Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa LED - porównanie
Autor Wiadomość
Marcin91 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014   Lampa LED - porównanie

Witam.

Zamierzam zakupić sobie lampę LED i chciałbym usłyszeć wasze uwagi na ten temat.

Zainteresowany jestem w sumie 2 modelami. Mianowicie chodzi o lampę Aputure Amaran AL198C oraz Yongnuo YN-300 II.

Obie można znaleźć w serwisie aukcyjnym za podobne pieniądze i teraz, która jest lepsza wg was? Za Aputure Amaran stoi to, że oprócz dedykowanego akumulatora można użyć 6 akumulatorów AA, jej waga jest znacznie mniejsza od Yongnuo, natomiast Yongnuo ma 300 diod LED, gdzie a Aputure jest ich 160, moc w Yongnuo wynosi ok. 2200 lumenów, a Aputure max 1000 lumenów (tylko czy ta moc w Yongnuo nie jest jakoś zawyżona?), obie lampy zaś posiadają płynną regulację mocy i temp. barwowej światła. Do Yongnuo należałoby dokupić jeszcze dodatkowo akumulator i ładowarkę do tego co podniesie cenę o 100zł - ale czy warto?

Dołączam linki do lamp, którymi jestem zainteresowany - mam nadzieję, że mi pomożecie. ;)

http://allegro.pl/lampa-l...4237230616.html
http://allegro.pl/lampa-d...4286930326.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 09 Cze, 2014   

Jakie ma to mieć zastosowanie? Chcesz to na aparacie trzymać, czy jakaś kamera albo rig? Przyznam, że jest różnica zakładać 725g, a 325g na gniazdo iso. Do filmowania światła nigdy nie za wiele :)
 
 
Marcin91 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 09 Cze, 2014   

Mam lustrzankę Canon 600D, a chciałbym nagrać filmik na weselu/reklamówkę dla kolegi, który jest DJem i chciałbym żeby to jakoś wyglądało. Wiadomo nie będzie to jakieś super porywające, ale amatorsko sobie radzę i myślę, że jemu to wystarczy. Tak przypuszczam, że oświetlenie tam gdzie będzie stał sprzęt grający nie będzie najlepsze, aby aparat nagrał bez szumów, a szumy które powstają przy słabym oświetleniu na tyle mi przeszkadzają, że takie filmiki z mojej ręki poza kartę pamięci nie wychodzą. ;) Dlatego zastanawiam się nad zakupem takiej lampy, może później znalazłaby szersze zastosowanie ;)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 09 Cze, 2014   

Niech to poukładam.
Masz lustrzankę entry level i będziesz nagrywał film o DJ podczas jego pracy na weselu.

Jakimi szkłami dysponujesz?
Chcesz to kręcić całkowicie z ręki ze światłem umieszczonym na aparacie?

Umieszczając na aparacie lub kamerze, te światła są całkiem dobre do reporterki, czy fajnych przebitek gdzie oświetlasz tylko bliski plan np przebitka sprzętu z dolly czy slidera. Osobiście nie odważył bym się takiej lampy 725g zamontować na korpusie ważącym 570g i trzymać tego w rękach, za to postawił bym 2-3 lampki o ile nie dało by się wkomponować jakiś softboxów. Ostatnie co bym robił to nagrywał z ręki, bo to zawsze wygląda amatorsko. Co do 600D nic nie mam, bo w filmowaniu spisuje się całkiem dobrze, ale nie z ręki tylko na rigu czy np flycamie. Nie wiem jak będziesz robił tę reklamówkę i jaki masz zamysł na jej montaż, ale nie zrób koledze antyreklamy :twisted:
 
