Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pią 28 Lis, 2014
Porównanie dwóch obiektywów (Canon EOS 20D)
Autor Wiadomość
keepdoinit 
Nowy
keepdoinit


Posty: 1
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   Porównanie dwóch obiektywów (Canon EOS 20D)

Witam.
Długi czas szukałam odpowiedniego obiektywu do mojego Canona (28-90mm f/4-5.6 już mi nie wystarcza) i zdecydowałam się na kupno któregoś z nich:
EF 70-210 mm f/4
EF 70-210 mm f/3.5-4.5 USM

Naczytałam się wiele o danych produktach, jednak nie umiem tego podsumować i wybrać ten najlepszy.

Dodam, że specjalizuję się w fotografii zwierzaków, kocham zbliżenia, ale jako, że modele też potrzebują ruchu, USM się przyda.

Proszę o odpowiedź, najlepiej w ciągu dwóch dni :roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Wybierz drugi z podanych. Canon 70-210/4 ma kiepską opinię. Canon 70-210/3.5-4.5 jest od niego ostrzejszy i zdecydowanie szybszy. 70-210/3,5-4,5 jest nieco krótszy i nieco lżejszy, różnią się też sposobem zoomowania, f4 ma pompkę, a 3,5-4,5 ma pierścień zmiany ogniskowej.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

A to ciekawe co piszesz :) Wielokrotnie Canona 70-210mm f/4 polecano jako godne zastępstwo, jeśli kogoś nie stać na 70-200m f/4 L. Do pooglądania różnic w jakość zdjęć, polecam http://pl.pixelpeeper.com/lenses/canon/
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
A to ciekawe co piszesz :) Wielokrotnie Canona 70-210mm f/4 polecano jako godne zastępstwo, jeśli kogoś nie stać na 70-200m f/4 L. Do pooglądania różnic w jakość zdjęć, polecam http://pl.pixelpeeper.com/lenses/canon/


Wojmistrz pomijając to, czy zdjęcia z pixelpeepera mogą posłużyć do miarodajnej oceny obiektywów, to nie wiem czy zauważyłeś, ale na pixelpeeperze też Canona 70-210mm F/3.5-4.5 oceniają lepiej. :wink:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
A to ciekawe co piszesz :)


bo to jest opinia internetowa. Co tu dużo mówić, normalka :mrgreen:
Chociaż przyznam się sam, że nie pamietam jak działa USM z 70-210, wiem też że canon ma kilka starych konstrukcji, które mimo to iż mają w nazwie USM to sa to grube muły, oczywiście wynika to z tego, ze były projektowane w zamierzchłych czasach i na tamtejsze warunki.

Wojmistrz, kiedys robiłem bezposrednie porównanie wersji 70-200/4L do 70-210/4, niestety pomysł na ten test przyszedł nam do głowy pod koniec pleneru no i iso podbilismy do 800, żeby czas był w okolicach 1/320 i krótszy.

Sunders napisał/a:
ale na pixelpeeperze też Canona 70-210mm F/3.5-4.5 oceniają lepiej. :wink:


tak z ciekawości pod wzgledem af też :wink: ?

Do tego wszystkigo dochodzi rozrzut na rynku wtórnym, ja bym zapytał muzyka on ma szczęscie do wyciagania dobrej sztuki z wiadra.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

No ja trafiłem na bdb egzemplarz 70-210 f4 i ... również słyszałem, że optycznie to jakby protoplasta "elki dla ubogich".
Muł straszny, to prawda. Ale statyczne zdjęcia da się dziabnąć.

No zwrócić uwagę trzeba, żeby się tubus sam nie wysuwał, co jest oznaką intensywnego użytkowania.

Ja za swój wtedy dałem 50 euro i uważam, że za tą kasę warto było.
Gdybym nie kupił tandetnej "elki dla ubogich" muł nadal spełniałby swoją rolę.

P.S. Pompka przydaje się bardzo w rozmazanych zdjęciach.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

muzyk napisał/a:
Gdybym nie kupił tandetnej "elki dla ubogich" muł nadal spełniałby swoją rolę.


eLka dla ubogich to jeszcze rozumiem, ale "tandetnej" :roll:

Żeby wszystkie obiektywy od canona tak były wykonane, ehh :sad:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

No właśnie, czemu tandetnej? Przecież to bardzo dobrze zbudowane szkło.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

Jak wprowadzano pierwsze 70-200/4L to wielu Canoniarzy mówiło że firma szmaci eL dla kasy.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

kozidron napisał/a:
ale "tandetnej" :roll:

Pewnie, że tak. Coś się z AF spier... przy 200 mm trzeba go kilka razy przyzumować w te i wewte.
I ... mało używane szkło - nowe kupione. ...
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

muzyk, pewnie złe wiadro.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

mozer napisał/a:
pewnie złe wiadro.

Ewidentnie.
Trzeba było zostać przy Heliosie, którym wszystko sfocić da się, a nie pchać się w elki i mieć problem wielki. :mrgreen:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

muzyk napisał/a:
nie pchać się w elki i mieć problem wielki


Wężykiem? :smile:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014   

Jeśli chcesz...?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15