Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

goornik napisał/a:
Arek, ta młoda osóbka z grzywką trzymająca Smienę to Ty?


Tak. Coś koło roku 1980 :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

Arek z długimi włosami... też kiedyś takie miałem :0)
Żyję już pięć dekad i dalej nie mogę rozgryźć, czy nasz los to przypadek, czy może przeznaczenie.
Więcej moich doświadczeń skłania się ku drugiej opcji, ale wątpliwości wciąż są obecne.
Teraz patrzę na zdjęcie Arka, kolejny plus dla przeznaczenia :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

3mnich napisał/a:
Arek z długimi włosami... też kiedyś takie miałem :0)


Był taki buntowniczy okres kiedy miałem do ramion :) Ale potem testosteron z nimi wygrał i mam jak mam :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Nikon 6x15M CF

Jedna z najmniejszych lornetek Porro na rynku, produkowana przez Nikona przez kilkadziesiąt lat i wciąż obecna w ofercie. Mi udało się właśnie zakupić jubileuszową limitowaną edycję wydaną na 80 lecie firmy Nikon czyli w roku 1997.

Ten wielkolud na jednym z poniższych zdjęć, który stoi obok 6x15 to Nikon 8x30 EII.


Parametry:

Powiększenie: 6x
Średnica obiektywu: 15 mm
Pole widzenia: 8 stopni (140/1000 m/m)
Odstęp źrenicy: 10.1 mm
Minimalna odległość ogniskowania: 2 m
Wymiary: 48x108 mm
Waga: 130 gramów

nik6x15_1.jpg
Plik ściągnięto 9664 raz(y) 95 KB

nik6x15_2.jpg
Plik ściągnięto 9664 raz(y) 90,31 KB

nik6x15_3.jpg
Plik ściągnięto 9664 raz(y) 86,74 KB

nik6x15_4.jpg
Plik ściągnięto 9664 raz(y) 65,08 KB

 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Ale dziwadło. Fajnie rozwiązane cele dla pryzmatów.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

To taka optyczna biżuteria. Ładna i efektowna, ale niezbyt praktyczna.
A tak poza tym, to ja tę lornetkę chyba już w tym temacie opisywałem...
Rzućcie okiem na stronę 11.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Arek, wspomniałeś kiedyś że lornetka zaczyna się od rozmiaru obiektywu 30mm, no może wyjątkowo 28mm. Czyżbyś już kupił wszystkie lornetki ?
Tak poważnie, czy zauważyliście że mamy mały jubileusz?
Ponad 100 tys. wejść na temat klasyków :0)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

3mnich, kolekcjonuje i lornetki i zabawki. Nikon 6x15 zalicza się do tej drugiej kategorii ;)
Choć jak na zabawkę ma naprawdę dobrą optykę.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

Arek napisał/a:
3mnich, kolekcjonuje i lornetki i zabawki. Nikon 6x15 zalicza się do tej drugiej kategorii ;)

czas założyć temat "Arkowa kolekcja Barbie" :)
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

Goornik, Porro goora; ktora lepsza?



 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Kilkanaście stron wcześniej przedstawiałem model Leitz Trinovid 8x32:
http://forum.optyczne.pl/...r=asc&start=261

Lornetki te były produkowane w latach 1963-1975 i przedstawiany przeze mnie model pochodził z ostatniego roku produkcji. Teraz w moje ręce wpadł egzemplarz z samego początku produkcji. Choć lornetki te wrzucane są do jednego worka widać, że się różnią. Zmieniło się logo z kwadratowego na okrągłe, zaczepy do paska, muszle z bakelitowych na gumowe (choć w tej kwestii klient miał chyba wybór), a napisy z nazwą, numerem seryjnym i polem widzenia przewędrowały z tyłu na przód lornetki. Na pierwszy rzut oka oba modele mają te same powłoki, ale gdy spojrzy się przez nowy model obraz jest jaśniejszy i mniej żółty.

Trinovid 8x32 ewoluował nie tylko w ramach jednej serii. Od 1974 roku produkowano już model 8x32B z większym odstępem źrenicy, a od 1981 roku gumowany 8x32 BA.

2lei8x32_1.jpg
Plik ściągnięto 8207 raz(y) 109,2 KB

2lei8x32_2.jpg
Plik ściągnięto 8207 raz(y) 111,54 KB

2lei8x32_3.jpg
Plik ściągnięto 8207 raz(y) 58,29 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 22 Gru, 2014   

Dla wszystkich Dewiantów i nie tylko, życzę bardzo udanych świąt i wiatru w żagle na 2015r

mnich
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 24 Gru, 2014   

Dziękujemy i wzajemnie.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Sro 24 Gru, 2014   

Dziękuje zdrowych i spokojnych ( Tylko śniegu nie widać :grin: kiedyś wakacje pogoda murowana, ferie śnieg a teraz sorry taki mamy klimat)
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 24 Gru, 2014   

:) Wesołych rodzinnych Świąt maniacy optyki :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,59 sekundy. Zapytań do SQL: 24