Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 01 Sty, 2015
FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY 2014
Autor Wiadomość
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

kufel, mnie trochę drażni robienie wzorca z rozmywania chmur. Wszystko z umiarem ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

Pytam z ciekawości:
- jak rozmyć odbicie chmur w oknach i nie zwariować?

Na mój chlopski rozum, od rozmycia chmur na niebie nie rozmyje się ich odbicie. I teraz - żmudna robota, szyba po szybie, uważając, żeby nie ruszyć ram i żeby było tak jak na niebie, czy jest jakiś sprytny sposób?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

T.B., użyć filtra szarego.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

Czyli tak, jak wodę.
Teoretycznie tak, ale praktycznie nie brałem tego pod uwagę, bo chmury na ogół poruszają się bardzo powoli.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

T.B., dlatego używa się mocniejszych filtrów szarych - np. ND100 a nawet ND1000.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

Do rozmywania potrzebna jest konkretna pogoda, żeby jak zauważył kolega - mleko nie wyszło.
Najlepiej: 30% chmur i 70% czystego nieba - to dla czasów rzędu 5 min naświetlania.
Dla krótszych o cztwiście proporcja zmienia się na korzyść większej ilości chmur.
Ale nie więcej niż 60-70%.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

Dzięki za wyjaśnienia.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

mozer napisał/a:
kufel, mnie trochę drażni robienie wzorca z rozmywania chmur. Wszystko z umiarem ;)
ja tego nie traktuję jako wzorzec,bo... nie ma żadnego wzorca. Dla mnie to jedynie level wyżej w robieniu zdjęć, w tym architektury.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

kufel napisał/a:
level wyżej w robieniu zdjęć, w tym architektury.


Czy ja wiem, rozmycie chmur nie wymaga jakiejś szczególnej kreatywności...
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

mozer napisał/a:
Czy ja wiem, rozmycie chmur nie wymaga jakiejś szczególnej kreatywności...
level wyżej nie oznacza, ze najwyższy. chodzi mi o to ze jak ktoś zaczyna zabawę z fotografią to nie zabiera sie od razu za zabawę z długim naświetlaniem, statywami etc.

nie wymaga to szczególnej kreatywności jak zauważyłeś ,ale nieco więcej wysiłku, wkładu, obserwacji pogody i czekania na odpowiednie warunki już na pewno.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

mozer napisał/a:
Czy ja wiem, rozmycie chmur nie wymaga jakiejś szczególnej kreatywności...


Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą :wink:
Wymaga to jednak kreatywnosci.
Trzeba nie tylko wyczekać pogodę, stopien zachmurzenia ale również kierunek i siłę wiatru,
Jeżeli chcesz sforografować budynek z konkretnie wybranej przez siebie strony a dynamikę podkreślić poruszajacymi sie, rozmytymi chmurami to zależnie od graficznego wzoru na budynku tworzonego np. przez rzędy okien na wieżowcu możesz chcieć aby chmury poruszały się na ukos aby wzmocnić dynamikę (no bo przecież nie prostopadle ani rownolegle, chociaż czasami i to jest potrzebne - kreatywność jest tu nieograniczona).
I to na ukos pod konkretnym katem w stosunku do budynku.
A teraz jeszcze dołóż siłe wiatru bo od tego zależeć bedzie nasz czas naświetlania.
A teraz dołóż jeszcze światło, które chcesz aby padało tak jak to sobie umyśliłeś...

Mało Ci elementów aby uwolnić swoją kreatywność? :wink:

Powiem Ci, że na jeden budynek czekam już 3 tygodnie aby go zfotografować tak jak chcę. :mrgreen:
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

fatman dobrze prawi ja bym dodał jeszcze jeden element który mnie właśnie w tym rozmywaniu interesuje. Tzn. czym mniej tym więcej, rozmyte niebo a nawet mleko staje się neutralnym tłem a nie kolejnym elementem kompozycji.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

fatman, oczywiście można wiele rzeczy wymyślić, żeby sobie utrudnić życie ;)
Ale jednak nie mniejszej kreatywności wymaga takie skomponowanie zdjęcia, żeby nie trzeba było rozmywać.

90s napisał/a:
rozmyte niebo a nawet mleko staje się neutralnym tłem a nie kolejnym elementem kompozycji.

Tzn. to niby dobrze?
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

mozer napisał/a:
90s napisał/a:
rozmyte niebo a nawet mleko staje się neutralnym tłem a nie kolejnym elementem kompozycji.

Tzn. to niby dobrze?


to zależy co chcesz pokazać, zawsze lepiej mieć wybór jak go niemieć.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

fatman napisał/a:
Powiem Ci, że na jeden budynek czekam już 3 tygodnie aby go zfotografować tak jak chcę. :mrgreen:

To lepiej niż ptasznicy, czy inni łowcy jeleni :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 17