Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co w zamian za 18-105 VR do formatu DX (D5100)
Autor Wiadomość
konto usuniete 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Posty: 129
Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   Co w zamian za 18-105 VR do formatu DX (D5100)

Zaczynam myśleć o wymianie mojego podstawowego zooma na coś jaśniejszego i krótszego na dłuższym końcu (na krótszym może też). Przeglądałem Nikkory, Tamrony i Sigmy w granicach od 17-18 mm do ok. 70 mm, ale nie miałem okazji pracować z tymi obiektywami. Czy w ogóle jest szansa zamienić ciemnego ale ostrego 18-105 czymś jaśniejszym i porównywalnym w jakości zdjęć za 1200-1500 zł? Obecnie mam N 18-105 VR, N 35 1.8 i T 70-300 VC USD.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

Toż jest Śigma 17-70/2.8-4 prawie-makro.
komor ją ujeżdża na Canionie.
 
 
konto usuniete 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Posty: 129
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Fakt, jest Sigma. Nawet na nią zwróciłem uwagę, ale cena była dość wysoka. Natomiast znalazłem też w dobrej cenie. Czy to dokładnie ten model?

http://www.valuebasket.pl...iew/11047-AA-NA
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

polaris napisał/a:
Zaczynam myśleć o wymianie mojego podstawowego zooma na coś jaśniejszego i krótszego na dłuższym końcu (na krótszym może też).

W innych tematach spieram się o takie drobiazgi, by jeśli ktoś pyta, kto ewentualnie zainteresuje się bardziej fotografią, powinien otrzymać - mógłby otrzymać odp., że i owszem, szkło 3.5-5.6 nada się do fotografowania, ale jeśli się chce ambitniej, to warto przemyśleć jaśniejszą konstrukcję...
W niskiej cenie miałbyś całkiem udanego optycznie Tamrona 17-50 2.8 ewentualnie z VC.
 
 
konto usuniete 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Posty: 129
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

17-50 jest jeszcze udana Sigma 2.8. Nie wiem czy upierać się przy wypełnieniem dziury 50-70 mm.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Świetna byłaby Sigma 18-35 1,8, ale nie ta kasa.
Myślę, że 17-50 .28 OS spodoba Ci się.
polaris napisał/a:
Nie wiem czy upierać się przy wypełnieniem dziury 50-70 mm.

Niekoniecznie. Postawiłbym na razie na zoom nożny. :wink:
 
 
konto usuniete 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Posty: 129
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Dzięki. Pomyślę i dokonam wyboru. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie to zapraszam :)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

polaris napisał/a:
Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie to zapraszam


Nikon AF-S DX 17-55 mm f/2,8G IF-ED. :smile: Wielu użytkowników tego Nikona twierdzi, że warto bo ma lepsze od tej Sigmy 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM odwzorowanie kolorów, kontrast i szybszy AF. Za używkę jednak trzeba zapłacić o ok.1/2 więcej niż za nówkę sigmy, a za nówkę 3x więcej od nówki Sigmy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Mam Sigmę 17-70 w najstarszej wersji (czyli takiej z trochę lepszym makro, ale światłem f/4.5 na końcu, a nie f/4). To fajne szkło wycieczkowe, czyli – jak wielokrotnie pisałem – trochę solidne, trochę makro, trochę dłuższy zakres i trochę jasne (f/2.8 na szerokim kącie).
Sigma czy Tamron 17-50/2.8 to stałoświetlne zoomy, które są przez to bardziej „reporterskie”. Mają mniejszy zakres ogniskowych, nie mają takiego makro, ale za to małą stałe światło w całym zakresie. Musisz więc najpierw wybrać, które cechy są dla Ciebie istotne - wycieczkowe czy reporterskie.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 27 Sty, 2015   

Polaris używam Sigmę 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM (starsza wersja, test 2010-02-08) od trzech lat i śmiało mogę ją polecić. Test był na Canonie i tam autofokus miał 4% pomyłek ja używam z Nikonem i moim zdaniem pomyłki mieszczą się w 1%. Makro nie powala jeśli chodzi o wielkość odwzorowania (jest trochę mniejsze niż w wersji 2.8-4.5) ale jest na przyzwoitym poziomie jak na zooma. AC też jest bardzo rozsądnej wielkości, mniejsza niż w wersji ze stałym światłem 2.8 (patrz test). Plastyka obrazu jak na zooma jest naprawdę bardzo ładna. Ogólnie rzecz biorąc robię tym szkłem ponad 90% zdjęć.
 
 
konto usuniete 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Posty: 129
Wysłany: Wto 27 Sty, 2015   

Bardzo Wam dziękuję za odzew. Bardziej skłaniam się właśnie ku 17-70 w wersji starszej i chyba w nią pójdę. Te dodatkowe 20 mm bardziej zapracują w moim przypadku niż stałe światło. Teraz pozostaje polowanie na egzemplarz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14