Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc - budżet +- 1500 zł
Autor Wiadomość
qwer7y 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   Prośba o pomoc - budżet +- 1500 zł

Witam wszystkich

Mam serdeczną prośbę o pomoc w wyborze kompaktu do ok 1500 zł (im mniej tym lepiej ;) )

Dotychczas korzystałem z kompaktu Panasonic LZ8
http://www.optyczne.pl/61...ja_aparatu.html
... i byłem raczej zadowolony. Teraz poszukuję czegoś w miarę mobilnego, co oferowałoby lepszą jakość zdjęć, szczególnie przy nieco słabszym oświetleniu. Chciałbym też, aby aparat miał w miarę prosty "manualny" dostęp do funkcji - przysłony, czasu naświetlania itd.

Jeżeli chodzi o zastosowania to przede wszystkim wycieczki górskie - pejzaże, architektura, trochę zdjęć rodzinnych w pomieszczeniach. Oglądanie raczej na komputerze - trochę odbitek na ogół do wielkości kartki A5.

Rozejrzałem się trochę w temacie, prześledziłem Wasze forum i rozważam
- LX7 (ok 1400 zł)
- Fuji x20 (1700 zł - trochę drogo)
- XZ-2 (ok 1300 zł - słabo z dostępnością)
- Canon G16 (ok 1550)

Najbardziej skłaniałem się ku LX7, ale pojawiły mi się wątpliwości po obejrzeniu porównań "studyjnych" w których prawdę mówiąc nie wypadł najlepiej. Pytanie natomiast, czy takie zestawienia jak dprewiev są rzeczywiście miarodajne?

Zdjęcia z X20 wychodzą bardzo fajne, pytanie tylko czy jest sens dopłacać do niego 300 zł? Według Was trochę warto dopłacić do trochę większej matrycy? Amator zauważy tak na codzień różnicę?

W sklepie bawiłem się jeszcze Canonem G16 i zrobił na mnie dobre wrażenie - fajna sprawa, że wszystko można sobie ręcznie regulować.

Możecie coś doradzić :) ?

Pytanie dodatkowe - warto kupować aparat teraz, czy lepiej po świętach? Zdarzają się jakieś promocje? Mają się pojawić niedługo jakieś nowe modele, co wiązałoby się z obniżeniem istniejących cen? Czy lepiej nie ryzykować bo skończą jeszcze produkować (jak xz2) :)

Z góry serdeczne dzięki za pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

qwer7y napisał/a:
warto kupować aparat teraz, czy lepiej po świętach?


Lepiej po Świętach - wtedy zadaj to pytanie :mrgreen:
 
 
zbig75 
Rozmowny



Pomógł: 11 razy
Posty: 234
Skąd: Stamford
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

qwer7y napisał/a:
Według Was trochę warto dopłacić do trochę większej matrycy?

Nie jest to spora różnica , tak więc można go wrzucić do tego samego worka z kompaktami z matrycą 1/1,7 cala . Trochę podobnie jak z lustrzankami Canona i Nikona na matrycy aps-c , gdzie w C jest trochę mniejsza .
qwer7y napisał/a:
pytanie tylko czy jest sens dopłacać do niego 300 zł?

Warto dopłacić za wizjer .
qwer7y napisał/a:
Pytanie dodatkowe - warto kupować aparat teraz, czy lepiej po świętach? Zdarzają się jakieś promocje? Mają się pojawić niedługo jakieś nowe modele, co wiązałoby się z obniżeniem istniejących cen?

