Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic Lumix GX7 - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013   Panasonic Lumix GX7 - test aparatu

Zapraszamy serdecznie do lektury testu aparatu Panasonic Lumix GX7 oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/23...ix_DMC-GX7.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013   

Test OK. Słabo w darkach ale... Nie będę nim robił na długich czasach na czułości 12800 :mrgreen:
Dobrze, że aż 4 guziki można żaprogramować.
Wyposażenie w różnorodne funkcje tego modelu jak również świetna guzikologia (do której jestem przyzwyczajony bo mam GX-1) spowodowało, że znalazł się na mojej liście jako aparat "do miasta" i "na wypady z plecakiem". Do tego lekki statyw i voile!
Użyteczność do 3200 powinna każdemu normalnemu fotografującemu wystarczyć aż nadto.
No i na pochwałę zasługuje tryb cichy, szczególnie w "ulicznej" oraz muzeach i związanych świątyniach.
Zakupiłem wersję srebrno-czarną i przetestuję go po swojemu.
Tak jak pisałem pod testem. Do pełni szczęścia brakuje mi... Livebulb :mrgreen: [/b]
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013   

fatman napisał/a:
Test OK. Słabo w darkach ale... Nie będę nim robił na długich czasach na czułości 12800 :mrgreen:


Ale ten test pokazuje też co się dzieje z matrycą po dłuższym filmowaniu... A nie dzieje się dobrze...
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013   

No i wykrakałem, że panasy są kiepskie przy długich ekspozycjach :sad:
Ogólnie na papierze aparat idealny, w rzeczywistości w sumie dobry lub bardzo dobry, ale kilka rzeczy będzie denerwować.
Długie naświetlanie to jedno. Druga rzecz to wizjer. Obraz daje fajny, ale pierwsze co zrobiłem po chwyceniu aparatu, to uderzyłem się wizjerem w oko.
Czujnik zbliżeniowy też przewrażliwiony. Bawiłem się aparatem przez może 10 minut i co najmniej trzy razy wyświetlacz mi zgasł.

Ale zawsze są jakieś plusy. Na przykład szansa, że dzięki niemu stanieje starszy OM-D.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

ryszardo napisał/a:


Ale zawsze są jakieś plusy. Na przykład szansa, że dzięki niemu stanieje starszy OM-D.


Ne ebay jak dobrze wyczekasz można trafić za ca. 2.300 PLN.

[ Dodano: Sob 26 Paź, 2013 07:20 ]
Arek napisał/a:
Ale ten test pokazuje też co się dzieje z matrycą po dłuższym filmowaniu... A nie dzieje się dobrze...


Na to tež jest rada. Trzeba będzie krótkimi sekwencjami kręcić. :wink:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

Aparat wg. mnie jest aż za dobry, do np. ulicznej:
ruchomy ekran,
cicha migawka,
wizjer odchylany,
super szybki af
ostrość od -4EV,
bardzo duża programowalność wielu przycisków,
multiekspozycja
af wyzwalany dotykowo,
af utawiany w jakimkolwiek miejscu ekranu

bdb jakość zdjęć.

Cóż... że Bulb słaby, trudno.
Do wielu ekspozycji wystarcza czas 20 - 30 sek naświetlania, czyli te dwie minuty wystarczą.

Do astrofotografii - nie bardzo.
No ale, to dosyć specjalistyczny temat i ktoś kto się nim zajmuje, nie kupuje malutkiego bezlusterkowca. :razz:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 28 Paź, 2013   

fatman, dojechał Ci juz rzeczony aparat?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Paź, 2013   

31.10 jest dniem jego chrzcin. W Warcie nie będę zanurzał :mrgreen:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 28 Paź, 2013   

OK. Jak już ochrzcisz i pomyślisz, daj znać na ile on się "poprawil" w widoczkach (w praktyce) w stosunku do jedynki. Proszę :-)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Paź, 2013   

Będzie zrobione i fotki porównawcze z GX-1 wstawione i omówione.
Te same obiektywy/czasy/przysłony/miejscówki
Mam jeszcze body GX-1. Wystawię na allegro po testach.

I zrobie po swojemu na dlugich czasach bo coś mi te darki w teście nie pasują na przełożenie praktyczne. Pofocę z filtrem 10x do max 2 min na różnych ISO i sprawdzę.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 28 Paź, 2013   

W zasadzie to i wg tutejszego testu na najniższych czułościach jest podobny do jedynki, a do robienia 2 minutowych ekspozycji na czułościach powyżej 200 to chyba jeszcze nie dojrzałem :neutral: . Na cuda bym nie liczył, w końcu po coś tam ograniczenie czasu ekspozycji Panasonik wsadził...
Ale jak pisałem - bardzo chętnie dowiem się, co facet od krajobrazu sądzi o siódemce i wszelakich aspektach takiego jej wykorzystania.
 
 
vulkanwawa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   

Witam,
Przymierzam się do zakupu GX7 chce go także wykorzystywać do MACRO
Interesuję mnie czy z poziomu telefonu,tabletu itp. można sterować tak żeby w GX7 zdjęcia zapisywały się w aparacie w formacie RAW a na telefonie mieć tylko podgląd?
nie znalazłem takiej informacji w instrukcji aparatu a wiem że niektóre aparaty i aplikacje na smartfony itd mają zablokowaną lub nie mają możliwości zapisu zdjęć w RAW.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Paź, 2014   

vulkanwawa, jak najbardziej dziala to.
JPEGi transferujesz od razu do iPada i ogladasz w dużym formacie a RAWy oraz rowniez te JPEGi zostaja na karcie SD.
 
 
vulkanwawa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

fatman napisał/a:
vulkanwawa, jak najbardziej dziala to.
JPEGi transferujesz od razu do iPada i ogladasz w dużym formacie a RAWy oraz rowniez te JPEGi zostaja na karcie SD.

Dziękuje fatman
Tak właśnie chciałem żeby to działało.Super.
 
 
agent 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Witam,
W teście optycznych wyniki rozdzielczości na migawce elektronicznej są lepsze niż na migawce mechanicznej. Ja wiem że liczby swoje a zdjęcia swoje ale w końcu testy służą do porównywania i dają jakiś obraz rzeczywistości. Pytanie moje jest czy ktoś porównywał na przykładzie swoich zdjęć czy rzeczywiście ten problem istnieje i jak to wygląda? Może jakieś linki? Trochę innych testów też poczytałem ale nie znalazłem opisu tego problemu.
Pewne wątpliwości że może to być realny problem tego modelu a nie egzemplarza wzbudził we mnie również fakt że aparat ten notuje zawsze gorsze wyniki na tych samych obiektywach niż zbliżona konkurencja:
- Olympus E-P5 - Sharpness 11 Mpix
http://www.dxomark.com/Le...s-PEN-E-P5__883
- GX7 6 Mpix
http://www.dxomark.com/Le...ix-DMC-GX7__901
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14