Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Drukarka Canon Pixma Pro 9000 Mark II - kłopoty
Autor Wiadomość
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Sro 22 Paź, 2014   Drukarka Canon Pixma Pro 9000 Mark II - kłopoty

W pewnym momencie przestała drukować czarnym atramentem.
Jak wybiorę druk w odcieniach szarości to dostaję... czystą kartkę.
Jak drukuję z edytora tekstowego tekst (czarny) z obrazkiem - tekstu nie drukuje, obrazek (kolorowy) tak. Tusz jest w pojemniku.
Kojarzę że występuje to od momentu, jak wciągnęło i zmięło w harmonijkę jedną kartkę papieru.
Przy czym - brzegi zadrukowanego papieru są zabrudzone czarnym tuszem, jakby on gdzieś tam do środka drukarki się dostawał. miast przez głowicę na papier.
Co ciekawe - przy wydruku strony testowej czarne paski się drukują. Nic z tego nie rozumiem, bydlę jest takie wielkie że zanim ściągnę je z półki i rozbiorę - usiłuję zrobić internetową kwerendę.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Ostatnio zmieniony przez komor Pią 24 Paź, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 22 Paź, 2014   

Ale wykonywałeś czyszczenie głowic?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 22 Paź, 2014   

6000 czy 9000? Bo nie znam takiego modelu.
Jeśli czyszczenie nie pomaga, wyjmij głowicę z karetki i zobacz czy ci nie strzeliła lub nie popękały przewody. Tusze oryginalne?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 22 Paź, 2014   

He... kiedy ostatni raz ten czarny tusz był używany? Bo jak rozumiem to jest ten czarny "od tekstów" a nie "od zdjęć"?
Ta drukarka ma dwa czarne tusze?
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Czw 23 Paź, 2014   

Drukarka ma jeden czarny tusz.
Model Pixma Pro 9000 Mark II, przepraszam za pomyłkę.
Kiedy drukuje sie w jakości fotograficznej czarny tusz jest nieużywany. Ale jak się wybiera druk wyłącznie w odcieniach szarości to wtedy tylko ten tusz powinien być użyty, bez kolorowych. Najczęściej ostatnimi czasy właśnie tak drukowałem.
Ten tusz nie tylko do tekstu idzie. Kiedyś drukowałem zdjęcia w rozdzielczości fotograficznej bez czarnego tuszu i dostałem mdławe wydruki. Po założeniu czarnego atramentu od razu wszystko wróciło do świetnej jakości.

Wygląda na to, że nikt z Czytelników nie zetknął się jeszcze z taką usterką. To wygląda jakby coś elektrycznie albo mechanicznie zablokowało głowicę od czarnego tuszu.
Nie ma rady, chyba jutro po pracy ściągnę tego potwora z półki i spróbuję oblukać wnętrzności.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 23 Paź, 2014   

Od tego powinieneś zacząć. Sprawdź, czy nie uszkodziła się głowica.
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Czw 23 Paź, 2014   

Ha ha, powinienem zacząć od czegoś innego.
Tyle lat pracowałem w firmie komputerowej zajmując się hardwarem że ogłupienie i przemądrzałość pozostały mi do tej pory (już z 10 lat) :oops:
:arrow: Jak nic nie pomoże - zrób po prostu to, co nakazuje instrukcja! :mrgreen:
Uruchomiłem tzw. głębokie czyszczenie i pomogło! Nie lubię tego, bo strasznie zżera wszystkie tusze. Ale mój najnowszy software umożliwia czyszczenie tylko POŁOWY głowicy (niektóre tusze), więc i strata mniejsza.
Nigdy tak nie miałem, żeby NIC nie drukował jakiś kolor. Nawet po opcji czyszczenia (podstawowego) nadal NIC nie drukował czarny. A po czysczeniu głębokim nagle ożył !!!!
Zanim to zrobiłem wyszukałem w sieci instrukcję serwisową, ale na razie powstrzymałem się z zakupem. A później znalazłem cennik części zamiennych, co ostatecznie skłoniło mnie do... wykonania czyszczenia głowic.

Mam nadzieję że moja głupota będzie dla innych przestrogą i wskazówką!
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014   

cygnus, nie używasz refilli albo resetera?
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Resetera nie, używam niefirmowych refilli które na ogół nie zawodzą. Ale drukarka ma dłuższe przestoje, a to przecież drożności głowic nie służy.
Przypominam, że problem został rozwiązany.

Przyszedł mi do głowy zestaw serwisowy "Zrób to sam" - zbiorniczki napełnione zamiast tuszem - rozpuszczalnikiem. Reseter byłby nieodzowny. Tylko... jak oczyścić głowice z rozpuszczalnika - ha ha, czyszczeniem z programu?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

cygnus, nie ma sensu, jak masz refille i masz długo nie używać, to wyjmij głowice i wypłucz wodą pod kranem. Podobnie z czyszczeniem, rozpuszczalnikiem zniszczysz głowicę, woda, ciepła pomaga najlepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16