

Zdaje się, że problem z pykaniem zaczął się po tym jak zaktualizowałem firmware w aparacie. Pliki które nagrałem wcześniej mogę odtwarzać na wszelkie sposoby i nie mam z nimi problemu.
Kombinuję z tym od dwóch dni, przeinstalowałem kodeki. Jestem zdesperowany do tego stopnia że nawet sformatowałem dysk i zainstalowałem od nowa windowsa - ciągle to samo.

Coś musi być z dekoderem, ale nie bardzo się na tym znam i wyczerpałem swoje wszystkie pomysły.
Ścieżka audio w przekonwertowanym pliku ma wyraźne igiełki idealnie co sekundę jako ogromna dodatnia lub ujemna wartość.



Z programu MediaInfo:

Format : PCM
Stream size : 750 KiB (1%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 1000 ms (25.00 video frames)
Interleave, preload duration : 1000 ms

Czy przeplot 1s ma coś wspólnego z tym pykaniem co sekundę?
Błagam o pomoc, bo nagrałem sporo filmów zanim zorientowałem się że coś jest nie tak (w aparacie odtwarza się dobrze).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   

To raczej problem w Twoim aparacie a nie z kompem/systemem. Wrzuć jeszcze raz nowe firmware do aparatu(o ile sie tak da zrobić) później przywróć ustawienia standardowe i spróbuj wtedy.
 
 
hawli 
Uczestnik
fotoamator


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   

Póki co planuję wgrać z powrotem stary firmware, ale nigdzie go nie mogę znaleźć...

Ehhh, ale to dotyczy nowych nagrań, a zanim się zorientowałem że pyka to nagrałem sporo materiału który jest mi bardzo potrzebny i chciałbym go jakoś odzyskać..
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

hawli, dokładnie odwrotnie niż pisze matys. Z aparatem wszystko OK, masz problem z softem. Nie wyznaję się na After Effects, bo pracuję praktycznie tylko w Sony Vegas i tam mogę sobie mieszać formatami do woli, ale zwróć uwagę, że problem masz po konwersji formatu. Czym przerabiasz .avi na .mp4?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Wojmistrz,
hawli napisał/a:
Co ciekawe, jeśli odtwarzam nagrania .avi w Windows Media Player to jest dobrze, pykanie nie występuje, a jeśli odtwarzam ten sam plik w Media Player Classic to pykanie słychać. Po konwersji do .mp4 słychać już niezależnie od tego czym odtwarzam.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

komor, czyli zrodlo jest dobre, a ma cos poprzestawiane w konfiguracji. Jesli windows media player w oryginalnym nagraniu nie ma pstrykania, to znaczy ze cos jest dalej. Mozliwe ze przy odtwarzaniu mpc korzysta z innego kodeka, ktory jest zwalony. Jesli bierze jakis soft do konwersji formatu, to i on moze korzystaz ze zwalonego kodeka - proste?

hawli, idz do jakiegos kolegi i odtworz oryginalny plik u niego.
 
 
hawli 
Uczestnik
fotoamator


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Dziiiiiiiiwna sprawa z tym, odtwarzałem na wszystkich kompach jakei mam (a jest ich sześć) i wszędzie klikało.
Próbowałem kilka konwerterów i zadziałalo dopiero z Adobe Media Encoder - otrzymałem .mp4 bez klikania.

Coś musi być spieprzone z firmwarem aparatu, bo przed updatem nie miałem tego problemu. Niestety z tego co wyczytałem to nie da się zrobić downgrade :(
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

A może wszędzie masz skopiowany pokiereszowany kodek? Instalowany z tego samego źródła? Może wywal kodek i postaw inny?
 
 
hawli 
Uczestnik
fotoamator


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Nie, na pewno nie. Poza tym bratu też wysyłalem i też ma tak samo.
Poza tym problem nagle pojawił się po zaktualizowaniu firmware. Wcześniej nigdy nie miałem problemów, a przecież stare filmy (nagrane przed aktualizacją) odtwarzają mi się bez problemów.
Wywalałem kodeki i instalowałem inne, z kilku źródeł.
Panowie z Pentaxa spieprzyli robotę:P
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

No bo kto kupuje Pentaxa do filmowania :)
 
 
hawli 
Uczestnik
fotoamator


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Racja, nikt, ale gdy kupowałem go te 4 lata temu to nie planowałem nagrywać. A teraz tylko od czasu do czasu to jakoś nie mam motywacji do przejścia na inny sprzęt.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Sprawdź jakie są różnicę między nowym a starym firmware. Może użyli innego kodeka(innej wersji itp) to może Cię choć trochę naprowadzić na problem. Ściągnąłem sobie tego oryginała od Ciebie i mam to samo w MPC klika w WMP nie klika. MPC używa "LAV audio codec" wywaliłem go i zmusiłem do używania ffdshow ale dalej to samo. Dziwna sprawa. Jak w WMP nie klika, więc jakiego dekodera używa ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14