Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 30 Paź, 2014
Lumix GF5 - kwestia gwarancji oraz ewentualne alternatywy
Autor Wiadomość
Adam_HQ 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   Lumix GF5 - kwestia gwarancji oraz ewentualne alternatywy

Witam serdecznie, jako amator fotografii chciałbym w końcu zaopatrzyć się w coś konkretniejszego, czyli przewyższającego hipermarketowe zabawki i telefony. Poczytałem, popytałem i wybór padł na serie Lumix GF, a konkretniej GF5 bądź GF3. Znalazłem taka o to ofertę, która wydaje się atrakcyjna: http://allegro.pl/panason...4707776916.html
Dopytałem o szczegóły i do body jest cały sklepowy komplet.
Jednak martwi mnie kwestia gwarancja. Czy serwis Panasonica przyjmie aparat na podstawie FV z takiej powiedzmy... mało popularnej firmy? Czy na podstawie numery seryjnego można określić dystrybucję docelową sprzętu?

Ewentualnie jeżeli ktoś mógłby zaproponować jakąś sensowna alternatywę dla GF5, to również z chęcią rozważę taki pomysł. :)

Pozdrawiam!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 30 Paź, 2014   

Adam_HQ napisał/a:
Ewentualnie jeżeli ktoś mógłby zaproponować jakąś sensowna alternatywę dla GF5

G5, a ze względu na ergonomię, ale niekoniecznie lepszą jakość zdjęć GF...1.
 
 
Adam_HQ 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014   

Dzięki za odpowiedz. Tylko, że G5 gabarytami podchodzi już pod lustro, które odrzuciłem własnie z tego względu. GF1 jest obecnie nie do zdobycia w ludzkich pieniądzach. :) GF5 z linku odpada, bo doczytałem się negatywach opinii nt. tego jegomościa i sprzętu sprowadzanego z Niemiec.

Rozważam aktualnie GF5, NEX 3N z używanych oraz nowy z GF3 z Kitem.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014   

Adam. GF5 ma moim zdaniem cieńką ergonomię i jeszcze gorszą guzikologię.
Może wtedy luknij za GX1?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

muzyk napisał/a:
Adam. GF5 ma moim zdaniem cieńką ergonomię i jeszcze gorszą guzikologię.
Może wtedy luknij za GX1?


GF5 i GF3 to stara Panasonikowa matryca 12 Mpix. Czy jest dzisiaj sens taka kupować? Z drugiej strony za 7 stów z obiektywem to się mało co sensownego kupi. Na pewno nie kupi się GX1 z obiektywem.
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

RB napisał/a:
muzyk napisał/a:
Adam. GF5 ma moim zdaniem cieńką ergonomię i jeszcze gorszą guzikologię.
Może wtedy luknij za GX1?


GF5 i GF3 to stara Panasonikowa matryca 12 Mpix. Czy jest dzisiaj sens taka kupować? Z drugiej strony za 7 stów z obiektywem to się mało co sensownego kupi. Na pewno nie kupi się GX1 z obiektywem.


Akurat matryca z GX1 nie jest jakos specjalnie lepsza niz z GF2 czy gf5.

Co do oryginalnego pytania to jako zadowolony posiadaz systemu samsung NX poleci moge NX2000. W tej cenie razej lepszej jakosi obrazu nie dostaniesz, a obsluga przez ekran dotykowy moze sie spodobac przy przechodzeniu z telefonu.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

komisarz_ryba napisał/a:

Akurat matryca z GX1 nie jest jakos specjalnie lepsza niz z GF2 czy gf5.


Jest. Wyraźnie.
 
 
Adam_HQ 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

Dziękuje bardzo za propozycje. GX1 z najprostszym obiektywem to będzie ponad 1200zł. Na start wolałbym coś tańszego, aby wejść spokojnie w temat i gdzieś dopiero za pól roku zainwestować w lepszy sprzęt.
GF3 i GF5 może i mają stare matryce, ale z dobrym obiektywem efekt jest super dla mnie: http://www.pixel-peeper.c...res=3&digicam=0 Tym bardziej, że ceny owych Lumixów bez obiektywu nie przekraczają 500zł. :)
Ekran dotykowy w aparacie nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, choć mam duże obawy co do wygodny obsługi na oporowym dotyku.... O samym NX2000 poczytam.
A co powiecie na NEX-3N z kitowym obiektywem, gwarancją oraz całym kompletem za 700zł? W Soniaku bardzo podoba mi się wspieranie manualnego focusa. Do tego obiektywy są relatywnie tanie chociażby względem Lumixów.

Kwota jaka chciałbym przeznaczyć na dziś to 800zł z jakimś najprostszym, ale w miarę dobrym obiektywem. Do tego coś pokroju Konica Hexanon AR 40mm F1.8 oraz jasny tele 70-210 i będę zadowolony.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

Adam_HQ napisał/a:

A co powiecie na NEX-3N z kitowym obiektywem, gwarancją oraz całym kompletem za 700zł? W Soniaku bardzo podoba mi się wspieranie manualnego focusa. Do tego obiektywy są relatywnie tanie chociażby względem Lumixów.


Aparat jest całkiem OK. Prawda, ze do tego da się łatwo dużo różnych wynalazków dopiąć, poza tym trochę manualnych stałek z tym bagnetem (Sony E) wyszło. Niestety, natywne jasne 70-200 w każdym systemie będzie nietanie, a w zasadzie staruszków tu nie ma.
Zestawowy zoom jest na poziomie... normalnego zestawowego zooma. Trudno się nim na poważnie zachwycać...
 
 
Adam_HQ 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 01 Lis, 2014   

Zdaje sobie sprawę, że jasne 70-200 to droga zabawa, dlatego na razie odpuszczam. :)

W kwestii samego obiektywu: Czy KONICA HEXANON AR 40mm 1.8 z adapterem będzie dobrym wyborem na początek?

[ Dodano: Wto 04 Lis, 2014 00:21 ]
Padło na Nex i na razie jestem zadowolony. Dziękuje za pomoc. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15