 
Marcin91 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 10 Cze, 2014   

Nie no panowie, nie walczymy tutaj o jakąś nie wiadomo jaką skalę tylko po prostu filmik z jego pracy :D Światła tam na pewno jakieś będzie miał, bo na weselach gra dosyć często, ale czy po prostu tego wystarczy żeby nie powstały duże szumy w materiale to nie wiem, gdyż w miejscach o słabym oświetleniu nie nagrywałem z lampą (bez lampy natomiast wiem, że szumy są i to duże) ;) Obiektyw mam tylko kitowy 18-135 co pewnie nie wróży nic szczególnego w takiej sytuacji, jednak nagrywałem trochę filmików tym sprzętem w dzień i póki co w zupełności mi wystarczało. Niestety ani riga ani flycama się jeszcze nie dorobiłem, ale coś planuję kupić, z tym, że to będzie sprzęt służący mi wyłącznie póki co amatorsko i sprawiający mi jedynie przyjemność z pracy tym, a nie w celach zarobkowych.

A jak się wkurzę to i w tym tygodniu "zakredytuję" się u kogoś do wypłaty i kupię flycama. ;)

Dlatego zastanawiałem się nad tą lżejszą lampą, m. in. dlatego, że akumulatory z lampy błyskowej spokojnie bym wykorzystał w niej, a ujęcia z dosyć bliska by można było sobie nagrać i pewnie światła by wystarczyło. Z ręki jak z ręki, może coś by wyrzeźbił (na pewno nic profesjonalnego), ale mam statyw i to głównie nim się posługuję chociaż teraz tak myślę, że wiele nie pomoże, bo wcześniej nagrywałem ruchomy cel, a w tej chwili cel będzie w jednym miejscu, więc na niewiele się to zda.

Dzięki za super podpowiedzi, może jeszcze wam coś się rzuci w oczy. ;)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 11 Cze, 2014   

Marcin91 napisał/a:
jednak nagrywałem trochę filmików tym sprzętem w dzień i póki co w zupełności mi wystarczało.
Znaczy miałeś o kilka EV więcej, nawet przy chmurach na niebie.
Marcin91 napisał/a:
ale mam statyw i to głównie nim się posługuję chociaż teraz tak myślę, że wiele nie pomoże, bo wcześniej nagrywałem ruchomy cel, a w tej chwili cel będzie w jednym miejscu, więc na niewiele się to zda.
Przyda się przyda. Po prostu pomyśl jak zrobić jakiś mały slider albo kran i zamontuj go na statywie, nawet taki 40cm slider czy metrowy kran pomoże robić świetne i dość profesjonalnie wyglądające ujęcia.
Zerknij pod te linki na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=-2wP61aUe64
http://www.youtube.com/watch?v=u0VVl3X7Pm8
http://www.youtube.com/watch?v=lgAko0u9ndE

Każdy miał jakieś początki. Mój pierwszy slider zrobiłem całkiem niedawno, ze starych rolek, półki ze stali nierdzewnej Grundtal z Ikei i kawałka deski. Działa do dziś, ale kompletnie przebudowany :) Rig według standardów, zrobiłem z lamp Not z Ikei (jeszcze zrobiły się z tego fajne lampki nocne, które sprzedałem z zyskiem :twisted: ) i drewnianych klocków moich dzieci :razz: Utrzymywał cały osprzęt, od pierdół jak follow focus czy Tascam DR-07mkII, po monitor 8", lampę (DIY) 12x3W smd, a na przeciwwadze był akumulator żelowy 12V. Odpowiednio uformowane, wyszlifowane i pomalowane elementy i nikt się nie kapnie, że to jakaś samoróbka. Oczywiście nie każdy lubi dłubać, ale piszę o tym bo mi akurat samodzielne tworzenie jakiegoś użytecznego sprzętu daje radochę.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 22 Gru, 2014   

hue hue
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pon 22 Gru, 2014   

Te 300 led to tylko na statyw. Do aparatu na ring wystarczy 60-100 led i lepsze dwie mniejsze. Ja z 650D używam 140 led i stanowczo jest to za dużo, tylko zbędny ciężar gdyż najczęściej ustawiam na minimum nawet z dyfuzorem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14