Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw Nikkor-S 50/1,4 Nippon Kogaku
Autor Wiadomość
AdamT 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   Obiektyw Nikkor-S 50/1,4 Nippon Kogaku

Witam

To mój pierwszy post na forum tak więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami ;) . Jestem stałym czytelnikiem optyczne.pl ale jakoś nigdy nie udzielałem się na forum.

Stałem się posiadaczem obiektywu jak w tytule. W sumie nic nadzwyczajnego, jest jednak jedno "ale". Obiektyw ma napis: US Navy oraz numer FSN (federal stock number) czyli: http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Stock_Number

Czy tego rodzaju obiektywy są rzadkie? Jakoś nie mogę znaleźć za wielu informacji na anglojęzycznych stronach. Być może stałem się posiadaczem wyjątkowego "rarytasu" i nie jestem tego świadomy ;) .

pozdrawiam serdecznie,
Adam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Jesli to są oryginalne napisy to był używany jak sama nazwa wskazuje przez US Navy. W sumie jakiś tam prestiż jest. Ale pozostaje kilka niejasności.

1. Nie wiesz czy to nie podróba bo nie masz żadnych papierów.
2. Nie wiesz czy ktoś ten obiektyw kupił czy po prostu ukradł.
3. Przy sporym szczęściu może udało by Ci się jakoś potwierdzić, że to co masz w rękach należało do US Navy.
4. Taka próba równie dobrze może potwierdzić, że ten przedmiot został skradziony. I wtedy problemiki...

Jakimś tam kolekcjonerem nie jestem. Ale domyślam się ze jeżeli to oryginał to dużo więcej byś nie dostał za ten obiektyw w porównaniu do "normalnego". Lecz z biegiem czasu nabierze to jakieś wartosci....
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

A mało to sprzętu z demobilu?
Kiedyś było sporo Grafleksów z takimi oznaczeniami.

Kompetentną osobą w tym temacie może okazać się goornik.
Napisz PW z prośbą o odpowiedź w temacie.

Sam jestem ciekawy.

http://forum.optyczne.pl/...wprofile&u=5632
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

dcs, no w sumie nie mało.
Ale co innego mieć kalesony WP, a co innego Nikkora z US Navy :mrgreen:
AdamT, jakby gdzieś napisał do "federalnych" to może by odpisali...
 
 
AdamT 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Gru, 2014   

Dzięki Panowie za info. W internecie a dokładnie na ebayu jest sporo nikonów F1 z logiem US Navy na sprzedaż więc chyba kradzione nie są, chociaż kto tam wie ;) . Postaram się bardziej wgłębić w temat na zagranicznych forach i dam znać co i jak ;) .
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Gru, 2014   

AdamT, goornika spytaj.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 30 Mar, 2015   

Ponieważ zostałem wywołany do odpowiedzi, to już piszę, co wiem:
- tak, generalnie można uznać, że jest to rzadki obiektyw. znacznie bardziej rzadki niż każda inna wersja Nikkora 50/1,4
- wartość jest trudna do określenia, szczególnie jeśli obiektyw nie jest "w parze" z korpusem U.S. Navy.

- o dalsze szczegóły można molestować gości z Nikon Historical Society - tam z pewnością są osoby mające bardziej szczegółowe dane

No i poprosimy o zdjęcie tej perełki...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15