Fuji już doczekał się następcy , lecz z zakupem poprzednika poczekałbym na Stycznień , myślę że po świętach będzie można liczyć na lepsze promocje , teraz sklepy będą miały "żniwa" . Jak podoba Ci się Canon to może zobacz jeszcze G 1X , jest na (sporo) większej matrycy i też już ma następcę - warto śledzić ceny może po świętach jeszcze spadną .
 
 
qwer7y 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 26 Lis, 2014   

Sunders napisał/a:
Lepiej po Świętach - wtedy zadaj to pytanie :mrgreen:


Dobra wstrzymam się w takim razie do stycznia, ale pytanie dalej aktualne :)

zbig75 napisał/a:
Jak podoba Ci się Canon to może zobacz jeszcze G1X , jest na (sporo) większej matrycy i też już ma następcę - warto śledzić ceny może po świętach jeszcze spadną


Dzięki za sugestię. Poczytałem trochę o tym Canonie i zastanawia mnie jedna rzecz:
jasność obiektywu w canonie to 2.8-5.8 vs np 2.0-2.8 w X20 i 1.4-2.3 w LX7
Pytanie brzmi (z Waszego doświadczenia/wiedzy) w jakim stopniu wielkość matrycy "zrekompensuje" straty w jasności. Rozumiem, że w Canonie na wyższym ISO wyjdą lepsze zdjęcia, ale czy np. zdjęcie Canonem z ISO 800 wyjdzie lepsze/wyraźniejsze niż z ISO 400 w Panasonicu czy Fuji?

Tak jak wspominałem na początku, zależy mi na niezłych zdjęciach przy słabszym świetle i dlatego początkowo celowałem właśnie w "jasne" kompakty

Mam skromne doświadczenie z fotografią, stąd moje wątpliwości :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 26 Lis, 2014   

Jeśli to był by mój wybór i tylko z tych czterech, wybrał bym Lumixa DMC-LX7. Nie rozważałeś bezlusterkowców?
 
 
qwer7y 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Jeśli to był by mój wybór i tylko z tych czterech, wybrał bym Lumixa DMC-LX7. Nie rozważałeś bezlusterkowców?


Trochę (choć niewiele) rozglądałem się za bezlusterkowcem, ale nic nie znalazłem. Da radę coś trafić w tej cenie z jasnym, w miarę uniwersalnym obiektywem (z lekkim zoomem?)
W moim przypadku dokupowanie kolejnych obiektywów niestety nie wchodzi w grę. Chodzi o budżet i fakt, że jak znam życie nie będzie mi się chciało zabierać ze sobą dodatkowego sprzętu na wszelkie wypady :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Jasne ze sie za znalezc bezlusterkowaca. Ja uzywam Canona EOS M z obiektywem 18-55 IS STM i obraz z kompaktow, raczej nie moze sie porownywac. Moze swiatlosila obiektywu nie powala, ale taka glebia ostrosci nie jest osiagalna na matrycach wielkosci malego paznokcia, a ISO6400 wyglada lepiej niz ISO800 na kompakcie, tak wiec +3EV ISO rekompensuje ewentualna swiatlosile.
 
 
qwer7y 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Chyba jednak bezlusterkowce nie są dla mnie. Nie da się ukryć, że zdjęcia wychodzą świetne, ale "kompaktowość" i uniwersalność jest w moim przypadku kluczowa. Może skończyć się to tym, że bezlusterkowiec zostanie w szufladzie, a wątpię żebym dokupił jakieś obiektywy :(

No cóż - pozostaje mi kompakt i zastanawia mnie kwestia zabawy z małą głębią ostrości. Pewnie stosowałbym ją rzadko, ale fajnie jakby kompakt dawał chociaż trochę takich możliwości. Jest to wykonalne na matrycach wielkości tych w X20 czy LX7 - jak myślicie?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Zobacz, jak działa obiektyw Olympus M.Zuiko 14-42mm EZ lub Panasonic X Vario o tym samym zakresie :) One są na tyle małe, że z bezlusterkowcem są zbliżone do aparatów z matrycą 1/1.7".
 
 
qwer7y 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

OK. Jak będę w sklepie to jeszcze poobczajam :)

A już wydawało mi się, że jestem bliżej podjęcia decyzji, bo prawie doszedłem do wniosku, że LX7 na moje potrzeby wystarczy... ;)

Dzięki za pomoc w każdym razie
 
 
yorrick 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 08 Gru, 2014   

Mam dokładanie taką samą zagwozdkę jak autor tematu. U mnie wybór ograniczył się do dwóch modeli:

