Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Szumy w Nikon D700 vs Nikon D800
Autor Wiadomość
stan.k 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   Szumy w Nikon D700 vs Nikon D800

Intryguje mnie pytanie dotyczace poziomu szumow w nikonach D700 i D800. Porownujac testy na optycznych.pl wychodzi mi ze Nikod D800 m wieksze szumy o ok 1 procent przykladowo przy czulosci 3200 ISO Nikon D700 ma szumy na poziomie 2 a D800 3 procentow. Moim zdaniem jest to spora roznica.
Pisze ten post glownie do uzytkownikow obu aparatow, jakie sa ich subiektywne odczucia w tej kwesti.
Stoje obecnie przed wyborem. Mialem do tej pory dwa korpusy Canona 1ds mk2 do foto slubnej, brdzo dobre aparaty maja tylko jeden feler ISO natywne do 1600 i rozszezone do 3200, Uzyteczne ISO w nich to 1600 iso max, 3200 jest juz obarczone powaznymi szumami. Canon 5d mk2 odpada kategorycznie ze wzgledu na AF ( mialem wczesniej i zamienilem na 1ds ). Mam spory dylemat czy zakupic dziadka D700 czy tez D800. Canon 5d mk3 raczej nie ze wzgledu na cene.
Moze ktos mi jest w stanie doradzic w tej kwesti. Prosze o pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

stan.k napisał/a:
. Mam spory dylemat czy zakupic dziadka D700 czy tez D800.


ale ty ilość szumu na poszczególnych wartościach iso i różnic między tymi aparatami rozpatrujesz tylko w kwestii ile jest go procentowo dla danej matrycy bez brania pod uwagę istotnych różnic w Mpix między tymi matrycami?

I to będzie twoim kryterium wyboru :shock: ? Nie interesuje cię, to co się dzieje po resamplingu do wielkości obrazka jak w d700?
 
 
stan.k 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

Masz racje, nad tym tez myslalem, wiem ze zdjecie przeskalowane do wielkosci z d700 bedie wykazywalo zdecydowanie mniejszy szum. Czyli sugerujesz ze jednak d800 ?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

stan.k napisał/a:
Masz racje, nad tym tez myslalem, wiem ze zdjecie przeskalowane do wielkosci z d700 bedie wykazywalo zdecydowanie mniejszy szum. Czyli sugerujesz ze jednak d800 ?


tu jest cała masa specjalistów czytających DxO, ty należysz do tej grupy, która nigdy nie odwiedziła tej strony ;) a ja sugeruje, żebyś nie wybierał aparatu pod względem tego ile procent jest szumu w sygnale przy danej wrtosci ISO, tylko rozważył także jego własności użytkowe, ilość Mpix czy kilka innych istotniejszych spraw.
Właśnie przeczytałem twój komentarz na głównej i nie wiem czy ty sobie robisz jaja czy ty tak na serio :roll:
 
 
stan.k 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

Komentarz odnosnie czego?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

stan.k napisał/a:
Komentarz odnosnie czego?


odnośnie jakości wykonania szkieł nikkora i to w kontekście jeszcze badziwniejszej sigmy, bez znaczenia. Chodzi mi o niedorzeczność potencjalnego wyboru ze względu na takie kryterium.
 
 
stan.k 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

Szkla szklami a korpusy korpusami. Nikon jak narazie dysponuje bardzo dobrymi korpusami z pominieciem d600 ze wzgledu na smiecenie matrycy. Jezeli chodzi o szkla Nikona to zdania nie zmienie. Pomijam szkal Nikona typu 35 mm czy 85mm na 1,4. Szkla entry level to jest kicz i tandeta. Nie mam zamiaru wchodzic z Toba w spory czy Sigma jest badziewniejsza, bo moim zdaniem nie jest.
Opinia na temat szkiel nie przeszkadza mi myslec powaznie o korpusach Nikona. Na szkach entry level Nikona swiat sie nie konczy. Nie jest niedorzecznoscia to co planuje. Wogole zauwazylem ze na optycznych sa strasznie zantagonizowani uzytkownicy Nikona i Canona.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

stan.k, bardzo smialo wydajesz opinie nt sprzetow, ktorych pewnie ani razu nie uzyles
 
 
stan.k 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

Nikona 50mm 1,4 akurat uzywalem, mam wyrobione danie nt jego jakosci ( nie pisze o optycznej ) Nikona d700 mialem kiedys.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

stan.k napisał/a:
Szkla entry level to jest kicz i tandeta.

W porównaniu do czego? Akurat Nikon przez ostatnie lata odświeżył kilka fajnych amatorskich szkieł, Canon ma to dopiero przed sobą albo jest w trakcie.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

stan.k, czyli potwierdzasz to, co napisalam powyzej ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Paź, 2014   

stan.k napisał/a:
Nikon juz dawno zszedl na psy z jakoscia wykonania swoich obiektywow. Nie ma wytlumaczenia dla Nikona, wystarczy spojrzec na jakosc wykonania Sigmy.


Żeby nie było to 100% cytowanie, bez żadnego przycinania. Z tej wypowiedzi cięzko wyłapać, że mówisz o entry level, bo to w sumie cały koment. No ale jak patrze na szkła entry level sigmy to wcale nie są lepiej wykonane ale w sumie nie ma to znaczenia.


stan.k napisał/a:
Nikon jak narazie dysponuje bardzo dobrymi korpusami z pominieciem d600 ze wzgledu na smiecenie matrycy.


tego tematu też nie zgłębiłeś ;)

stan.k napisał/a:
Wogole zauwazylem ze na optycznych sa strasznie zantagonizowani uzytkownicy Nikona i Canona.


to chyba normalne, bo te firmy dośc pokaźnie dzielą rynek. No ale wracając do tematu kup d800, bo to w sumie jeden z lepszych aparatów dostępnych na rynku, jeżeli chodzi o obrazowanie. Zazwyczaj staram się napisać dlaczego ale wydaje mi się, że te argumenty nie specjalnie do Ciebie trafią.
 
 
stan.k 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014   

To dobrze ze nie chcesz pisac bo tych Twoich bredni nie chce mi sie czytac. Tak naprawde jest juz po zawodach bo dokonalem zakupu.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Paź, 2014   

stan.k napisał/a:
Tak naprawde jest juz po zawodach bo dokonalem zakupu.


gratuluje.

stan.k napisał/a:
To dobrze ze nie chcesz pisac bo tych Twoich bredni nie chce mi sie czytac.


Taki trochę foszek, bo nie znalazł się nikt kto cię choć trochę zrozumiał :razz:
to musi być frustrujące jak wypisujący "brednie" ma więcej oleju w głowie niż ty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14