LX7 i G16

Za G16 przemawia 60fps (ale z kolei minusem jest, z tego co słyszałem, brak edycji ev podczas nagrywania - nie wiem jak jest w przypadku lx7), szybki procesor, lepsze makro etc...

za lx7 JASNOŚĆ (!) którą świetnie widać na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=0yFeb94HK94 gdzie porównane jest z nagraniem rx100 (f1.8)

przydałby się taki filmik porównawczy z g16

Do tego gdy porównuję sobie zdjęcia tych dwóch aparatów na tej stronce: http://www.dkamera.de/tes...dqualitaet.html

widać że w przypadku lx7 tło które powinno być białe (i jest na zdjęciu z g16) jest żółte...

Jakie są Wasze przemyślenia?
 
 
zbig75 
Rozmowny



Pomógł: 11 razy
Posty: 234
Skąd: Stamford
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014   

yorrick napisał/a:
widać że w przypadku lx7 tło które powinno być białe (i jest na zdjęciu z g16) jest żółte...

Widać , że w przypadku LX7 ustawienie balansu bieli nie bardzo jest trafione . Zdjęcia z obu aparatów (LX7 i G16) mają WB (balans bieli) ustawione na "auto" co wskazywałoby na to , że Panasonic w trudniejszych warunkach oświetleniowych ma tendencje do "ocieplania" barw ( przynajmniej w trybie "auto" ) .
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Z reguły w każdym aparacie automat szwankuje jak nie tu to w innym miejscu.Bez obaw,pomijając ten tryb tło wychodzi białe.
 
 
RajdeN 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   Aparat kompaktowy / Bezlusterkowiec

Witam wszystkich. Od jakiegos czasu planuje zakupic Aparat. Lecz niestety jestem zielony jezeli chodzi o te sprawy... Zapytalem sie na jednym forum o pomoc, lecz jak ktos stwierdzil fakt, ze osob fascynujacych sie /znajacych sie tematem fotografi jest tam bardzo malo. Odeslano mnie tutaj.

Tak wiec przechodzac do sedna. Zastanawiam sie nad wyborem Kompakt, a Bezlusterkowiec.

Na poprzednim forum bylo kilka tematow jezeli chodzi o kompakty i udalo mi sie ubrac kilka modelow, ktore sa w moim przedziale cenowym ~~ 1500 zł (jezeli chodzi o przedzial, to nie jest on sztywny, jezeli znajdzie sie cos drozszego +300-500zl, to jestem w stanie dolozyc bez najmniejszego problemu, bo jak juz cos kupowac, to 'dobrego' :) )

Panasonic DMC-LX7 ~~ 1359 zl
Canon PowerShot G15/G16 ~~ 1590 zl
Panasonic DMC-LF1 ~~ 1279 zl
Pentax MX-1 ~~ 1500 zl
Olympus XZ-2 ~~ 1459 zl
Sony Cyber-Shot DSC-RX100 ~~ 1619 zl
Canon PowerShot S120 ~~ 1300 zl

szukalem rowniez specyfikacji wiekszosci z tych aparatow - jest tego pelno akurat na Waszej stronie, ale nie znam sie kompletnie jezeli chodzi o strone techniczna.

o aparatach typu Bezlusterkowych na poprzednim forum bylo malo informacji, tak wiec jezeli byliby Panstwo doradzic cos w tym temacie, to bede wdzieczny.

Jezeli chodzi o bezlusterkowce, to znalazlem tylko to http://www.ceneo.pl/Apara...m1000;n1600.htm

A, bym zapomnial.. Aparat w sumie uniwersalny, nie mam konkretnego celu w ktorym go bede uzywal, ale raczej takie podstawowe zdjecia z jakis wypadow, imprez (w wlasnym zakresie, nic profesjonalnego)

Z gory przepraszam za maslo maslane :)

Oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje , rowniez jezeli chodzi o Bezlusterkowce
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

RajdeN, scaliłem Twoje pytanie do niedawnego, podobnego wątku w zakresie ±1500 zł. Parę porad oraz typów masz już podanych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14